Arhiva » Vesti » e-Novine 30.07.2012

Stjepanović brži od Felpsa

Srpski plivač Velimir Stjepanović plasirao se danas u polufinale Olimpijskih igara u Londonu u disciplini 200 metara delfin stilom. Stjepanović je bio prvi u Grupi tri, a ukupno treći u kvalifikacijama. Ispred njega su bili samo Austrijanac Dinko Jukić, odnosno Amerikanac Tajler Kleri, a interesatno da je lošiji rezultat ostvario i legendarni Majkl Felps. London 2012

e-Novine ponedeljak, 30. jul 2012.  |  e-Novine

Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović uspeo je da se plasira u polufinale Olimpijskih igara u disciplini 200 metara delfin stilom. Mladi Stjepanović, koji 7. avgusta puni tek 19 godina, bio je prvi u Grupi Tri sa vremenom 1:54,99, čime je "popravio" nacionalni rekord. Interesantno da je i prethodni rezultat u vlasništvu Stjepanovića, postavljen 4. marta ove godine.

Po rezultatima Stjepanović je bio ukupno treći, a ispred njega su bili samo Austrijanac Dinko Jukić i Amerikanac Tajler Kleri. Oba plivača su bila u Grupi Pet, a sa rezultatom slabijim od Stjepanovića i navedenog dvojca plasman u polufinale obezbedio je i legendarni Majkl Felps (1:55,53).

"Zadovoljan sam ovi rezultatom. Jedino bitno je da sam se plasirao u polufinale. Tek sada počinje pravo takmičenje", rekao je Felps. Amerikanac je osvajao zlato u Atini 2004. godine, zatim i u Pekingu 2008., a ukoliko i ovde trijumfuje postao bi prvi plivač u istoriji koji je osvajao zlato na tri uzastopna takmičenja. Ujedno bi izjednačio rekord sovjetske gimnastičarke Larise Latinjine sa 18 osvojenih medalja, koji bi isto veče mogao i oboriti.

Polufinale je na programu večeras, od 21:30, dok je finale predviđeno za utorak.


Objavljeno na sajtu e-novine.com »


Povezane vesti

Kraj za dubl Đoković - Trocki


Mondo ponedeljak, 30. jul 2012.

Selektor veslača zadovoljan posle današnjih trka


Vesti online ponedeljak, 30. jul 2012.

Selektor veslača zadovoljan učinkom


Sportske.net ponedeljak, 30. jul 2012.

Selektor zadovoljan posle današnjih trka


Olimpijada2012.info ponedeljak, 30. jul 2012.

Komentari


©2013 Netmark d.o.o.