Arhiva » Vesti » B92 12.05.2011

Gadafi se pojavio na državnoj TV

Tripoli -- Libijska državna televizija prikazala snimak Moamera Gadafija, na sastanku s plemenskim vođama, kako bi se demantovale glasine da je on stradao u bombardovanju.

B92 četvrtak, 12. maj 2011.  |  Beta
B92: Gadafi se pojavio na državnoj TV

Libijski vođa Moamer Gadafi pojavio se na televiziji nakon nekoliko sedmica odsustva.

Libijski vođa nije viđen, niti se o njemu čulo, još otkako je NATO 30. aprila bombardovao rezidencijalnu i komandnu četvrt u kojoj živi njegova porodica. Tom prilikom poginuli su jedan od njegovih sinova i troje unuka, a javile su se glasine da je i sam Gadafi nastradao.

Gadafi je na nekoliko minuta prikazan na državnoj televiziji, a snimljen je iz daleka kako sedi i razgovara sa plemenskim vođama. Na snimku nije govorio.

Da bi potvrdila autentičnost Gadafijevog pojavljivanja, kamera je zumirala datum koji je bio ispisan na TV ekranu pored Gadafija, i tamo je pisalo: sreda, 11. maj.

Gadafi je nosio velike naočari za sunce i šešir, i grlio se s plemenskim vođama.

S obzirom na okruženje u kojem je snimak napravljen, čini se da je Gadafi ušao u jedan od skupih hotela u kojim odsedaju strani novinari u Tripoliju.

Zvaničnici libijske vlade nisu želeli da potvrde tu informaciju.

Povezane informacije

Još jedan napad na GadafijaTripoli opet na udaru NATO-aPobunjenici u Libiji napredujuRok za Gadafijev odlazakBombardovan TripoliNATO bombardovao TripoliUN: Iz Libije izbeglo 750.000 ljudiMisrata uskoro bez hrane i vodeU Misrati uništene cisterne gorivaLibijska vlada osudila plan SAD


Objavljeno na sajtu b92.net »


Povezane vesti

Gadafi na TV-u sa plemenskim starešinama


Vesti online četvrtak, 12. maj 2011.

Gadafi živ, sastao se sa plemenskim starešinama


Kurir četvrtak, 12. maj 2011.

Ofanziva na Zlitan


RTS četvrtak, 12. maj 2011.

Novi napadi u Tripoliju


Glas Amerike četvrtak, 12. maj 2011.

Još jedan napad na Gadafija


B92 četvrtak, 12. maj 2011.

Ključne reči

Tripoli Gadafi NATO

Komentari


©2013 Netmark d.o.o.