Arhiva » Vesti » Press 10.02.2012

Prete nam poplave i klizišta

Predsednik Srbije Boris Tadić juče je obilazeći opštinu Mali Zvornik rekao da se Srbija na najbolji mogući način suočila sa poteškoćama nastalim usled poslednjeg talasa niskih temperatura i snežnih padavina, ali i upozorio da je neophodno preventivnim merama pravovremeno odgovoriti na klizišta i poplave koji bi mogli nastati usled otapanja snega.

Press petak, 10. februar 2012.  |  PRESS

- Vodimo računa i o nedeljama koje dolaze jer ova nevolja proizvodi nove nevolje. Samo ako reagujemo na organizovan način, solidarno i kao dobro uređena država, moći ćemo da smanjimo žrtve i ublažimo teškoće sa kojima se ljudi suočavaju - rekao je Tadić u selu Radalj, koje se nalazi na regionalnom putu Krupanj - Mali Zvornik.

Taj regionalni pravac odblokiran je juče nakon višednevnih napora jedinica Vojske Srbije kojima su u pojedinim situacijama gorivo i rezervni delovi čak dostavljani konjskim i volovskim zapregama. Tadić je istakao da službe koje čiste zavejane lokalne puteve u Srbiji i dostavljaju pomoć izolovanim domaćinstvima imaju velike probleme jer se mehanizacija često kvari na temperaturama koje u Podrinju padaju i do minus 25 stepeni.

Prema Tadićevim rečima, svi logistički problemi otklanjaju se u hodu, ali bez obzira na sve poteškoće, a imajući u vidu i iskustva drugih država koje se suočavaju sa sličnim problemima, pokazalo se da nadležne službe u Srbiji reaguju na najbolji mogući način.

Tadić je posebno pohvalio vojnike koji su proteklih osam dana bez prestanka angažovani na otklanjanju smetova sa puteva u Podrinju.

- Oni zaslužuju svaku pohvalu i nagradu. Načelnik generalštaba mi je obećao da će ih nagraditi, a ja sam kao njemu pretpostavljeni rekao da to uradi. Treba da poštujemo one koji unose sebe spasavajući ljude svesni odgovornosti za rešavanje problema sa kojima se suočavamo - rekao je Tadić.

Predsednik Srbije ponovo je apelovao na građane da štede struju, da se obazrivo ponašaju u saobraćaju i da čiste sneg i uklanjaju ledenice u okolini svojih kuća. Članovi štaba za vanredne situacije opštine Mali Zvornik predsednika u zgradi Skupštine opštine upoznali su sa problemima u toj opštini.

Predsednik Tadić je opštinu Mali Zvornik posetio u društvu predstavnika lokalne samouprave i načelnika generalštaba Vojske Srbije, generala Ljubiše Dikovića, a kasnije po podne posetio je i zavejane opštine Ljuboviju i Bajinu Baštu.


Objavljeno na sajtu pressonline.rs »


Komentari


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.