Ovi momci su neuništivi: Srpski "delfini" odbranili Svetsku ligu

Vesti online 25.06.2017  |  Vestionline

Šampioni ostaju šampioni čak i kada ne igraju onako kako znaju! Srbija je vladar planete, najbolja vaterpolo selekcija današnjice! U finalu Svetske lige, srpski "delfini" su u neizvesnom meču pobedili Italiju - 10:9 (1:4, 2:0, 5:2, 2:3). Tako je četa Dejana Savića odbranila titulu od prošle godine u Kini.

Ovi momci su neuništivi, preplatili su se za zlata. Kao i protiv Amerikanaca u polufinalu, i sada su su se evropski, svetski i olimpijski šampioni mučili, ali na kraju slavili. Krajem prve četvrtine, vodili su "azuri" čak sa 4:0, ali onda sledi buđenje šampiona. Do poluvremena, Srbija je uspela da stigne na samo gol zaostatka. U trećoj četvrtini sa dva gola Gavril Subotić je preokrenuo rezultat. U trećem periodi igre odličan je bio i Stefan