Dinar u ponedeljak slabiji prema evru za 13 para
Dinar u ponedeljak slabiji prema evru za 13 para
EMG petak, 30. jul 2010.Dinar će u ponedeljak nastaviti da slabi prema evru, i to za 13 para ili 0,12 odsto, tako da će zvanični srednji kurs evra biti 106,3524 dinara, što je najniža vrednost domaće valute od uvođenja evra, objavila je Narodna banka Srbije.
Današnji kurs, koji će važiti i tokom vikenda, je 106,2256 dinara za evro. NBS nije danas intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu, a od početka godine prodala je 1,647 milijardi evra da bi ublažila prekomernu dnevnu... »
Dinar nastavlja da slabi
S media petak, 30. jul 2010.Dinar će u ponedeljak nastaviti da slabi prema evru, i to za 13 para ili 0,12 odsto, tako da će zvanični srednji kurs evra biti 106,3524 dinara, što je nova istorijski najniža vrednost domaće valute prema evropskoj, objavila je Narodna banka Srbije.
Današnji kurs, koji će važiti i tokom vikenda, je 106,2256 dinara za evro. NBS nije danas intervenisala na medjubankarskom deviznom tržištu, a od početka godine prodala je 1,647 milijardi evra da bi ublažila prekomernu dnevnu... »
Dinar nastavlja da slabi, srednji kurs u ponedeljak - 106,35
Blic petak, 30. jul 2010.Dinar će u ponedeljak nastaviti da slabi prema evru, i to za 13 para ili 0,12 odsto, tako da će zvanični srednji kurs evra biti 106,3524 dinara, što je nova istorijski najniža vrednost domaće valute prema evropskoj, objavila je Narodna banka Srbije.
Današnji kurs koji će važiti i tokom vikenda, je 106,2256 dinara za evro. NBS nije danas intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu, a od početka godine prodala je 1,647 milijardi evra da bi ublažila prekomernu dnevnu... »
Dinar opet pada, za evro 106,35 RSD
B92 petak, 30. jul 2010.Beograd -- Dinar će u ponedeljak, 2. avgusta, oslabiti prema evru za 0,11 odsto i zvanični srednji kurs će biti 106,3524 dinara za evro.
To je najniža vrednost domaće valute od uvođenja evra, objavila je Narodna banka Srbije (NBS). Prema zvaničnom srednjem kursu NBS, evro će vredeti oko 12 para više nego danas kada je srednji kurs 106,2256 dinara za evro.... »
Kontrola inflacije i štednja na dug rok vratiće veru u dinar
24 Sata petak, 30. jul 2010.Šoškić je po preuzimanju dužnosti rekao da će NBS nastojati da održi inflaciju pod kontrolom, što će, naveo je, uticati na rast poverenja građana u dinar. Stabilnost cena, vraćanje poverenja u domaću valutu, podsticanje izvoza, štednja i investicije - sve ovo su ciljevi Dejana Šoškića, novog, 29. guvernera Centralne banke Srbije...
DUŽNOST - Nakon srdačnog rukovanja sa Radovanom Jelašićem i zvanične primopredaje dužnosti, Dejan Šoškić započeo je juče svoj šestogodišnji mandat. Zahvalivši... »
Ministri vole jak evro
Krediti.rs petak, 30. jul 2010.Autor: G. Bulatović Domaća valuta za sedam meseci u 2010. godini na tržištu deviza oslabila desetak odsto. Ekonomisti: Ako kurs evra nastavi da ovim tempom, preti inflacija Evro danas vredi tačno deset dinara više nego prvog dana 2010. godine i to uprkos činjenici da je, u tom periodu, centralna... »
Evro danas ponovo preko 106 dinara
B92 petak, 30. jul 2010.Beograd -- Dinar je danas ponovo oslabiti prema evru, i to za 26 para, ili 0,25 odsto, tako da zvanični srednji kurs iznosi 106,2256 dinara za evro.
Evro danas vredi tačno deset dinara više nego prvog dana 2010. uprkos činjenici da je centralna banka kroz intervencije razmenila u domaću valutu više od 1,6 milijardi evra. Činjenica da su strane valute u odnosu na dinar jače za... »
Kurs jača izvoz, ugrožava sve drugo
B92 petak, 30. jul 2010.Beograd -- Pad dinara preti da ugrozi planiranu inflaciju, očekuje se poskupljenje svih uvoznih proizvoda, a pozitivno deluje jedino na izvoz, objašnjavaju ekonomisti.
Sve veći pad dinara preti da ugrozi projektovanu inflaciju za ovu godinu, upozoravaju domaći ekonomisti i bankari. Član Akademije ekonomskih nauka Mlađen Kovačević kaže da će zbog pada dinara sve što se u Srbiju uvozi morati da... »
Zvanični srednji kurs
Kurir petak, 30. jul 2010.BEOGRAD - Uprkos intervenciji Narodne banke Srbije od 20 miliona evra, zvanični srednji kurs srpske valute iznosi 106,2256 dinara za evro. Dinar je, posle jednodnevnog oporavka, ponovo oslabio prema evru, i to za 26 para, ili 0,25 odsto. Ovo je istorijski najniža vrednost srpske valute prema... »
Dinar slabiji 0,24 odsto
EMG petak, 30. jul 2010.Dinar oslabio prema evru 0,24 odsto, zvaničan srednji kurs 106,2256 dinara za evro, što je najniža vrednost dinara od uvođenja evra, objavila Narodna banka Srbije.
Prema zvaničnom srednjem kursu NBS-a, evro košta 23 pare više nego juče. NBS je juče prodao 20 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu. Teme: Kurs,... »
Novi "rekord" srpske valute
Vesti online petak, 30. jul 2010.Uprkos intervenciji Narodne banke Srbije od 20 miliona evra, dinar je, posle jednodnevnog oporavka, ponovo oslabio prema evru, i to za 26 para, ili 0,25 odsto, tako da zvanični srednji kurs iznosi 106,2256 dinara za evro, što je istorijski najniža vrednost srpske valute prema evropskoj.
Centralna banka je juče prodala 20 miliona evra na deviznom tržištu da bi ublažila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa. Od početka godine, centralna banka je prodala ukupno 1,647 milijardi evra, računajući i jučerašnju... »
Evro i danas preko 106 dinara
Blic petak, 30. jul 2010.Uprkos intervenciji Narodne banke Srbije od 20 miliona evra, dinar je danas, posle jednodnevnog oporavka, ponovo oslabio prema evru, i to za 26 para, ili 0,25 odsto, tako da zvanični srednji kurs iznosi 106,2256 dinara za evro, što je istorijski najniža vrednost srpske valute prema evropskoj.
Centralna banka je juče prodala 20 miliona evra na deviznom tržištu da bi ublažila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa. Od početka godine, centralna banka je prodala ukupno 1,647 milijardi evra, računajući i jučerašnju... »
Novi rekord evra - 106,26 dinara
B92 petak, 30. jul 2010.Beograd -- Uprkos intervenciji Narodne banke Srbije od 20 miliona evra, zvanični srednji kurs srpske valute iznosi 106,2256 dinara za evro.
Dinar je, posle jednodnevnog oporavka, ponovo oslabio prema evru, i to za 26 para, ili 0,25 odsto. Ovo je istorijski najniža vrednost srpske valute prema evropskoj. NBS je juče prodala 20 miliona evra na deviznom tržištu da bi... »
Dinar opet oslabio
S media petak, 30. jul 2010.Dinar je danas oslabio prema evru za 0,24 odsto i zvanični srednji kurs je 106,2256 dinara za evro, što je najniža vrednost domaće valute od uvodjenja evra, objavila je Narodna banka Srbije.
Prema zvaničnom strednjem kursu NBS, evro košta 23 pare više nego juče kada je srednji kurs bio 105,9677 dinara za evro. NBS je prodala juče 20 miliona evra na medjubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomerenu dnevnu... »
NBS prodala 20 miliona evra
Glas javnosti petak, 30. jul 2010.BEOGRAD - Narodna banka Srbije (NBS) prodala je juče 20 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomerenu dnevnu promenu deviznog kursa. Od početka godine NBS je na međubankarskom deviznom tržištu prodala milijardu i 647 miliona evra, uključujući i današnju intervenciju,... »
Dinar ponovo preko 106 za evro !
S media četvrtak, 29. jul 2010.Dinar je danas, posle jednodnevnog oporavka, opao prema evru za 26 para, ili 0,25 odsto, tako da zvanični srednji kurs iznosi 106,2256 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
NBS juče nije intervenisala na međubankarskom deviznom tržištu da bi ublažila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa dinara, a od početka godine ukupno je u te svrhe prodala 1,627 milijardi... »
Dinar ponovo slabi
RTV petak, 30. jul 2010.BEOGRAD - Dinar će danas, posle jednodnevnog oporavka, ponovo oslabiti prema evru, i to za 26 para, ili 0,25 odsto, tako da će zvanični srednji kurs iznositi 106,2256 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Dinar je ove godine bio najjači 4. januara, kada je zvanični srednji kurs evra bio 95,9679 dinara, a najslabiji juče - 106,1458 dinara za... »
Fino podešavanje monetarnog sistema
Poslovni magazin petak, 30. jul 2010.Novi guverner Narodne banke Srbije (NBS) Dejan Šoškić je, primajući dužnost od svog prethodnika Radovana Jelašića, izjavio da će jedan od njegovih proiriteta biti jačanje poverenja u dinar i "fino podešavanje monetarnog sistema". Po njegovim rečima, to podrazumeva donošenje novih zakonskih akata i... »
Kurs jača izvoz, ubija sve ostalo!
Press petak, 30. jul 2010.Pad dinara preti da ugrozi planiranu inflaciju, očekuje se poskupljenje svih uvoznih proizvoda, a pozitivno deluje jedino na izvoz, objašnjavaju ekonomisti
1 Plate manje, cene veće... Kupovna moć građana sve slabija Sve veći pad dinara preti da ugrozi projektovanu inflaciju za ovu godinu, upozoravaju domaći ekonomisti i bankari. Narodna banka Srbije juče je prodala dodatnih 20... »
Ministri vole jak evro
Večernje novosti petak, 30. jul 2010.Domaća valuta za sedam meseci u 2010. godini na tržištu deviza oslabila desetak odsto. Ekonomisti: Ako kurs evra nastavi da ovim tempom, preti inflacija
EVRO danas vredi tačno deset dinara više nego prvog dana 2010. godine i to uprkos činjenici da je, u tom periodu, centralna banka, kroz intervencije na deviznom tržištu, razmenila u domaću valutu više od 1,6 milijardi evra. Da od... »
Dinar slabiji za 0,24 odsto
S media četvrtak, 29. jul 2010.Dinar će sutra oslabiti prema evru za 0,24 odsto i zvanični srednji kurs će biti 106,2256 dinara za evro, što je najniža vrednost domaće valute od uvodjenja evra, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Prema zvaničnom srednjem kursu NBS, evro će koštati 23 pare više nego danas kada je srednji kurs bio 105,9677 dinara za evro. NBS je prodala danas 20 miliona evra na medjubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomernu... »
Dinar sutra slabiji za 0,24 odsto
EMG četvrtak, 29. jul 2010.Dinar će sutra oslabiti prema evru za 0,24 odsto i zvanični srednji kurs će biti 106,2256 dinara za evro, što je najniža vrednost domaće valute od uvođenja evra, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Prema zvaničnom srednjem kursu NBS, evro će koštati 23 pare više nego danas kada je srednji kurs bio 105,9677 dinara za evro. NBS je prodala danas 20 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomernu... »
Narodna banka prodala 20 miliona evra
RTV četvrtak, 29. jul 2010.BEOGRAD - Narodna banka Srbije (NBS) prodala je danas 20 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomernu dnevnu promenu deviznog kursa.
