Baraž za Ligu šampiona: Porazi nade Rijeke i Maribora, silni Seltik, Napoli ubedljiv

Sportal blic 16.08.2017  |  Nebojša Todorović

Fudbaleri Rijeke mogli su da naprave veliki korak ka plasman u Ligu šampiona, ali su u prvom meču plej-ofa izgubili od Olimpijakosa u gostima sa 2:1 golom u nadoknadi. Istim rezultatom poražen je i Maribor u Izraelu od Hapoel Ber Ševe, ali i hrvatski i slovenački klub tražiće prolaz u grupnu fazu u revanšu na svom terenu. Seltik je bio nemilosrdan prema Astani sa 5:0, Napoli je savladao Nicu sa 2:0, a Sevilja je bila bolja od Bašakšehira u Turskoj sa 2:1.

Foto: Andreas Schaad / EPA; Hrvatski šampion je bio na pravu velikog remija i da je Rijeka ostala neporažena u Pireju, imala bi odličnu šansu da u revanšu na "Kantridi" napravi uspeh za pamćenje. Pokazao je i Partizan u prethodnom kolu kvalifikacija da je Olimpijakos ranjiv, ali je hladan tuš za goste u Atini stigao u nadoknadi. Povela je Rijeka preko Hebera u završnici prvog poluvremena, da bi Ođiđa-Ofoe u 66. minutu izjednačio na 1:1. I kada