Kol centar za zaštitu potrošača

Kol centar za zaštitu potrošača

B92 četvrtak, 18. mart 2010.  
Potrošači će svakodnevno moći da prijavljuju probleme na besplatan telefon 0800-103-104. Centru građani mogu da se požale na trgovce, ugostitelje ili ukoliko smatraju da su im povređena potrošačka prava. U Centru je, od danas, moguće dobiti besplatan savet ili svaku drugu pomoć u zaštiti prava... »

Otvoren Centar za zaštitu potrošača

Mondo četvrtak, 18. mart 2010.  
Ministar trgovine i usluga Slobodan Milosavljević otvorio je danas, na 19. spratu "Beograđanke", Centar za zaštitu potošača, koji će delovati u okviru Odeljenja za zaštutu potrošača Ministarstva trgovine.
Milosavljević je rekao da će to biti mesto gde će potrošači moći da dobiju informaciju, edukaciju, savet i pomoć i najavio da će Centar biti samo uvertira za donošenje novog Zakona o zaštiti potrosača, koje se očekuje do kraja... »

Usvajanje Zakona o zaštiti potrošača sredinom godine

EMG četvrtak, 18. mart 2010.  
Zakon o zaštiti potrošača trebalo bi da bude usvojen u Skupštini sredinom ove godine rekao je Slobodan Milosavljević, ministar trgovine i usluga na otvaranju Centra za zaštitu potrošača, koji će funkcionisati u okviru tog ministarstva.
On je rekao da će potrošači u Centru moći da se informišu, traže savete i pomoć te da će kontakt centar raditi svakog dana. Simon Ferenc, predstavnik Evropske unije je rekao da je za projekte iz oblasti zaštite potrošača do sada... »

Otvoren prvi Centar za zaštitu potrošača

Beta četvrtak, 18. mart 2010.  
BEOGRAD, 18. marta 2010. (Beta) - Prvi Centar za zaštitu potrošača u Srbiji, u kome će građani moći da dobiju pomoć pri rešavanju potrošačkih problema, otvoren je danas u Beograd. Potrošači će svakodnevno moći da prijavljuju probleme na besplatan telefon 0800-103-104. Ministar trgovine Slobodan... »

Komentari

02.04.2011 12:43
jovan martinović (rs)
KABLOVSKU TV niko ne kontroliše! Nikome ne odgovaraju, pa nas terorišu lošom programom - slika je očajna. samo par programa imaju korektrnu sliku, sve ostalo sneg, susnežica, igra, titra... ma sačuvaj bože - ko 1958 godine. Naplaćuju mesečno pretplatu KOLIKO IM TREBA. Od ugovorenog kvaliteta i cene ništa nije ostalo, a korisnici su dovedeni u stanje da ćute i plaćaju jer drugo rešenje ne postoji.
Molim Vas, preduzmite mere i zaštitite nas, Nemamo digitalnu TV jedini u Evropi jer Tijanič sve "pojede! " a sada nas i ovi skorojevići sa KABLOVSKOM TV ponižavaju i maltretiraju SKUPIM LOŠIM USLUGAMA... Vi ćutite, kao niste primetili da je većina programa koje imate "očaj majke božje! "... sve imamo, ali ništa ne radi, tako je i sa Centrom za zaštitu potrošača!
06.04.2011 11:57
Dj Markoni Beograd
Ovaj Servis je besplatan, Vas poziv sada ne moze biti opsluzen pokusajte kasnije...
zovem vec 50 minita.. non stop
28.04.2011 18:56
jole saric
postovana gospodo obracavam se povodom mog problema, ja sam 18.05.2011 godine u Tehnomaniji u Zemunu naselje Nova Galenika kupio foto aparat marke BenQ i dobijo garanciju na 12 meseci. Pre desed dana je doslo do neispravnosti tog aparata tko sto mu je zakocila blenda, kada sam otisao u istu radnju Tehnomanije isti su odbili da prime moju reklamaciju upucivali me na nadlezni servis koji se nalazi na Vilinim vodama bez obzira sto imam garanciju koaj naravno istice ove godine 18.05.2011 godine. Takodje su se pozivali na neki zakon od ove godine da samo aparati koji su kupljeni u ovoj godini imaju pravo na reklamaciju dok drugi nemaju, sve mi je ovo prenela radnica Danijela i koja nije dalje htela da saslusa moj problem, ja nisam zahtevao da mi daju drugi aparat vec da isti preuzmu obavezu odnosenja u servis i njegovu popravku i kad ustanove kvar ako nemoze da se otkloni da mi daju drugi. Zar je to zastita potrosaca.
29.04.2011 12:36
dejan milic
jos jedna u nizu prevara.. neko slatko pere pare preko ovih nazovi udruzenja!! kako god pokusas da dobijes, jedino sto cujes je da TRENUTNO poziv ne moze biti obradjen... da trenutno i tako u nedogled!
brojevi ostalih drustava za zastitu potrosaca, npr. u Kragujevcu su promenjena, nije azurirano pa se ne zna novi broj, web strana ne postoji, tj. postoji ali ne radi... kakav haos, bas smo prava banana drzava, zato nas i zajebava kako ko dodje u srbiju i otvori radnju, od kineza do amera i rusa... bravo MOJA SRBIJO.. ZASTA SMO SE MI BORILI I RATOVALI...
12.05.2011 15:34
m savioc
danas 12 05 2011 u 11h i 40min. po racunu dexpres platio sam za posiljku koja mi je upcena iz krusevca tezine 17gr. sa njihovim kovertom 25gr. i platio 315, o1din. to nije uredu. pogledao sam njihv cenovnik i tamo pise 199,16 plus pdv 235din. dali je to samo maska za neupucene, jer njihov oparater prica drugu pricu. iz svega ovoga vidim da sam prevaren i obmanut. svako svako svako svako treba da bude mnogo jasniji i prikaze jasan cenovnik a ne neki koji ima prostora za nadogradjivanje i razne prevare. osecam da sam prevaren, kao i mnogi drugi koji su naseli istaknutom cenovniku na internetu.
31.05.2011 11:21
Marija
MOja mama je zamalo progutala staklo dok je pila jogurt "moja keavica" iz case. Ne bi prezivela da ga je progutala. Sta da se to desilo nekom detetU??? Mislim da ne trba zanemariti ovo sto se desilo ali naravno saljem poruke i zovem agencije za zastitu potrosaca ali niko se ne javlja i ne odgovara. Mislim da treba da se zna za ovo i obavesti javnost!!! A ponajvise da proizvodjac malo vise obrati paznju na proizvode koje salje u prodaju jer imlekove proizvode ima svaka radnja. Pozdrav!!!
07.06.2011 16:17
slavko
ovaj broj(0800 103 104)nicem ne sluzi, tri dana mi se javlja aparat sa onom frazom"bla-bla"
09.06.2011 14:25
D. Bajic (rs)
Cemu sluzi call centar za zastitu potrosaca kada se javlja automat i kaze "nazovite kasnije"? Kada je uopste to "kasnije"?
14.06.2011 07:43
D.Bajic (rs)
U radnji "Lilly" u Golsfordijevoj 5 prodavačica je odbila da primi novčanicu od 1000 dinara od petnaestogodisnje devojčice sa obrazlozenjem "Idi kući i donesi sitno". Račun je bio 100 dinara.
15.06.2011 11:22
ves (rs)
Postovani. Na sajmu tehnike u BGD,9.5.2011, kupio sam QUATTROMED III, cena 490 eura, od firme b. p. EUROGRUPA d. o. o., BGD, Jurija Gagarina 30. Preko interneta sam doznao da taj isti iproizvod kosta samo 349 USA dolara, znaci prema kursu koji je vazeci oko tri puta skuplje, oni su imali cenu zapravo 690 eura, pa su dali popust na 490 eura, da bi privukli kupce. Ovakvo ponasanje je prosto neshvatljivo i njihovo objasnjenje je da im je garancija 10 godina, za isti proizvod preko IN dve godine. Tako veliku zaradu ostvariti pokazuje da je spomenuta firma potpuno nemoralna. Sa postovanjem Prof. Veselin Vujnic.
22.06.2011 22:42
jovan martinović (rs)
Registracija automobila i niove tablice "LOV U MUTNOM" za mnoge Agencije. Agencija Euromaster grupacije "CITY CROSS" Beograd ul. Kajmakčalanska br.6 je na svom sajtu dala lep i pregledan cenovnik usliga registracije i zamena tablica uz BESPLATAN TEHNIČKI PREGLED. Odlučio sam se za njihove usluge i sa sajta skunuo cenu kompletne usluge od 27.730 din, za Golf IV 81 kw 1896 ccm3 2002 godište Dizel.
Službenica agencije mi je rekla da navedeni iznos nije tačan, već da po njenoj računici iznosi 28.950 din. i da za usluge čekanja u redu za predaju dokumentacije imam platiti još 1.000 din. te sve ukupno 29.950,00 din. Poverovao sam i platio. Pritom mi i pored mog zahteva nije dala RAČUN sa taksativnim navodima iznosa po uplatnicama kao i fiskalni kasaaču, iz kojih bi se videlo da je stvarna uplata po svim uplatama ukupno 27.730,00 din. Znači prevaren sam za 2.220 din. jer usluga čekanja u red nije izvršena.
Koja su MOJA PRAVA i kako da vratim "otet"novac?
29.07.2011 10:27
Sloba
Kad god sam zvao servis 0800 103104 nikada neradi. Samo se javi automat i ljubazno obavesti da od razgovora nema ništa. Bruka.
05.08.2011 16:04
sve je laž (rs)
Još jedna u gomili stvari koja neće funkcionisati kod nas. Prvo jedan broj na celu državu!! Odem ja danas u tržišnu inspekciju Siv 3 Novi BG-a gde bi drugo bila kad ono kažu ne može direktno nego da zoveš telefonom onaj broj pa da ti oni kažu kako dalje. Naravno nema poziva sa mobilnog a sa fiksnog je nemoguće dobiti i vraćamo se na početak.
10.08.2011 21:31
slantun
Nema gde nas nece prevariti, nikad nismo sigurni sta cemo dobiti za posteno placenu robu, uslugu...
Prevarili su me 2. avgusta kada sam imala slavu, gosti prisutni nas oko petnaest, muz donosi narucen rostilj porucenih osam kila uredno placenih, predhodi dan data"kapara". Sta smo dobili, prepecenih 4.460kg mesa i komentar da meso prilikom pecenja kalira 30%, na to su mi ukrali jos 10%. Prilikom reklamacije vlasniku sam rekla da cu mu poslati trzisnu na sta mi je kulturno rekao da ga boli...! Nije izdat ni fiskalni racun, ako i prijavite inspekciji oni ce sa terena otici sa par kila rostilja onog kojeg su meni ukrali, kad smo mi gde i kada zasticeni? U ovoj drzavi mi smo niko i nista i nikog nije briga za nas a ne neku asocijaciju za zastitu potrosaca. Molim vas da ako nezelite da dobijete... izbegavate GAVRILOVIC u ul Pap Pavla 40 NOVI SAD
12.08.2011 08:25
trgovac
a sta je sa zastitom trgovaca gde uhvate lopova ali nista od toga jer mogu da kradu do 15000 bez krivicnog gonjenja a meni se od plate odbija svaki nanjak a u isto vreme i ja sam potrosac
20.09.2011 10:07
zvonko
u planeti na novom beogradu firma holi kupio sam sinu patike od 15000 dinara koje su ostecene nakon 3 meseca, nisu zeleli da ih zamene slali su ih kod vestaka za kojeg verujem da je njihov covek i da funkcionisu kao i sve u ovoj zemlji prevara, patike su kupljene na rate koje se jos uvek otplacuju, kome da se obratim jer razgovarajuci sa prodavacima niko nesme da mi da broj nekoga iz firme da probam da porazgovaran a na sajtu ih nigde nema tj. broja za reklamacije ili prituzbe gradjana, mislim da su veliki prevaranti sto sam im i rekao jer najskuplje tada kupljene patike nemogu detetu stradati za 3 meseca molom za savet da se nekom obratim pozdrav zvonko
21.09.2011 08:47
Majto Rica (rs)
Potreban m je pomoc za tunmacenje korisnickog ugovora kme je istekao korisnicki odnos, nije ni ponudjen novi, a sada se davalac poziva na vlasnistvo.. ko ima slicnu pricu propraticu ga, a najbolje bi bilo da me uputi ko zna,,
23.09.2011 13:29
Zoran
Nikakva vajda od ovog centra. Formiram je samo reda radi, a ne da bi stitio potrosaca. Sta reci ako iz tog centra pocnu da vas ubedjuju da ako predate uredjaj u servis, prvi dan koji je uredjaj proveo u servisu vam se ne broji, kao da ste tog dana mogli da ga koristite. Prema tome gospodo vi stite interese servisa i prodavaca, a nikako moje kao potrosaca. Kao i sve sdrugo u ovoj drzavi i ovo je mrtvo slovo na papiru. Stite Gigatron servis koji misa za racunar popravlja 46 dana ( kao da je u pitanju avion), i jos me ubedjujete da ja ne znam da izbrojim 45 dana. Svaka vam cast.
30.09.2011 17:16
sandra
gospodo ovo je stvarno sramota, trzisna inspekcija nije nadlezna a col centar za zastitu potrosaca je nemoguce dobiti i sta raditi..? ko koga ovde stiti???
03.10.2011 14:27
Totalno OGORCENA (rs)
Posle dva dana govornog automata, javila se zenska osoba kao da radi na hotline-u?!?! Jedva je saslusala sta sam imala da joj kazem i u pola recenice me prekinula i dala mi neki 062 mobilni udruzenja za zastitu potrosaca koji radi od 10-14h... udruzenje zastite potrosaca nema fiksni broj??? Koga ja uopste treba da zovem???? Izgleda nekog ko ce me otkaciti kao sto je to uradila ona i tri inspekcije pre nje... BTW u maksiju su mi samleli junece meso I kategorije od buta zajedno sa komadom gumene rukavice... Ja imam dete od godinu i po dana, da li je to ono cime treba da ga hranim??? Mesar nije mogao a da ne vidi da mu fali deo rukavice, covek je jednostavno precutao jer boze moj ko ce to primetiti, samleveno je... A da ne zaboravim u veterinarskoj inspekciji su me posavetovali da je najbolje da odem u maksi i upisem to u knjigu zalbi jer znate oni su veliki lanac pa je tu tesko ispratiti ko je kriv!
02.11.2011 18:58
wesko (nl)
reklamiro sam patike koju su pukle posle 4 meseca i wrate ih uz obrazlozenje da sam ja kriw sto su ptike pukle. prodawcu sam reko da zowe sefa kao nemoze posle 4 da ga zowe swe su to lopowi
08.12.2011 12:10
Tatjana
Dana 10.08.20011 god uveli smo internet i sklopili ugovor na godinu dana sa firmom TELEDOT NET iz Beograda. Od tog dana do dana danasnjeg internet jako slabo radi, vise ne radi nego sto radi. Placamo mesecno 1650 din a nemamo nikakav internet. Zalili smo se par puta, niko nije hteo ni da dodje. Cak smo nagovestili da cemo ih tuziti centru za zastitu potrosaca i ni tada se niko nije odazvao. Molim vas da nam pomognete da resimo ovaj problem. Na koji broj mozemo da se obratimo i ti prijavimo. Hvala unapred na odgovoru. Tatjana
08.12.2011 16:54
razocaran
moze li neko da mi da odgovor koliko je poskupeo gas 10%,20%,30%.. ili koliko ko hoce od distributera tako je i formirao cenu. DRZAVA govori jedno, agencija za energetiku tvrdi drugo, distributeri rade trece.. ludnica sta je ovo!!!! U kakvoj mi to drzavi zivimo!?????
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2014 Netmark d.o.o.