Od početka godine NBS je na međubankarskom deviznom tržištu prodala milijardu i 647 miliona evra, uključujući i današnju intervenciju, objavila je centralna banka. Indikativni kurs formiran u prepodnevnoj trgovini devizama iznosi... »
NBS prodala 20 miliona evra
S media četvrtak, 29. jul 2010.Narodna banka Srbije (NBS) prodala je danas 20 miliona evra na medjubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomerenu dnevnu promenu deviznog kursa.
Od početka godine NBS je na medjubankarskom deviznom tržištu prodala milijardu i 647 miliona evra, uključujući i današnju intervenciju, objavila je centralna banka. Indikativni kurs formiran u prepodnevnoj trgovni devizama iznosi... »
Jelašić predao dužnost novom guverneru NBS
Blic četvrtak, 29. jul 2010.Dosadašnji guverner Narodne banke Srbije (NBS) Radovan Jelašić predao je danas dužnost novoizabranom guverneru Dejanu Šoškiću.
Jelašić je prilikom predaje dužnosti izrazio očekivanje da će novi guverner srpske centralne banke, kojeg je juče izabrala Skupština Srbije, uspešno obavljavti taj posao. Novi guverner Dejan Šoškić ocenio je da je Jelašić uspešno... »
Jelašić predao dužnost Šoškiću
EMG četvrtak, 29. jul 2010.Narodna banka Srbije će sarađivati sa državnim institucijama u podsticanju izvoza, štednje i investicija. Osnovni cilj ostaje održavanje stabilnosti cena, dok će izazov biti vraćanje poverenja u domaću valutu, kazao je novoizabrani guverner Dejan Šoškić.
On je u NBS prilikom preuzimanja dužnosti od dosadašnjeg guvernera Radovana Jelašića kazao da će na čelu centralne banke nastaviti da unapređuje procese koji su već započeti, pre svega veću upotrebu dinara i uspostavljanje... »
Dinar se oporavio
Pink četvrtak, 29. jul 2010.Kurs 105,9677 prema evru
Dinar se danas, posle trodnevnog pada, oporavio prema evru za 18 para, ili 0,17 odsto, tako da zvanični srednji kurs srpske valute iznosi 105,9677 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS). Tokom prethodna tri dana, dinar je izgubio na vrednosti oko... »
Dinar ojačao već prvog dana guvernerisanja Dejana Šoškića
24 Sata četvrtak, 29. jul 2010.Da li zbog novog guvernera, odlaska Jelašića, intervencije NBS od 11 miliona evra, tek dinar je danas jači prema evru. Kako je i ranije najavljivao, Šoškić neće menjati politiku centralne banke Srbije, što uključuje i kursnu politiku. Dejan Šoškić izabran je za novog guvernera Narodne banke Srbije na mandat od šest godina...
BANKA - Dinar je danas ojačao prema evru i zvanični srednji kurs iznosi 105,9677 dinara za evro. Tako je zaustavljeno slabljenje domaće valute koja će i dalje... »
Pad dinara "uništava" standard
B92 četvrtak, 29. jul 2010.Beograd -- Kurs dinara od početka godine oslabio za čak 10 odsto, prosečna plata pala za oko 30 evra, a NBS je u 2010. na odbranu dinara već potrošila 1,63 milijarde evra.
Pad vrednosti dinara od skoro 10 odsto od početka godine dodatno je ugrozio ionako loš životni standard građana i zadao ogromne muke prezaduženoj privredi. I bivši guverner NBS Radovan Jelašić je priznao da se kurs dinara... »
Kurs od preko 106 dinara će ugroziti ciljanu inflaciju
SEEbiz četvrtak, 29. jul 2010.BEOGRAD - Jelašić je upozorio da se niko od političara u Srbiji, koji kritikuju kretanje kursa dinara, ne bavi uzrocima pada vrednosti nacionalne valute. Niko od njih ne pominje da su u zemlji smanjene investicije i povećana javna potrošnja, zaboravljaju šta se dešava u regionu, ali "svi govore samo o posledicama", odnosno o slabljenju kursa dinara.
