Povezane vesti

"Još jedan ruski prijatelj u EU"

B92 sreda, 5. mart 2008.
 
B92: "Još jedan ruski prijatelj u EU"
Beograd -- Aleksandar Aleksejev ocenio je za da bi članstvom Srbije u EU Moskva dobila još jednog prijatelja unutar te organizacije.
Ambasador Ruske Federacije u Srbiji, za novi broj Evroatlantske revije, izjavio je da članstvo Srbije u Evropskoj uniji ne bi imalo nikakve negativne posledice po bilateralne odnose sa Rusijom, kao i da eventualno članstvo Srbije... »

"Zaključci EK neprihvatljivi"

B92 sreda, 5. mart 2008.
 
B92: "Zaključci EK neprihvatljivi"
Beograd -- Premijer Srbije Vojislav Koštunica saopštio je da su neprihvatljivi danas predstavljeni zaključci Evropske komisije.
Predsednik Vlade je takvu ocenu izneo jer je Komisija konstatovala da je Kosovo proglasilo nezavisnost, a nije konstatovala da je Srbija to poništila. Koštunica je naveo da se sa Briselom mora raspraviti "ključno pitanje za... »

Ren: Da se potvrdi privrženost EU

B92 sreda, 5. mart 2008.
 
B92: Ren: Da se potvrdi privrženost EU
Brisel -- Oli Ren izjavio je u Briselu da Evropska unija traži od Vlade Srbije da potvrdi privrženost bližim vezama sa Unijom.
"Mašinerija" Evropske komisije spremna je za nastavak procesa evropskih integracija sa Srbijom ukoliko takvu spremnost potvrdi i vlada u Beogradu, rekao je Oli Ren. Predstavljajući strategiju Unije za zemlje zapadnog Balkana, Ren... »

Koštunica Briselu: Hajde da raspravimo

RTV sreda, 5. mart 2008.
 
RTV: Koštunica Briselu: Hajde da raspravimo
BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica saopštio je da su zaključci Evropske komisije, koji su danas predstavljeni u Briselu, neprihvatljivi jer je Komisija konstatovala da je Kosovo proglasilo nezavisnost a nije konstatovala da je Srbija to poništila. Koštunica je naveo da se sa... »

Samardžić: EU ne prihvata Srbiju u njenim priznatim granicama

RTS sreda, 5. mart 2008.
 
Ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić ocenio je da zaključci Evropske komisije o zapadnom Balkanu predstavljaju još jedan dokaz da Evropska unija ne prihvata Srbiju u njenim međunarodno priznatim granicama. 'U istom dokumentu se, međutim, jasno navodi da Evropska unija prihvata... »

Evropska unija daje novac zapadnom Balkanu

EMportal sreda, 5. mart 2008.
 
Evropska komisija poziva Beograd da potvrdi opredeljenje za tešnje veze sa EU. Koštunica: zaključci Brisela neprihvatljivi. Unija će dati četiri milijarde evra zapadnom Balkanu, najveći iznos za neku regiju po stanovniku.
U izveštaju Evropske komisije o reformama na Zapadnom Balkanu i merama da se ubrza pridruženje zemalja tog regiona EU, koji danas objavljuje Evropska komisija, navodi se da predsednički izbori u februaru 2008. potvrdili evropske... »

Koštunica: Zaključci Evropske komisije apsolutno neprihvatljivi

RTS sreda, 5. mart 2008.
 
RTS: Koštunica: Zaključci Evropske komisije apsolutno neprihvatljivi
Premijer Srbije Vojislav Koštunica ocenio je da su apsolutno neprihvatljivi zaključci Evropske komisije da Kosovo ima jasnu evropsku perspektivu i da će EU u narednom periodu pomoći Kosovu kroz misiju Euleks. Svaki građanin Srbije zna da to znači nastavak najgrubljeg kršenja međunarodnog prava,... »

"Podrška Srbiji na putu ka EU"

B92 sreda, 5. mart 2008.
 
Beograd -- Ambasador Velike Britanije Stiven Vordsvort naveo je da London pozdravlja preovlađujuću podršku građana Srbije za članstvom u EU.
Ambasador Vordsvort je u izjavi za novi broj Evroatlantske revije rekao da bi time Beograd mogao da reši pitanja razvoja, investicija i jačanja privrede. Vordstvort je dodao da Srbiji treba da donese odluku u tom smislu, ali i da... »

Evropska komisija poziva Srbiju da potvrdi privrženost putu ka EU

RTV sreda, 5. mart 2008.
 
BRISEL - U Komunkacionom planu za zapadni Balkan, koji će biti objavljen danas u Briselu, Evropska komisija ocenjuje da Kosovo ima "jasnu evropsku perspektivu", dok će Srbiji uputiti poziv da potvrdi "svoju privrženost bližim vezama sa Evropskom unijom". "Srbija se trenutno suočava sa strateškim... »

Komentari

05.03.2008 15:16
dragan
sto se nudi treba uzeti a pogotovo clanstvo eu ne ostavi ono sto se daje vreme je
05.03.2008 19:46
S.Jovanović
Da Evropska unija i Amerika neće da promene svoje odluke već je i najvećem glupaku jasno. Sila to ne radi, to ne biva!! Jedino to nije "jasno" Koštunici!
Lako je njemu kad nema ni kučeta ni mačeta(pardon, mačke ima) taj ne mora da misli o budućnosti svoje dece! Njemu je jedino bitna vlast i to je dokazao uz pomoć "mlitavih demokrata" kada je formirana ova "trula vlada" zasnovana na trulim kompromisima i nekakvoj kohabitaciji. Lako je njemu da se "junači" i ispravlja svetske "krive drine". Nepravedna je odluka o nezavisnom Kosovu, ali šta mi tu više možemo. Da se samouništimo zbog toga. Niko nema to pravo, da vodi narod u samouništenje i izolaciju od sveta. To smo ne tako davno osetili svi na sopstvenoj koži zbog iste politike kakvu je vodio Milošević!
05.03.2008 21:31
alea
Slazem se sa prethodnim komentarom i mada je tema oko dece ''pipava'' upravo je tako. Lako je igrati se sudbinom tudje dece, to je najlakse na svetu.
Pošaljite vaš komentar »
Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi