(Video) Da grmi marakana: Pričom o najvećim preokretima Zvezda zove navijače na Sasuolo

Kurir 22.08.2016

Fudbalere Crvene zvezde će u četvrtak, 25. avgusta, čekati vrlo težak zadatak. Nakon ubedljivog poraza u Italiji (0:3), crveno-beli, ukoliko žele da se plasiraju u grupnu fazu Lige Evrope, moraju da nadoknade minus od tri gola.

Teška misija – ne i nemoguća, ako je suditi po pojedinim blistavim momentima iz istorije kluba sa Marakane. Daleke 1970. godine, Crvena zvezda je takmičenje u Kupu Šampiona započela teškim porazom u šesnaestini finala. Ujpešt Doža je na svom terenu pobedila rezultatom 2:0, ali revanš u Beogradu doneo je potpuno drugu sliku. Već u 7. minutu, Zoran Filipović je Zvezdi doneo vođstvo, da bi sredinom prvog poluvremena Dragan Džajić anulirao prednost