Arhiva » Vesti » Blic 15.04.2008

Policija zataškala informacije o narkoticima u stanu suvlasnika "Nacionala"

Blic utorak, 15. april 2008.
Afera koja je izbila posle prinudnog odvođenja Mirjane Pukanić, žene suvlasnika nedeljnika "Nacional" Ive Pukanića u psihijatrijsku bolnicu bez valjanih razloga i navodnog pokušaja atentata na njega sve više uključuje i organe vlasti i državne i javne službe.

Tako su državni tužilac Mladen Bajić i zamenik šefa policije Ivan Nađ najavili proveru tvrdnje o policijskom zataškavanju informacije o narkoticima u zagrebačkom stanu bračnog para Pukanić, objavljene u današnjoj "Slobodnoj Dalmaciji". Bajić je izjavio da je tužilaštvo upoznato s tvrdnjama iz teksta i da je Ured za suzbijanje korupcije i organiziranog kriminaliteta (USKOK) tekst prosledio direkciji policije zbog daljnje provere, što je potvrdio i Nađ.

List je pod naslovom "Kokain u sefu Pukanićevih" objavio tekst u kome tvrdi da je Mirjana Pukanić, dugogodišnji konzument kokaina, i da je njen muž u tome učestvovao kao njen prvi narko-diler, ali da ga je i on uzimao. Za kokain koji, navodno, kriju u sefu, policija je, kako tvrdi "Slobodna Dalmacija", saznala još prošle godine. Početkom ove godine nevladine organizacije su od MUP-a zatražile istragu o sefu u Pukanićevom stanu, ali su ti zahtevi ignorisani zbog intervencije Ive Pukanića, tvrdi list, dok Pukanićev advokat ističe da da je objavljivanje lažnih glasina krivično delo.

Što se tiče navodnog atentata na Pukanića, ministar unutrašnjih poslova Berislav Rončević ističe da policija još utvrđuje motiv i počinioca i da, zasad, ne može isključiti ni varijantu da je motiv protivljenje njegovom javno iskazanom stavu kao novinara.

Unutrašnja kontrola MUP-a nije otkrila nepravilnosti i nezakonitosti u postupanju prilikom prinudnog odvođenja Pukanićeve supruge Mirjane u psihijatrijsku bolnicu s konferencije za medije koja je bila u toku.

Ministar je rekao da je zakon ispoštovan činjenicom što je hospitalizaciju zatražila lekarka, iako ona s Pukanićevom nije bila u kontaktu dve godine.

Preuzeto sa sajta blic.co.yu »
Add to Google

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi