Dejan Petrović svira „Pink Flojd“ u Guči
Iako do početka najveće trubačke fešte na Balkanu - popularnog Sabora trubača (od 6. do 12. avgusta) ima nešto više od mesec dana, pripeme su u punom jeku. Prva truba Srbije i sveta Dejan Petrović sa svojim Big Bendom priprema mnoštvo novih numera i prijatnih iznenađenja za vesele saboraše. Jedno od njih svakako je i izvođenje popularne pesme „Another Brick In The Wall“ grupe „Pink Flojd“.
Nakon što je osvojio sva priznanja koja popularni sabor donosi, Dejan Petrović je pokazao da na trubi može da izvede baš sve što se da zamisliti. Od „Flojda“ do Vondera, ali i izvornih srpskih numera koje su se otrgle zaboravu.
- Odlučili smo da u skladu s mladom populacijom koja je sve brojnija na Saboru trubača u Guči, pripremimo i aktuelne muzičke numere, pa će biti „Pink Flojda“, ali i Stivija Vondera, Stinga, Stonsa... Nezaboravnih hitova. Tu je, naravno, i neizostavan „Vrtlog“, kao obavezan deo koncerta. Evo, s momcima iz benda već nekoliko dana imam intenzivne pripreme. Sada već konkretno za Guču. Želimo da budemo inovativni, ali i da zadržimo tradicionalan zvuk po kojem je srpska truba poznata. Treba dosta rada i truda da se to ukomponuje. Najvažnije je da smo voljni za rad i da još to činimo s mnogo ljubavi prema trubi - kaže Dejan.
Klikni za uvećanje (+)
Ovaj popularni muzičar u međuvremenu će nastupati u Italiji, na humanitarnom kocertu u Užicu i Sopotu. Guča je, ipak, posebna kada je reč o trubi.
- Ko ponese priznanje iz Guče, važi za najboljeg trubača na svetu. Jako nam je važan ovaj festival i zaista mnogo radimo na usavršavanju i pripremi koncerta za Sabor trubača. Ne pamtim kada sam imao vremena da odem na pecanje ili u lov, potpuno sam zapostavio neke stvari da bih se posvetio muzici.
Ispunjava me činjenica da su rezultati vidljivi, u stvari da se čuju kroz moju muziku, i to mi je pokretačka snaga. Obećavam saborašima da će ove godine na Saboru trubača uživati maksimalno. Pripremamo veoma atraktivan nastup za sve generacije - priča za „Blic“.
Za ljubitelje Dejana Petrovića koji neće moći da ga vide u Guči, ovaj popularni muzičar održaće koncert i na Beer festu u Beogradu.
- Naravno, i za tu manifestaciju spremamo spektakl. Ljubitelji trube, dodjite! - poručuje on.
Prema rečima organizatora Sabora trubača, u Guči će se najverovatnije nadmetati 12 inostranih orkestara, ali još taj broj nije sasvim preciziran. Takođe će se uskoro znati i ko je domaćin ovogodišnjeg Sabora trubača.
Pored tradicionalnog trubačkog nadmetanja, organizatori su pripremili i brojne druge sadržaje kao što su izložbe radova dragačevskih tkalja, likovne izložbe, etnografske i istorijske, kao i nastupi kulturno-umetničkih i pevačkih društava.
Sabor se održava svake godine u prvoj polovini avgusta.
Objavljeno na sajtu blic.rs »

Komentari