Izvoz Fijatovih automobila iz Kragujevca preko Luke Bar
Luka Bar i italijanski proizvodjač automobila Fijat potpisaće sutra sporazum o saradnji, koji će predviđati izvoz vozila proizvedenih u fabrici u Kragujevcu preko crnogorske luke. Ministar finansija Crne Gore Andrija Lompar rekao je da bi izvoz novog Fijatovog modela trebalo da počne u maju.
Prve godine planiran je izvoz više od 90.000 vozila, dok bi se kasnije povećao na 200.000 automobila godišnje.
Lompar je najavio da će oko 95 odsto ukupne proizvodnje novog modela Fiata
iz kragujevačke fabrike biti izvezeno preko Luke Bar.
Ministar je, u izjavi medijima, kazao da će crnogorska kompanija za teretni
prevoz Montekargo godišnje od izvoza prihodovati više od dva miliona evra.
Generalni direktor srpskih železnica Milovan Marković izjavio je prošle nedelje da će to preduzeće već krajem februara početi da iz Kragujevca za Luku Bar prevoze autodelove za novi Fijatov model, a od juna i gotove automobile.
- Železnice će do kraja ove godine iz Kragujevca za Bar transportovati 26.400 automobila (Fijat 500 L) sa 132 teretna voza, rekao je za Tanjug generalni direktor Marković.
Prvi voz sa autodelovima za Fijat doći u Kragujevac krajem ovog meseca iz pravca Šida.
Objavljeno na sajtu blic.rs »

Komentari