Arhiva » Vesti » Press 07.05.2008

SRS: DS pred izbore podmićuje građane

Potpredsednik Srpske radikalne stranke Dragan Todorović izjavio je danas da Demokratska stranka "pokušava da prekraja izbornu volju građana tako što ih podmićuje i deli paketiće kroz Srbiju"

Press sreda, 7. maj 2008.
Todorović je na konferenciji za novinare SRS naveo da ti paketići "vrede pet evra" i da ih DS deli protiv zakona, zloupotrebljavajući pojedine institucije.

On je naveo primer Nacionalnog saveta za romske i nacionalne manjine iz Beograda "čiji je predsednik Vitomir Mihajlović koji je član DS", kazavši da Mihajlović zloupotrebljava tu organizaciju, navodno šaljući pakete kao pomoć Romima.

Prema njegovim rečima, posebno je problematično što Mihajlović zloupotrebljava sunarodnike "u ovako prljavoj igri DS".

Todorović je kazao da je u Zlatiborski okrug stiglo 3.026 paketa, a od toga 130 je podeljeno u Kosjeriću i 100 u Čajetini, a tamo nema ni jednog Roma.

On je dodao da je po popisu stanovništva iz 2002. godine, u tom okrugu bilo 482 Roma.

Potpredsednik SRS je kazao da će, kada se završe izbori, SRS podneti krivične prijave pritiv svih onih koji su u tom poslu učestvovali.

Preuzeto sa sajta pressonline.rs »

Komentari na drugim sajtovima

Add to Google

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi