Vesti » B92 24.04.2008

EU: Plan za vize pre izbora

Brisel -- Ambasadori zemalja EU usaglasili su nacrt "Redosleda mera" za postepeno ukidanje viza građanima Srbije, koji će biti usvojen pre majskih izbora u Srbiji, saznaje Beta.

B92 četvrtak, 24. april 2008.
B92: EU: Plan za vize pre izbora
Kroz izradu nacrta ovih mera za liberalizaciju viza za srpske državljane je ocenjeno da je Srbija po pripremama za uvođenje "biometrijskih pasoša" i drugim dostignutim standardima, odmakla ispred ostalih država Zapadnog Balkana koje još nemaju režim bez viza sa EU.

U dokumentu koji su prihvatili stalni predstavnici članica EU podvlači se da se da liberalizacija viza spada u okvir "evropske perspektive Zapadnog Balkana", kao i da će brzina ukidanja viza za građane svake pojedinačne zemalja Zapadnog Balkana "zavisiti od napretka koji svaka od njih postigne u ostvarivanju nužnih uslova".

Komentari: 0

Preuzeto sa sajta b92.net »

Povezane vesti

EU: Plan za ukidanje viza Srbiji pre izbora
Mondo četvrtak, 24. april 2008.
EU: Ukidanje viza pre izbora
RTV četvrtak, 24. april 2008.
EU: Redosled mera za ukidanje viza sa Srbijom pre izbora
EMportal četvrtak, 24. april 2008.
Mere za ukidanje viza
Pink četvrtak, 24. april 2008.

Ključne reči

Balkan Brisel EU

Komentari na drugim sajtovima

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi