Arhiva » Vesti » Politika 07.02.2012

Parlamentarnoj većini nedostaje jedan glas

Politika utorak, 7. februar 2012.

Skupština Srbije započeće sutra raspravu o jednom broju kadrovskih rešenja u oblasti pravosuđa, ali vladajuća koalicija, kako sada stvari stoje, neće moći i da ih izglasa, jer nema 126 glasova, neophodnih za kvorum i za odlučivanje. Četiri poslanika SPO, kako su potvrdili juče, neće učestvovati u radu dok ne budu razrešeni ministar i državni sekretar, koji su na tu funkciju izabrani kao njihovi kadrovi, a bez njih parlamentarna većina ima 125 glasova. Koalicioni partneri SPO, veruju da će biti pronađeno rešenje da poslanici SPO učestvuju u radu.

Predstavnici vladajuće koalicije, oni malobrojni koji su bilo šta rekli, povodom problema sa kvorumom, ne objašnjavaju kako će neprijatna situacija biti prevaziđena, a u SPO kažu da „još nije bilo nikakvih poziva, niti je razgovarano na konkretan način o tome”. Predsednica parlamenta Slavica Đukić-Dejanović izjavila je da očekuje da će poslanici SPO učestvovati u radu. Dušan Petrović, ministar poljoprivrede i potpredsednik DS-a, na čijoj listi je SPO ušao u parlament, rekao je juče da bi „bilo veoma loše , ali i rizično da sednica parlamenta ne bude održana, jer bi na njoj trebalo da bude izabran član Visokog saveta sudstva, što je važno za nastavak reforme pravosuđa”.

..................................

Ceo tekst pročitajte u štampanom izdanju od 7. februara. Ako ste zainteresovani da se pretplatite na elektronsko izdanje cele „Politike“ kliknite OVDE.

objavljeno: 07.02.2012.


Objavljeno na sajtu politika.rs »


Ključne reči

Skupština Srbije SPO

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.