Vesti » RTV 12.04.2008

Ozbiljni okršaji u Sadr Sitiju, 13 poginulih

RTV subota, 12. april 2008.
BBC: Sukobi u predgrađu Bagdada
BAGDAD - Američki i iračka vojnici ubili su najmanje 13 pobunjenika, u borbama koje su se prošle noći vodile u bagdadskom kvartu Sadr Siti, saopštila je danas vojska SAD.

Taj kvart bio je cele nedelje poprište žestokih sukoba, ali su stanovnici opisali noćašnje borbe kao najgore od kada je iračka vlada 6. aprila pokrenula ofanzivu u Sadr Sitiju, sedištu pripadnika Mahdi armije, šiitskog sveštenika Moktade al-Sadra.

Uprkos tim borbama danas je delimično prekinuta dvonedeljna blokada ovog bagdadskog kvarta, jer je na određenim punktovima dozvoljen prolaz automobilima, iako se u njemu još sporadično čuju pucnjava i eksplozije, preneo je Rojters.

Preuzeto sa sajta rtv.co.yu »

Povezane vesti

Sukobi u predgrađu Bagdada
BBC subota, 12. april 2008.
Sukobi u šiitskom delu Bagdada
RTS subota, 12. april 2008.
Najmanje 13 mrtvih u Bagdadu
B92 subota, 12. april 2008.

Komentari

Pošaljite vaš komentar »
12.04.2008 15:21
S.Jovanović
Neće proći dugo vremena pa ćemo slične vesti čitati i sa Kosova i Metohije. Uveriće se šiptari kako su "slatki Američki oslobodioci"!.
Pošaljite vaš komentar »

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi