Arhiva » Vesti » S media 07.09.2010

Akcije NIS-a jeftinije za 12 dinara

Deonice Naftne industrije Srbije (NIS) pojeftinile su danas za još 12 dinara u odnosu na prethodni dan, tako da je cena akcija te kompanije na Beogradskoj berzi zaključena na 472 dinara.

S media utorak, 7. septembar 2010.

Tako su hartije od vrednosti NIS-a pale peti dan uzastopno, danas za oko dva i po procenta u odnosu na juče, kada je zaključna cena iznosila 484 dinara po akciji.

Akcijama NIS-a, kojima se trguje metodom kontinuiranog trgovanja, cena je u jednom trenutku pala na 470 dinara, a najviši dnevni iznos nije premašio 480 dinara po akciji.

Pad cena akcija NIS-a potvrdjuje da su one, od početka trgovanja na A listingu Berze, pojeftinile ukupno za nešto više od šest odsto, odnosno za 33 dinara, pošto je početna cena na tržištu kapitala iznosila 505 dinara.

U trgovanju akcijama NIS-a ostvaren je i slabiji promet nego juče, za oko 430.000 i iznosio je danas 3.832.452 dinara, a obim trgovanja ukupno 8.096 akcija.

Pad cene akcija na domaćem tržištu kapitala sa A listinga i danas je zabeležio "Energoprojekt holding", čija je cena niža za 1,52 odsto i iznosi 908 dinara.

Rast cene akcija ostvario je pirotski "Tigar", za 2,29 procenata na 669 dinara, kao i bečejski "Soja protein", čije su deonice neznatno, za 0,15 odsto skuplje i danas su vredele 679 dinara.

(Tanjug)


Objavljeno na sajtu smedia.rs »


Povezane vesti

Akcija NIS-a pala 10 dinara


Danas utorak, 7. septembar 2010.

Akcije NIS-a pale na 472 dinara


Kurir utorak, 7. septembar 2010.

Akcije NIS-a jeftinije za 12 dinara


S media utorak, 7. septembar 2010.

Akcije NIS-a ponovo u padu


RTV utorak, 7. septembar 2010.

Akcije NIS-a pale ukupno 33 dinara


B92 utorak, 7. septembar 2010.

Tonu Dinkićeve akcije


e-Novine utorak, 7. septembar 2010.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.