Vesti » Pink 20.04.2008

Fudbal: Srbija sa starim znancima

Naši fudbaleri u grupi sa Argentinom, Australijom i Obalom Slonovače

Pink nedelja, 20. april 2008.
U Pekingu je u nedelju obavljen žreb za fudbalski turnir na Olimpijskim igrama u Pekingu. Reprezentacija Srbije igraće u grupi A, dok će nam kao i na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj protivnici biti reprezentacije Argentine i Obala Slonovače.

Sastavi grupa Olimpijskog fudbalskog turnira

Grupa A (Šangaj): Srbija, Argentina, Obala Slonovače, Australija

Grupa B (Tjanđin): Holandija, Nigerija, Japan, SAD

Grupa C (Šenjang): Kina, Novi Zeland, Brazil, Belgija

Grupa D (Ćinhuangdao): Kamerun, Koreja, Honduras, Italija

Selektor Srbije, Miroslav Đukić, nije bio nezadovoljan žrebom za Igre u Pekingu, ali je istakao da je Argentina apsolutni favorit i to ne samo u našoj grupi.

" Dospeli smo u veoma tešku grupu. Argentina je favorit za osvajanje zlatne medalje, pa prema tome i favorit u našoj grupi. Imamo i mi dobar tim i borićemo se za plasman u narednu rundu", izjavio je Miroslav Đukić koji je prisustvovao žrebu u Pekingu.

Podsetimo se, protiv Argentine smo igrali ne samo na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, već i na Olimpijskim igrama u Atini kada smo poraženi sa 0:6. Ništa bolje nismo prošli ni sa Australijom, od koje smo tada poraženi sa 1:5. Plasman u dalje takmičenje, koje će se igrati po kup sistemu, izboriće po dve prvoplasirane selekcije iz svake grupe. Fudbalski turnir, baš kao i na Olimpijskim igrama u Atini, i ovoga puta će početi pre svečanog otvaranja Igara. Fudbaleri će na teren istrčati već 6. avgusta, dok je finalni meč predviđen za 23. avgust.

Mečevi naše reprezentacije:

07. avgust: Srbija - Australija (11.00h)

10. avgust: Srbija - Obala Slonovače (13.45h)

13. avgust: Srbija - Argentina (13.45)

Preuzeto sa sajta rtvpink.com »

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi