Borusija Dortmund odnela ceo plen iz Nirnberga
U prvoj utakmici 20. kola Bundeslige aktuelni šampion, Borusija iz Dortmunda, osvojila je sva tri boda u Nirnbergu pobedom od 2:0 i tako, makar privremeno, ostala sama na čelu tabele, umakavši Bajernu i Šalkeu koji nastupaju u subotu.
Prilično sadržajan meč viđen je na terenu ekipe koja se bori za beg iz opasne zone, ali se prilično dugo čekalo da se realizuju šanse kojih je bilo na obe strane.
Ipak, branilac trofeja je bio konkretniji, pa je u drugom poluvremenu stigao do zasluženog trijumfa, iako je u uvodnom delu meča imao nekoliko sjajnih prilika, poput one kada se Levandovski sam našao pred suparničkim golmanom u 21. minutu, ali je loše šutirao.
Na scenu je potom stupio 19-godišnji Moric Lajtner, koji je igrao za kadetsku reprezentaciju Austrije pre nego što ga je angažovao Fudbalski savez Nemačke. On je u 48. minutu pokazao zašto je jedan od boljih mladih igrača Bundeslige, jer je njegovo dodavanje omogućilo Borusiji da povede.
Savršena dijagonala sa leve strane terena u desni deo kaznenog prostora rivala potpuno je iznenadila odbranu Nirnberga kojoj se iza leđa iskrao Poljak Lukaš Pišček, a onda odmah uposlio Sebastijana Kela što kapiten nije propustio da pretvori u pogodak.
Sve nade domaćih da bi mogli do remija srušio je Barios, koji je mrežu Nirnberga zatresao osam minuta pre završetka ovog dinamičnog meča.
Bundesliga, 20. kolo
Petak:
Nirnberg - Borusija Dortmund 0:2
(Kel 48, Barios 82)
Subota:
Bajer - Štutgart 15:30h
Hetrta - Hanover
Hofenhajm - Augsburg
Šalke - Majnc
Volfsburg - Borusija Menhengladbah
HSV - Bajern 18:30h
Nedelja:
Frajburg - Verder 15:30h
Kajzerslautern - Keln 17:30h
Tabela: Borusija Dortmund 43, Bajern 40, Šalke 40, Borusija Menhengladbah 39, Verder 31, Bajer 30, Hanover 27, Volfsburg 23, Štutgart 22, Hofenhajm 22, HSV 22, Keln 21, Majnc 21, Nirnberg 21, Herta 20, Kajzerslautern 18, Frajburg 16, Augsburg 16
Objavljeno na sajtu sport.blic.rs »

Komentari