Tabakovićeva preuzela dužnost guvernera NBS
BEOGRAD, 8. avgust 2012. (Beta) - Novi guverner Narodne banke Srbije Jorgovanka Tabaković u sredu je zvanično preuzela dužnost od dosadašnjeg guvernera Dejana Šoškića.
Tabakovićeva je prilikom primopredaje dužnosti rekla da će nastaviti da sprovodi kredibilnu monetarnu politiku i da će nastaviti da radi na očuvanju kredibiliteta Narodne banke Srbije, kao nezavisne i samostalne institucije, navodi se u saopštenju centralne banke.
Jorgovanka Tabaković je na funkciju guvernera izabrana 6. avgusta sa mandatom u trajanju od šest godina.
Tabakovićeva je per preuzimanja dužnosti zamrzla funkciju u Srpskoj naprednoj stranci gde je obavljala dužnost potpredsednika te partije, članice vladajuće koalicije.
Dosadašnji guverner Dejan Šoškić podneo je ostavku 2. avgusta zbog izmena Zakona o NBS, kojim se kako je ocenio, narušava nezavisnot te finansijske institucije.
(Beta, 08.08.2012)
Komentari