Evroliga: "Fenjeraš" Bamberg priredio šok u Izraelu, Makabi deklasiran pred gostovanje Zvezdi

Sportal blic 07.12.2016  |  Beta

Košarkaši Bamberga pobedili su u gostima Makabi sa 85:70 (20:16, 26:14, 16:22, 23:18), u prvoj utakmici 11. kola Evrolige.

Foto: Profimedia Košarkaši Bamberga Bamberg je na gostovanju u Tel Avivu od početka nametnuo ritam, posle prve deonice je imao četiri poena prednosti, da bi na poluvremenu, posle dobre igre u drugoj četvrtini, vodio sa 46:30. Makabi je u drugom delu igrao na nešto višem nivou, na početku poslednje deonice je smanjio zaostatak na ispod 10 poena, ali je Bamberg uspeo da odgovori i na kraju ostvari prvu pobedu posle pet poraza. Sa druge strane,