Arhiva » Vesti » 24 Sata 06.07.2012

Žalbe zbog prijemnog ispita

Budući brucoši mađarske nacionalnosti koji su polagali prijemni u ponedeljak i utorak na Pravnom fakultetu umesto testa na maternjem jeziku dobili su test srpskog jezika i književnosti preveden na mađarski. Nijedan student mađarske nacionalnosti nije imao dovoljno bodova za budžet.

24 Sata petak, 6. jul 2012.

ODLUKA - Pravni fakultet je prekinuo ovu desetogodišnju praksu bez prethodne najave tako da su o promenama kandidati obavešteni na licu mesta. Studente smo savetovali da ulože prigovor i žalbu, a o konačnoj odluci dekana znaćemo danas u podne - rekao je Laslo Lenđel, savetnik za visoko obrazovanje u Nacionalnom savetu Mađara.

Prema rečima Milana Simića, prorektora za nastavu, Novosadski univerzitet nije organizovao prijemne već su to radili fakulteti samostalno. Na Pravno nisu želeli da komentarišu ovu situaciju.


Objavljeno na sajtu 24sata.rs »


Komentari


©2013 Netmark d.o.o.