Arhiva » Vesti » Blic 31.07.2012

Nova klinika za hirurgiju srca u Banjaluci uz pomoć kardiohiruga iz Srbije

Predsednik Republike Srpske, Milorad Dodik i direktor Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje", dr Boško Đukanović dogovarali su se danas oko otvaranja nove klinike za hirurgiju srca u Banjaluci.

Blic utorak, 31. jul 2012.  |  Sonja Todorović

Dodik je najavio da će ubrzo u Banjaluci početi da se rade složene operacije na srcu uz asistenciju stručnjaka iz Instituta za kardiovaskularne bolesti "Dedinje".

On je rekao da Republika Srpska ima dugogodišnju saradnju sa bolnicom "Dedinje" , koje je pomogla da se u Banjaluci uspostave određeni segmenti kardiohirurgije.

- Ali, imamo potrebu da završimo sve kardiohirurške procedure. Zbog toga se dogovaramo da uspostavimo Kliniku za operacije srca i profesor Đukanović nas u tome bezrezervno podržava. To je i bila tema našeg današnjeg sastanka, kako to da uradimo, a ostaje da zajedno sa Ministarstvima razrešimo određene proceduralne stvari - rekao je Dodik.

Prof. dr Đukanović rekao je i da u Banjaluci može da se organizuje dobra institucija koja se bavi hirurgijom srca

- Dedinje je spremno da pruži svu stručnu podršku, i mislim da je vreme da se to uradi. sarajevo i Tuzla su to već uradili, ali još nije kasno i da Banjaluka ima takav centar. To ćemo uraditi bolje od njih - ističe dr Đukanović.


Objavljeno na sajtu blic.rs »


Komentari

Komentari na drugim sajtovima


©2013 Netmark d.o.o.