Razočaran posle odustajanja: Dudaš: Trebalo je da se borim za medalju, prepone su kao ruski rulet

Sportal blic 12.08.2017  |  B. O.

Mihail Dudaš je morao da odustane od takmičenja na Svetskom prvenstvu u Londonu. Naš desetobojac je imao ogormnu želju da osvoji medalju na planetarnom šampionatu u atletici, ali je zbog bolova u nozi odustao.

Foto: DIEGO AZUBEL / EPA; Mihail Dudaš Dudaš je doživeo peh u trci na 110 metara sa preponama kada je pao i povredio se. Ipak, uspeo je da završi trku, ali su ga sudije, prema pravilima, diskvalifikovale. Ostao je bez bodova i sa osmog mesta pao je na 26. poziciju. Naš desetobojac je pokušao da nadjača povredu, bio je sedmi u bacanju diska u svojoj grupi, 14. ukupno. Najduži hitac imao je u poslednoj seriji, kada je zabeležio rezultat od 43,23