Senzacija u Štutgartu: Ispao Federer

Vesti online 14.06.2017  |  Vestionline

Švajcarski as Rodžer Federer propustio je kompletnu sezonu na šljaci. Nije ga bilo na terenu skoro dva i po meseca, a kada se vratio, "zaribao" je već na startu Mercedes kupa u Štutgartu. Rekorder po broju Grend slem kruna poražen je od nemačkog veterana Tomija Hasa - 2:1 (2:6, 7;6, 6:4), za sat i 56 minuta igre.

Federer, koji je obeležio prva četiri meseca sezone, nije imao problema u prvom setu. Činilo se da nekada teniser iz Top 10, a sada tek 302. na ATP listi, ne može da ga ugrozi, ali... U taj-brejku drugog seta viđena je drama, u kojoj je Has izašao kao pobednik - 10:8. Uspeo je Federer da spasi četiri set lopte, ali ne i petu, pa je Nemac izjednačio. Kada se očekivao novi sjaj Federera, usledila je loša igra najboljeg tenisera svih vremena, koji