Vesti » B92 17.04.2008

U Zvezdi ogorčeni suđenjem

Rukovodstvo FK Crvena zvezda saopštilo je da je ogorčeno suđenjem na utakmici sa Partizanom, odigranoj u okviru polufinala Lav kupa Srbije. U saopštenju sa “Marakane” ocenjeno je da je suđenje na pomenutom meču, koji je Zvezda, posle poništenog pogotka, izgubila sa 3:2, “posledica duboke krize koja je zahvatila fudbalsku organizaciju”.

B92 četvrtak, 17. april 2008.
“Nakon poslednje derbi utakmice u prvenstvu, naš klub je odustao od najavljene žalbe na suđenje. Tom prilikom smo i apelovali na poštovanje pravila fudbalske igre, sa punim poverenjem u sudijsku organizaciju i željom da im omogućimo da bez pritisaka i nepristrasno rade svoj posao. Nažalost, sud javnosti i naslovi u današnjim novinama pokazuju na koji način su oni zloupotrebili naše poverenje. Crvena zvezda, kao najveći klub sa ovih prostora ne može da pristane na arbitriranje kojim caruju uskogrudi interesi, a sportski rezultati ne zavise od sportista”, navodi se u saopštenju iz Crvene zvezde.

Iz Zvezde je tim povodom za petak najavljena konferencija za novinare, na kojoj će najviši predstavnici kluba iz Ljutice Bogdana izneti predlog konkretnih mera u pravcu poboljšanja regularnosti domaćih takmičenja.

FSS o suđenju u petak

Komisija Fudbalskog saveza Srbije za praćenje suđenja na prvoligaškim terenima pregledala je snimak sa utakmice Crvena Zvezda -Partizan, a rasprava o eventualnim kaznama za arbitre biće doneta u petak.

Odluka o tome da li je Bogdan Milisavljević, pomoćnik glavnog arbitra Ninoslava Spasića, pogrešio kada je signalizirao ofsajd poziciju, zbog čega je Crvenoj zvezdi poništen gol, biće saopštena u petak na konferenciji za štampu u hotelu "M".

Prema nezvaničnim informacijama, koje su mogle da se čuju u FSS-u, Milisavljević će zbog te odluke biti kažnjen, dok će glavnom sudiji Spasiću najverovatnije biti umanjena ocena.

Preuzeto sa sajta b92.net »

Povezane vesti

FK Crvena zvezda: Ogorčeni smo!
Mondo četvrtak, 17. april 2008.
Kazne za sudije jučerašnjeg Derbija?
RTV četvrtak, 17. april 2008.
Spasiću manja ocena, Milisavljeviću kazna?
Mondo četvrtak, 17. april 2008.

Komentari

Pošaljite vaš komentar »
17.04.2008 22:39
toma mh
Kad se Zvezdi tako nešto desi da sudija pogreši onda se diže galama do neba. Partizan je oštećen više puta ove godine pa ništa. Sada prave,, teren''za prvenstvo i Partizan treba da se pazi da ne bude,, kažnjen''od lobija Zvezde da uzme prvenstvo države! Zvezda ima svoje novinare u svim medijima i kad oni krenu u ofanzivu teško onome ko se zamerio njoj(Partizanu). RTS(danas dnevnik 2), b92, blic... u udarnim vestima daju snimke,, ofsajda''a samo pre nedelju dana brojne sudske nepravde u Kuli, Čačku... nije bilo jer nije u pitanju njeno visočanstvo Zvezda...
Pošaljite vaš komentar »

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi