Arhiva » Vesti » Večernje novosti 19.08.2012

Svetski rekord u bacanju telefona

Osamnaestogodišnji Finac Ere Karjalainen u subotu je postavio svetski rekord na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u bacanju mobilnih telefona, bacivši telefon 101,46 metara

Večernje novosti nedelja, 19. avgust 2012.  |  FoNet

HELSINKI- Osamnaestogodišnji Finac Ere Karjalainen u subotu je postavio svetski rekord na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u bacanju mobilnih telefona, nadmašivši granicu od 100 metara.

Karjalainen je na takmičenju u finskom gradu Savonlini bacio telefon 101,46 metara.

Drugo mesto je zauzeo Južnoafrikanac Džeremi Galop, koji je sa daljinom od 94,97 metara postavio državni rekord.

Prošlogodišnji pobednik takmičenja Oskari Heinonen je zauzeo treće mesto, sa daljinom od 86,94 metra.

U ženskoj konkurenciji je trijumfovala domaća takmičarka Neta Karvinen, koja je telefon bacila na daljinu od 42,47 metara, tri metra bolje od zemljakinje Heidi Suhonen.

Treće mesto je zauzela Belgijanka Liselot Giselink, sa 35,87 metara, javlja DPA.


Objavljeno na sajtu novosti.rs »


Komentari


©2013 Netmark d.o.o.