Vesti » Dnevnik 11.03.2008

KIKINDA: Tužilaštvo se izvuklo

Dnevnik utorak, 11. mart 2008.
Opštinsko javno tužilaštvo nakon skoro godinu dana istrage saopštilo je da neće preduzimati krivično gonjenje protiv predsednika opštine Branislava Blažića, a po prijavi kikindskog odbora Liberalno demokratske partije da je neovlašćeno ustupio deo izvornih prihoda opštine Kikinda privatnom preduzeću "Parking servis i garaže" iz Beograda.

Prijava je podneta marta prošle godine i bazirana je na zloupotrebi službenog položaja jer je Blažić prekoračio svoja ovlašćenja jer je, pre svega, odredio visinu koncesione naknade, umesto Skupštine opštine. Većina odbornika izglasala je krajem 2006. godine odluku o poveravanju obavljanja komunalne delatnosti (održavanje i naplata javnih parkirališta) a Blažiću je, protivzakonito, ostavljeno da sam odlučuje o čitavom nizu pitanja, pa i o visini koncesione naknade, pa danas opština ubira 10 odsto od prihoda "Parking servisa".

Tužilaštvo je zatražilo od kikindske policije proveru navoda krivične prijave i inspektori kriminalističke policije krenuli su istragu. Tokom proteklih 11 meseci dokumentacija je više puta šetala između zgrada u Miloša Velikog i Ulici braće Tatića. Kikindsko tužilaštvo, predvođeno šeficom Milicom Andrić-Predojev, je policiji dva puta vraćalo predmet na doradu i na kraju zaključilo da nema mesta za gonjenje po službenoj dužnosti.

Sporne rampe

Kako saznajemo, vlast predvođena Branislavom Blažićem, osim što je izgradila nova parking mesta i ustupila ih beogradskoj firmi na upravljanje, priznala je im kao ulaganje i izgradnju rampi na ulasku u parking u Nemanjinoj ulici iako je nesporno da su one izgrađenje nekoliko meseci pre zaključenog ugovora i da je sve plaćeno opštinskim parama a preko Direkcije za izgradnju grada. Po našim izvorima, policijska istraga je otkrila i da je firma "Parking sistemi i garaže" softver prijavila da je uređaje za sms kontrolu parkinga platila po više puta većoj ceni od realne i to je pokrilo veći deo obaveznih ulaganja.

Pitanje je šta su operativci Policijske uprave za privredni kriminal tokom istrage pronašli i da li su ovdašnji tužioci sa razlogom odbacili prijavu. Po onome što su "operativci" naše redakcije saznali, policija je otkrila mnoge za prijavu zanimljive detalje iz ugovornog odnosa lokalne vlasti i preduzetnika iz Beograda. Saznajemo i da će LDP podneti Opštinskom sudu u Kikindi zahtev za sprovođenje istrage protiv Blažića a to podrazumeva osim sudskog saslušanja svedoka i pribavljanja zapisnika sa saslušanja predsednika opštine u kikindskoj policiji, kao i uvid u dokumentaciju koju su inspektori podneli tužilaštvu.

Ž. B.

Poslato 10.03.2008

Preuzeto sa sajta dnevnik.co.yu »

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi