Povezane vesti

Slučaj oficira BIA u Sobranju Dačić: Živaljević nije prekršio diplomatski protokol

Slučaj oficira BIA u Sobranju Dačić: Živaljević nije prekršio diplomatski protokol

Večernje novosti 25.05.2017
Savetnik u ambasadi Srbije i pripadnik BIA Goran Živaljević nije uradio što bi se moglo protumačiti kao narušavanje Bečke konvencije ili diplomatskog protokola. Savetnik u ambasadi Srbije i pripadnik BIA Goran Živaljević nije uradio što bi se… »
Dačić: Posao Živaljevića bio da izvesti ima li u Sobranju srpskih državljana

Dačić: Posao Živaljevića bio da izvesti ima li u Sobranju srpskih državljana

Beta 25.05.2017
Ministar inostranih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da pripadnik BIA Goran Živaljević ulaskom u Sobranje u noći kada su u to zdanje upali demonstrani nije prekršio diplomatske protokole i da je samo obavljao svoj posao. "Nije učestvovao… »
Makedonci zatežu: Srpska ambasadorka u Skoplju pozvana na razgovor!

Makedonci zatežu: Srpska ambasadorka u Skoplju pozvana na razgovor!

Pravda 25.05.2017
Ministarstvo spoljnih poslova Makedonije pozvalo je na razgovor ambasadorku Srbije Dušanku Divjak-Tomić da objasni prisustvo savetnika u Ambasadi i pripadnika BIA Gorana Živaljevića u Sobranju, kada je došlo do nasilnog upada građana nezadovoljnih… »
Ambasadorka Srbije pozvana u Ministarstvo spoljnih poslova Makedonije

Ambasadorka Srbije pozvana u Ministarstvo spoljnih poslova Makedonije

RTS 25.05.2017
Ministarstvo spoljnih poslova Makedonije pozvalo je ambasadorku Srbije Dušanku Divjak Tomić da objasni prisustvo savetnika u ambasadi i pripadnika BIA Gorana Živaljevića u parlamentu Makedonije kada su upali i demonstranti, javila je "Televizija… »
Kršenje protokola ili uvod u čistku u BIA

Kršenje protokola ili uvod u čistku u BIA

Danas 25.05.2017
Bezbednosno-informativna služba bez odgovora na pitanje Danasa o prisustvu Gorana Živaljevića u makedonskom Sobranju tokom nereda. Prisustvo Gorana Živaljevića u makedonskom parlamentu tokom nereda pitanje je za Bezbednosno-informativnu agenciju… »
Zaev: Izvinio sam se Vučiću zbog nesmotrenih izjava

Zaev: Izvinio sam se Vučiću zbog nesmotrenih izjava

RTV 25.05.2017
BRISEL - Mandatar i lider SDSM Zoran Zaev izjavio je u Briselu da se izvinio srpskom premijeru Aleksandru Vučiću, kojeg je nedavno nazvao "nacionalističkim vođom koji se deklariše kao lider u regionu". "Žalim zbog nesmotrenosti nas političara što… »
Zaev: Nisam razgovarao sa Vučićem o ulozi Živaljevića u Sobranju

Zaev: Nisam razgovarao sa Vučićem o ulozi Živaljevića u Sobranju

Beta 25.05.2017
Mandatar za sastav vlade Makedonije Zoran Zaev izjavio je da sa premijerom Srbije Aleksandrom Vučićem nije razgovarao o prisustvu srpskog diplomate Gorana Živaljevića u Sobranju Makedonije tokom upada nasilnih demonstranata 27. aprila. "Nismo… »
Zaev se izvinio Vučiću

Zaev se izvinio Vučiću

Danas 25.05.2017
Mandatar i lider SDSM Zoran Zaev izjavio je u Briselu da se izvinio srpskom premijeru Aleksandru Vučiću, kojeg je nedavno nazvao "nacionalističkim vođom koji se deklariše kao lider u regionu". "Izrazio sam žaljenje zbog nepažnje, što nekad mi… »
Provera planova bez posebnih zahteva

Provera planova bez posebnih zahteva

Danas 25.05.2017
Hojt Brajan Ji preneo poziv potpredsednika Majkla Pensa Aleksandru Vučiću da poseti Vašington. Bliskost srpskog i makedonskog rukovodstva posebno dolazi do izražaja posle objavljivanja vesti uoči Jievog susreta sa Vučićem, da je savetnik u ambasadi… »
Susret u Briselu: Zaev se izvinjavao Vučiću!

Susret u Briselu: Zaev se izvinjavao Vučiću!

Pravda 25.05.2017
Makedonski mandatar Zoran Zaev razgovarao je u Briselu sa srpskim premijerom Aleksandrom Vučićem, izrazivši žaljenje za izjave koje su uznemirile srpski državni vrh. - Izrazio sam žaljenje zbog nepažnje što nekada, mi političari znamo da… »
Zaev se izvinio Vučiću "zbog uznemiravanja"

Zaev se izvinio Vučiću "zbog uznemiravanja"

Blic 25.05.2017
Makedonski mandatar Zoran Zaev razgovarao je u Briselu sa srpskim premijerom Aleksandrom Vučićem, izrazivši žaljenje za izjave koje su uznemirile srpski državni vrh. - Izrazio sam žaljenje zbog nepažnje što nekada, mi političari znamo da… »

Vesti dana »