Slaba partija Jokića u porazu Denvera

Beta 24.02.2017

Košarkaši Sakramenta pobedili su prošle noći na svom terenu ekipu Denvera sa 116:110 u američkoj NBA ligi, a srpski košarkaš Nikola Jokić imao je slabo veče u porazu svog tima.

Sakramento je upisao petu pobedu u poslednjih šest utakmica. Denveru je ovo bio drugi poraz u nizu, a peti u šest mečeve u gostima.

Kingse je do pobede predvodio Vili Kauli Stajn sa 29 poena i 10 skokova, Badi Hild je dodao 16, a Tairek Evans poen manje.

U ekipi Denvera najbolji je bio Gari Heris sa 23 poena, Vilson Čendler je postigao 18 uz 10 skokova, dok je Vil Barton ubacio 15.

Jokić je za 26 minuta na terenu postigao četiri poena, uhvatio deset lopti i upisao dve asistencije.

Detroit je gubio sa 18 poena razlike u trećoj četverini protiv Šarlota, ali je napravio veliki preokret i posle produžetka slavio sa 114:108.

Kentavius Kaldvel-Poup je postigao 33 poena, uključujući i tri trojke u samom finišu četvrte četvrtine. Boban Marjanović nije igrao. U poraženom timu najefikasniji je bio Kemba Voker sa 34 poena.

Košarkaši Hjustona su pobedili Nju Orleans sa 129:99.

Lu Vilijams je u svom debiju za Hjuston nakon trejda iz LA Lejkersa postigao 27 poena. Na drugoj strani, najefikasniji je bio Entoni Dejvis sa 29 poena, dok je Demarkus Kazins u svom prvom meču za Nju Orleans imao učinak od 27 poena i 14 skokova.

Klivlend je bio bolji od Njujorka sa 119:114, a Lebron Džejms je upisao svoj 48. tripl-dabl u karijeri.

Džejms je postigao 18 poena, a imao je i 13 skokova i 15 asistencija. U pobedničkom timu se istakao i Kajri Irving sa 23 poena.

Njujork je izgubio i šestu od poslednjih sedam utakmica. Najbolji u poraženom timu bio je Kortni Li sa 25 poena.

Košarkaši Portlanda pobedili su Orlando sa 112:103, a najzaslužniji za to bili su Demijand Lilard sa 33 i Si Džej Mekolum sa 22 poena.

Orlando je upisao šesti poraz u poslednjih sedam utakmica, a najefikasniji u tom timu bio je Nikola Vučević sa 25 poena.

Golden stejt je savladao Los Anđeles kliperse sa 123:113 predvođen Stefom Karijem koji je ubacio 35 poena.

Voriorsi su na poluvremenu gubili sa 61:49, ali su potom u trećoj deonici postigli čak 50 poena. Ovo je prvi put od marta 2014. godine da je neka ekipa u jednoj četvrtini postigla 50 ili više poena.

Kevin Durent je postigao 25 poena uz 16 skokova, dok je Klej Tompson utakmicu završio sa 18 poena. Na drugoj strani, Ostin Rivers i Džamal Kroford postigli su po 19 poena.