Vesti » RTV 25.04.2008

Pretnje Duliću „crnim petkom"

RTV petak, 25. april 2008.
BEOGRAD - Ministar pravde Dušan Petrović izjavio je danas da će država učiniti sve da otkrije osobe koje su uputile preteće pismo Oliveru Duliću, istakavši da su takve pretnje izuzetno opasne, naročito kada su upućene predsedniku Skupštine, koji reprezentuje sve građane Srbije.

Predsedniku Skupštine Duliću, kako piše današnji "Blic", organizacija Srba iz Čikaga pod nazivom organizacija S.S uputila je preteće pismo u kome se navodi da će mu doći "crni petak i da ga neće izbeći".

Petrović je izrazio je uverenje da će policija i Bezbednosno informativna agencija nadležnim tužilaštvima predati "sve što ima u rukama" vezano za pretnje koje su upućene nosiocima javnih funkcija, ukazavši da u ovom trenutku ne može da saopšti detalje, kako ne bi ugrozio tok pretkrivičnog postupka.

Pismo slične sadržine početkom godine dobio je i tužilac za ratne zločine Srbije Vladimir Vukčević, a pretnje su upućivane i predsedniku Nacionalnog saveta za saradnju sa Hagom Rasimu Ljajiću.

Preuzeto sa sajta rtv.co.yu »

Povezane vesti

Pretnje Oliveru Duliću
B92 petak, 25. april 2008.
Petrović o pretnjama Duliću
Pink petak, 25. april 2008.
Blic: I Oliver Dulić dobio preteće pismo
RTS petak, 25. april 2008.
Blic: I Oliver Dulić dobio preteće pismo
Mondo petak, 25. april 2008.

Komentari

Pošaljite vaš komentar »
25.04.2008 13:45
Lazar
To je samo Marketing DS. Ne treba njemu da se preti. Posle Izbora, on ce biti niko i nista u nasoj Zemlji.
25.04.2008 14:03
bubica
Kad god radikali i Kostunica nisu mogli da ostvare svoje nerealne ideje oni su zaplasivali ili su krenuli u likvidaciju. To rade samo ljudi koji nemogu da pokaze svoje znanje i sposobnost nego samo da prete i da zaplasuju. Sve mi je to vec poznato.
25.04.2008 17:03
bojana
Kad oni koji su sebi izabrali drugu drzavu za zivot
prete onima koji pokusavaju da od nase nacine drzavu bolju za sve koje u njoj zive, onda je to licemerstvo.
Dokle vise neistomisljenicima pretiti ili ih vredjati
Davno smo mi prestali biti copor koji sledi najjaceg i najsurovijeg. Nema vise fiktivnog jednoumlja postuj tudje misljene ali imaj i svoje.
gospodo demokratija je hteli vi to ili ne
25.04.2008 21:05
patriota
ovakvim pretnjama samo se vidi strah onih koji su pismo poslali ali moraju da znaju nesto da put u evropsku uniju je neminovan i da ce se on ostvariti. ubili su premijer, prete da ce da ubiju svakoga ko zeli dobro svom narodu i srbiji zarad svog bolesnog, kriminalnog drustva u kome oni vladaju a narod gladuje e to vise nece moci jer u svakom od nas zivi Zoran Djindjic i vizija Evropske Srbije. pucajte ali vasi pucnji ce biti u prazno a nas pucanj ce odjeknuti u napacenom narodu srbije kad ce ziveti u normalnoj pravnoj, jakoj ekonomskoj Srbiji gde ce biti ponosni sto su srbi a ne ponizeni i gladni.
Pošaljite vaš komentar »

Komentari na drugim sajtovima

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi