Arhiva » Vesti » RTV 24.08.2010

Zagonetka curenja sedam tona amonijaka iz Mitrosovih hladnjača

SREMSKA MITROVICA - Sedam tona opasnog otrova je iscurilo iz hladnjače Mitrosa u Sremskoj Mitrovici, a da se ne zna kako i kada, pišu danas Večernje novosti.

RTV utorak, 24. avgust 2010.  |  FoNet | Foto: Veče

Slučajnom kontrolom pogona hladnjače klanice Mitros je otkriveno da je sedam tona amonijaka, izuzetno jakog otrova, bukvalno isparilo u vazduh.

Srećom je amonijak, najverovatnije zbog neispravnosti sistema u kojem je bio smešten, curio u dužem periodu, pa posledice nisu drastične za ljude, biljke i životinje, ali se građanima savetuje da provere zadravstveno stanj disajnih organa.

Krivične prijave su podnete protiv Milorada S. - stečajnog upravnika Mitrosa iz Beograda, Miroslava J. - direktora Takovo agrara iz Gornjeg Milanovca (Mitros se nalazi u sastavu ove firme) i Rodoljuba Draškovića, odgovornog lica Svislajn grupe (vlasnika svih firmi grupacije).

"Imali smo neviđenu sreću", kaže inspektor Dušan Kosijer. "Za čoveka, životinje i biljke fatalan je i jedan gram amonijaka... Da je kojim slučajem odjednom iscurila veća količina, ne daj bože svih sedam tona, pola žitelja Srema bi bilo otrovano ili imalo trajne zdravstvene posledice".

Zasad ostaje zagonetka na koji način je iscurilo 7,4 tone izuzetno jakog otrova, iz sistema Mitrosovih hladnjača. Zagonetka je utoliko veća što je neverovatna "ekološka bomba" otkrivena sasvim slučajno, prilikom utvrđivanja uzroka kvarenja 40 tona mesa i mesnih prerađevina.

Sada se čekaju zvanični nalazi i sudska veštačenja.


Objavljeno na sajtu rtv.rs »


Povezane vesti

Havarija u Mitrosu: Osumnjičen vlasnik Swissliona


SEEbiz utorak, 24. avgust 2010.

Krive bušne cevi!


Večernje novosti utorak, 24. avgust 2010.

"Slučajno" iscurelo sedam tona amonijaka


e-Novine utorak, 24. avgust 2010.

Iz "Mitrosa" iscurelo 7,4 tone amonijaka


Blic utorak, 24. avgust 2010.

Iscurelo sedam tona opasnog otrova


Vesti online utorak, 24. avgust 2010.

Iscurilo sedam tona amonijaka


B92 utorak, 24. avgust 2010.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.