Arhiva » Vesti » 24 Sata 15.04.2008

Traži se karta više za Ljubav u doba kolere

Zbog velikog interesovanja publike, film „Ljubav u doba kolere” ostaće na repertoru bioskopa „Arena” duže od planiranih sedam dana. Iz „Zvezda filma” najavljuju i da će premijera četvrtog nastavka „Indijane Džonsa” biti održana u maju. Troje najbržih čitalaca osvojiće po dve ulaznice za ovaj film, koje vam poklanjaju „24 sata” i preduzeće „Zvezda film”...

24 Sata utorak, 15. april 2008.
MARKES - „Ljubav u doba kolere” premijerno je prikazana tokom prethodnog Festa, a u Novom Sadu na reviji „Fokus”. Ovaj romantični ep režirao je Majk Njuel („Četiri venčanja i sahrana”, „Hari Poter i vatreni pehar”), prema romanu Gabrijela Garsije Markesa. Glavne uloge igraju Havijer Bardem, Đovana Mecođorno i Bendžamin Bret.

„Ljubav u doba kolere” prati romantičnog čoveka po imenu Florentino Ariza (Havijer Bardem) koji je zaljubljen u Ferminu Daza (Đovana Mecođorno), devojku njegovih snova. Međutim, pošto je on suviše siromašan da bi se o njoj brinuo, ona se udaje za mnogo bogatijeg prosca.

Glavni junak slomljenog srca nastavlja sa svojim životom i počinje da gradi sopstveni biznis. Na kraju, Ferminin muž umire i Florentino odlazi na sahranu. Posle 50 godina, devet meseci i četiri dana, on će joj ponovo izjaviti ljubav. Priča je smeštena u lučki karipski gradić, a čak i u najpotresnijim scenama prisutni su šala i humor.

Verovatno su u pravu oni koji tvrde da se nijedna knjiga ne može dovoljno dobro preneti na platno, ali za film stoji ono što se kaže i za knjigu, da izmamljuje i suze i smeh. Tako, u presudnom trenutku kad Florentino predaje prvo pismo Fermini, zlom sudbinom, „pogodi ga” neka nepažljiva ptičica.

Za Markesov roman se navodi da je jedan od najlepših posvećen bezgraničnoj staračkoj ljubavi, a na određen način i oda bračnoj ljubavi sa svim njenim poteškoćama, dosadama, nepodnošljivostima i beskonačnom privrženošću koju stvaraju zajednički proživljene godine.

Vodimo vas u bioskop

Ako želite da pogledate ostvarenje „Ljubav u doba kolere” javite nam se danas između 15.30 i 16 sati. Troje najbržih čitalaca osvojiće po dve ulaznice za ovaj film, koje vam poklanjaju „24 sata” i preduzeće „Zvezda film”. Broj telefona je 065/333-4893.

Preuzeto sa sajta 24sata.co.yu »

Ključne reči

Novi Sad Bioskop
Add to Google

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi