Kup Cev: Voša i Zvezda prošle dalje

RTV 18.01.2017  |  RTV, Beta

NOVI SAD - Odbojkaši Vojvodine i Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Cev. Novosađani su poraženi u revanš meču šesnaestine finala od rumunske Arkade sa 3:2, ali bez obzira na poraz plasirali su se u dalje zbog maksimalne pobede u prvoj utakmici u Novom Sadu. Zvezdi prolaz protiv Antverpena doneo zlatni set.

Odbojkaši Crvene zvezde su u Beogradu savladali belgijski Antverpen trijumfom u "zlatnom setu" sa 22:20. U regularnom toku revanš utakmice šesnaestine finala Zvezda je pobedila sa 3:1 (18:25, 25:21, 25:22 i 25:18). U prvoj utakmici, odigranoj u Belgiji, Antverpen je pobedio Crvenu zvezdu sa 3:0 (25:23, 25:23, 25:22). Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija dva boda, a poraženi