Arhiva » Vesti » Danas 08.02.2012

SB UN danas o KiM

Danas sreda, 8. februar 2012.  |  J. T.

Njujork, Beograd - Savet bezbednosti UN, kome u februaru predsedava Togo, danas bi trebalo da raspravlja o redovnom izveštaju Unmika o stanju na Kosovu i Metohiji za period od 16. oktobra 2011. do 15. januara 2012.

Na današnjoj sednici pred SB naći će se i izveštaj Euleksa o istrazi trgovine ljudskim organima na Kosovu.

Rezultati Euleksove istrage o navodima iz izveštaja Dika Martija, specijalnog izvestioca Saveta Evrope, uključeni su u izveštaj koji je generalni sekretar UN Ban Ki Mun uputio SB, ali detalji nisu poznati. Američki tužilac Klint Vilijamson, koji se nalazi na čelu Euleksovog specijalnog istražnog, ne može da precizira u kojoj se fazi trenutno nalazi istraga, ali tvrdi da će, zbog složenosti predmeta i njenog međunarodnog aspekta, trebati dosta vremena da se okonča.

Sednici SB prisustvovaće šef srpske diplomatije Vuk Jeremić, ali i kosovski ministar inostranih poslova Enver Hodžaj, koji je najavio da će od Saveta tražiti ukidanje „paralelnih“ srpskih institucija na KiM.


Objavljeno na sajtu danas.rs »


Povezane vesti

Savet bezbednosti o situaciji na Kosovu


Glas Amerike sreda, 8. februar 2012.

Jeremić u SB UN: Srbija ne odustaje od 1244


Mondo sreda, 8. februar 2012.

"Situacija na KiM mirnija, ali i dalje krhka"


Vesti online sreda, 8. februar 2012.

Istraga i sukob interesa


RTS sreda, 8. februar 2012.

Hodžaj: Davanje kandidature Srbiji bila bi greška EU


Vesti online sreda, 8. februar 2012.

Komentari


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.