Ocu Džodi Foster 25 godina zatvora
RTV petak, 9. decembar 2011.LOS ANĐELES - Otac glumice i rediteljke Džodi Foster, Lusijus, osuđen je na 25 godina zatvora zbog finansijske prevare više od 20 investitora, prenele su danas agencije.
Foster, sa kojim Oskarovka ne komunicira, optužen je da je sklapajući sa investitorima ugovore bez dozvole zaradio više od 130.000 dolara. On je od svakog investitora uzimao po 5.000 dolara obećavajući im da će napraviti stambene... »
Somborac prevario brojne Beograđane
RTV petak, 9. decembar 2011.BEOGRAD - Beogradska policija uhapsila je Sašu Grozdeka (37) iz Sombora zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio više krivičnih dela prevara i krađa na teritoriji srpske prestonice, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Uglavnom starijim i nemoćnim osobama predstavljao se kao novi komšija i žalio da mu iz njihovog stana curi voda i treba novac za popravke, zatim kako mu je žena sa detetom u porodilištu u lošem stanju i potreban im je novac za... »
Bez dogovora o produžetku Kjoto protokola
RTV petak, 9. decembar 2011.DURBAN - Učesnici konferencije o klimatskim promenama u Durbanu, u Južnoj Africi, približili su stavove, ali nije izvesno da li će biti postignut dogovor o produženju važenja Kjoto protokola iz 1997. godine, jer pojedine države imaju primedbe.
Među državama koje su još uzdržane jesu SAD, Kina i Indija, rekla je danas evropska komesarka za klimatske promene Koni Hedegard. To su inače zemlje koje su i najveći zagađivači životne sredine. Pregovori u Durbanu trajali su do... »
Udruženja izbeglica žale zbog prijema Hrvatske u EU
RTV petak, 9. decembar 2011.BEOGRAD - Koalicija udruženja izbeglica izrazila je danas žaljenje zbog toga što je Hrvatska potpisala ugovor za prijem u članstvo Evropske unije, jer Srbima koji su izbegli i prognani iz Hrvatske nisu vraćena oduzeta imovinska i stečena prava.
U saopštenju, ta koalicija je podsetila da je apelovala na EU da ne potpiše pristupni ugovor sa Hrvatskom sve dok Hrvatska ne vrati izbeglima i prognanima oduzeta imovinska i stečena prava, uspostavi iste standarde u suđenjima za... »
Neizvestan samit Rusija-NATO, odluka posle izbora u martu
RTV petak, 9. decembar 2011.MOSKVA - Rusija će doneti odluku o učešću na samitu Rusija-NATO po završetku predsedničkih izbora koji će biti održani u martu iduće godine, rekao je danas zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Ribakov.
Planirano je da samit Rusija-NATO bude održan u maju, ali postoji mogućnost da ga Moskva bojkotuje ukoliko ne budu premošćene razlike u stavovima oko američkog raketnog odbrambenog sistema za Evropu. Ribakov je u izjavi za... »
Protest SRS protiv ulaska Srbije u EU
RTV petak, 9. decembar 2011.BEOGRAD - Funkcioneri Srpske radikalne stranke održali su danas ispred zgrade predsednika Srbije protest pod motom "Srbija neće u Evropsku uniju" sa koga su poručili da treba obustaviti proces evrointegracija.
Potpredsednik SRS Dragan Todorović rekao je da je jedino gore što je moglo da nas zadesi od dobijanja statusa kandidata je da će to da se desi u martu. "Naša agonija će se nastaviti sledeća tri meseca i oni će učiniti sve da... »
Arhiva » Kategorije » 09.12.2011
Arhiva » Izvori » 09.12.2011
Oglasi
©2013 Netmark d.o.o.