Jeremiću plata 10.000, a kirija za stan u Njujorku 15.000 dolara
Iako je predsedavajući Generalne skupštine UN Vuk Jeremić više puta demantovao da će troškovi za godišnje zasedanje iznositi preko sedam miliona dolara, Blic tvrdi da je došao u posed specifikacije koju je Jeremić predao Vladi, a u kojima se navodi da je od jula 2012. do oktobra 2013. za njegov kabinet potrebno izdvojiti 7,3 miliona dolara.
Kako navodi ovaj list, odlazeći ministar spoljnih poslova nije govorio istinu ni kad je reč o njegovoj plati, za koju je tvrdio da će iznositi nešto više od 5.000 dolara. Prema dokumentu do kojeg je došao Blic, Jeremić bi primao 10.000 dolara, dok su mesečni troškovi stana u Njujorku 15.000 dolara.
Šef srpske diplomatije ne želi da štedi ni na reprezentaciji, putnim troškovima, baš kao ni na platama svojih najbližih saradnika, a tražio je i poseban budžet za propagandu i to u vrednosti od 375.000 dolara. Zanimljivo je i da bi građani Srbije, osim stanarine Jeremića, plaćali i kiriju za njegovog vozača, na koju bi trebalo da ode preko 6.000 dolara mesečno, kao i stan posluzi.
Samo za benzin i kancelarijski materijal odlazeći ministar traži 280.000, za selidbu 112.000 dolara, a za kopir-aparate, štampače i telefone 300.000, stoji u tekstu ovog dnevnika.
Lider SNS-a Aleksandar Vučić je nedavno rekao da je za njegovu stranku neprihvatljivo da neko 15.000 dolara potroši mesečno na stan i 30.000 dolara za boravak u Njujorku. - To u ovom trenutku država ne može da izdrži, a o bahatosti i osionosti neću ni da govorim - rekao je Vučić.
Objavljeno na sajtu 021.rs »

Komentari