Arhiva » Vesti » Alo 22.03.2012

Član Gnjilanske grupe izručen Srbiji!

Član Gnjilanske grupe Šemsi Nuhiju, koji je prošle godine uhapšen u Švajcarskoj na osnovu srpske poternice sinoć je izručen Srbiji.

Alo četvrtak, 22. mart 2012.
Alo: Član Gnjilanske grupe izručen Srbiji!

Nuhiju je izručen u pratnji pripadnika Interpola i srpske Žandarmerije avionom JAT-a koji je na aerodrom „Nikola Tesla“ sleteo nešto posle 21 sat i odmah je prebačen u Okružni zatvor u Beogradu. Izručenju su prisustvovali ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, direktor policije Milorad Veljović i komandant Žandarmerije Bratislav Diklić.

Gnjilanska grupa je naziv za grupu kosovskih Albanaca, pripadnika OVK, koji su optuženi za „ubistava i svirepe zločine nad civilima Srbima i nealbancima u Gnjilanu u drugoj polovini 1999. godine. Grupa je kidnapovala, silovala i ubijala Srbe na tri poznate lokacije u Gnjilanu tokom 1999. godine“, navodi se u optužnici na osnovu koje je Viši sud u Beogradu početkom prošle godine osudio devet pripadnika ove grupe na ukupno 101 godinu zatvora.

E. S.


Objavljeno na sajtu alo.rs »


Povezane vesti

Nuhiju izručen Srbiji


Pink četvrtak, 22. mart 2012.

Dačić se nada da će biti zadovoljena pravda


Blic četvrtak, 22. mart 2012.

Osumnjičeni za ubistva civila izručen Srbiji


Radio 021 četvrtak, 22. mart 2012.

Izručen pripadnik Gnjilanske grupe Šemsi Nuhiju


Dnevnik četvrtak, 22. mart 2012.

Šemsi Nuhiju izručen Srbiji


B92 četvrtak, 22. mart 2012.

Izručen pripadnik Gnjilanske grupe Šemsi Nuhiju


Telegraf četvrtak, 22. mart 2012.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


©2013 Netmark d.o.o.