Arhiva » Vesti » Dnevnik 24.03.2012

BUDESLIGA: Nova pobeda Bajerna, kiks Menhengladbaha

Dnevnik subota, 24. mart 2012.

MINHEN: Fudbaleri Bajerna pobedili su kod kuće ekipu Hanovera sa 2:1 (1:0) u utakmici 27. kola Bundeslige.

Strelci za domaćina bili su Toni Kros u 36. i Mario Gomez u 68. minutu, koji je opravdao titulu najboljeg golgetera u nemačkom šampionatu.

Nije prošlo nekoliko minuta od kada je zamenio Ivicu Olića, Gomez je postigao 23. gol u sezoni, posle sjajne akcije u kojoj je prvo prevario Kristijana Pandera, a zatim preciznim šutem savladao protivničkog golmana.

Gosti su do kraja susreta uspeli da smanje rezultat, a gol je postigao Didije Ja Konan.

Hofenhajm je preokretom došao do pobede u Menehgladbahu. Domaćin je vodio od 38. minuta golom Rojsa, ali je Hofenhajm preokrenuo pogocima Firmina u 77. i Vukčevića u 79. minutu.