Arhiva » Vesti » Blic 10.02.2012

Naprednjaci: Vlast krije da su počele restrikcije struje

Srpska napredna stranka (SNS) ocenila je danas da su Uredbom za smanjenje potrošnje prikriveno počele restrikcije u Srbiji, i to ne zbog zime, već kriminala i korupcije vlasti.

Blic petak, 10. februar 2012.  |  Beta

- Nije istina da nema restrikcija. Restrikcije postoje, jer su industrijski potrošači morali da smanje potrošnju električne energije, a rezultat toga su štete koje se mere stotinama miliona dinara - rekla je na konferenciji za novinare članica Predsedništva SNS-a Zorana Mihajlović.

Mihajlović je dodala da je Uredbom za smanjenje potrošnje Vlada rešila da "ugasi Srbiju" i pokazala nesposobnost kroz "kolaps cele države".

- Sramota treba da bude predsednika Borisa Tadića zbog korupcije njegovih tajkuna i zbog toga što uvodi i prikriva stanje restrikcije - navela je članica Predsedništva te stranke.

Mihajlović je naglasila da se Srbija sve vreme nalazi u energetskoj krizi zbog toga što duži niz godina nije izgradjen nijedan energetski objekat.

- Oni koji vode energetski sektor treba da budu predmet istrage - naglasila je Zorana Mihajlović.

Ona je predstavila i program SNS-a za unapredjenje energetskog sektora koji predvidja da u tim preduzećima rade stručnjaci i da ne bude zapošljavanja po političkoj osnovi.

- Pokrenućemo energetski sistem, a javna preduzeća koristiće obnovljive vidove energije - kazala je Mihajlović.


Objavljeno na sajtu blic.rs »


Povezane vesti

Mihajlović: Vlada ugasila celu Srbiju


Pravda petak, 10. februar 2012.

SNS: Uredbom se "gasi Srbija"


RTS petak, 10. februar 2012.

SNS: Vlast krije da su počele restrikcije


Vesti online petak, 10. februar 2012.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.