Centralna banka je prodala 11 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu, a od početka godine je prodala 1, 627 milijardi evra, računajući i današnju intervenciju, da bi sprečila prevelike dnevne oscilacije kursa i podstakla... »
Dinar ojačao 0,17 odsto
EMG četvrtak, 29. jul 2010.Dinar danas ojačao prema evru 0,17 odsto, zvaničan srednji kurs 105,9677 dinara za evro, objavila Narodna banka Srbije.
Prema zvaničnom srednjem kursu, evro košta oko 18 para manje nego juče. Centralna banka juče je prodala 11 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu, a od početka godine 1,627 milijardi evra. Teme: Kurs,... »
Dinar ojačao prema evru za 0,17 odsto
Kurir četvrtak, 29. jul 2010.BEOGRAD - Dinar je danas ojačao prema evru za 0,17 odsto i zvanični srednji kurs je 105,9677 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS). Prema zvaničnom strednjem kursu NBS, evro košta oko 18 para manje nego juče kada je srednji kurs bio 106,1458 dinara za evro. Centralna banka je juče... »
Dinar ojačao prema evru za 18 para
Blic četvrtak, 29. jul 2010.Dinar je danas, nakon trodnevnog pada, ojačao prema evru za 18 para, ili 0,17 odsto i zvanični srednji kurs je105,9677 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Prema zvaničnom srednjem kursu NBS, evro koštata oko 18 para manje nego juče kada je srednji kurs bio 106,1458 dinara za evro. Centralna banka juče je prodala 11 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu, a od početka... »
Dinar se oporavlja!?
Vesti online četvrtak, 29. jul 2010.Dinar se, posle trodnevnog pada, oporavio prema evru za 18 para, ili 0,17 odsto, tako da zvanični srednji kurs srpske valute iznosi 105,9677 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS). Tokom prethodna tri dana, dinar je izgubio na vrednosti oko jedan odsto.
NBS je juče prodala 11 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu da bi ublažila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa dinara, a od početka godine ukupno 1,627 milijardi evra, uključujući i jučerašnju intervenciju. Odlazeći... »
Dinar jači za 18 para
S media četvrtak, 29. jul 2010.Dinar je danas ojačao prema evru za 0,17 odsto i zvanični srednji kurs je 105,9677 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije.
Prema zvaničnom strednjem kursu NBS, evro košta oko 18 para manje nego juče kada je srednji kurs bio 106,1458 dinara za evro. Centralna banka je juče prodala 11 miliona evra na medjubankarskom deviznom tržištu. Od početka godine... »
NBS prodala 11 miliona evra
Glas javnosti četvrtak, 29. jul 2010.BEOGRAD - Narodna banka Srbije (NBS) prodala je juče 11 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu da bi sprečila prekomerenu dnevnu promenu deviznog kursa. Od početka godine NBS je na međubankarskom deviznom tržištu prodala milijardu i 627 miliona evra, uključujući i današnju intervenciju,... »
Dinar se blago oporavlja
RTV četvrtak, 29. jul 2010.BEOGRAD - Dinar će se danas oporaviti prema evru za šest para, ili 0,05 odsto, posle trodnevnog pada, tako da će zvanična srednja vrednost iznositi 105,9677 dinara za jedan evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Tokom prethodna tri dana, dinar je izgubio na vrednosti oko jedan odsto. NBS je juče prodala 11 miliona evra na međubankarskom deviznom tržištu da bi ublažila prekomernu dnevnu oscilaciju kursa dinara, a od početka godine ukupno... »
Kurs uništava standard Srba!
Press četvrtak, 29. jul 2010.Kurs dinara od početka godine oslabio za čak 10 odsto, prosečna plata pala za oko 30 evra, a NBS je u 2010. na odbranu dinara već potrošila 1,63 milijarde evra
1 Dinar puca po šavovima... Srednji kurs danas 105,97 dinara za evro Pad vrednosti dinara od skoro 10 odsto od početka godine dodatno je ugrozio ionako loš životni standard građana Srbije i zadao ogromne muke prezaduženoj srpskoj... »
Komentari na drugim sajtovima
Vesti dana
©2012 Netmark d.o.o.


















Komentari