Povezane vesti

Proevropske snage moraju da formiraju savez na izborima

Press nedelja, 9. mart 2008.
 
Socijaldemokratska unija (SDU) saopštila je danas da proevropske stranke na vanrednim parlamentarnim izborima moraju da formiraju blizak savez i da građanima ponude stvarnu evropsku i demokratsku opciju
Kako se navodi u saopštenju, ta stranka podržava raspisivanje izbora ocenjujući da je to jedini logičan odgovor na političku krizu koju je izazvala Vlada Srbije. SDU je ocenila da će vlada koja odlazi ostati upamćena po brojnim... »

Sednica vlada sutra u podne

Press nedelja, 9. mart 2008.
 
Predsednik Vlade Srbije zakazao je za sutra u podne sednicu Vlade na čijem dnevnom redu je Predlog odluke o raspuštanju Narodne Skupštine Srbije i raspisivanju vanrednih parlamentarnih izbora za 11. maj, saopšteno je iz vlade
Premijer Vojislav Koštunica najavio je juče da će predložiti Vladi da utvrdi obrazložen predlog predsedniku Srbije da raspusti parlament zato što Vlada Srbije više nema jedinstvenu politiku po pitanju Kosova i Metohije.... »

Sednica Vlade Srbije sutra u podne

Blic nedelja, 9. mart 2008.
 
Sednica Vlada Srbije, na čijem dnevnom redu će biti Predlog odluke o raspuštanju Narodne skupštine i raspisivanju vanrednih parlamentarnih izbora za 11. maj 2008. godine, biće održana sutra u 12 sati, najavila je Kancelarija za saradnju sa medijima. U saopštenju se navodi da posle sednice Vlade... »

Vuković: Radikalizacija u Srbiji destabilizovala bi region

Press nedelja, 9. mart 2008.
 
Dalja radikalizacija politickih prilika u Srbiji mogla bi destabilizovati region ocenio je danas visoki funkcioner vladajuće crnogorske Demokratske partije socijalista Miodrag Vuković i dodao da Crna Gora mora biti obazriva
Povodom najave pada vlade u Srbiji, Vuković je za agenciju Beta rekao da sva dešavanja u Srbiji zbog njene veličine i pitanja Kosova utiče na stabilnost u reginu, navodeći da to nisu samo unutrašnje stvari Srbije već "mnogo... »

Raspisivanje izbora loš potez i gubljenje vremena

Press nedelja, 9. mart 2008.
 
Glavni odbor Jedinstvene Srbije zaključio je danas da je raspisivanje vanrednih parlamentarnih izbora loš potez i da će zbog toga Srbija izgubiti dragoceno vreme u odbrani Kosova i Metohije
"Dok se političke partije i lideri svađaju ko je veći a ko manji Srbin u predizbornoj kampanju, Albanci će lobirati u svetu da što više država prizna Kosovo i Metohiju kao nezavisnu državu", navodi se u zaključcima Glavnog odbora... »

Tači: Odluke na Kosovu uticale na demokratizaciju Srbije

Press nedelja, 9. mart 2008.
 
Istorijski događaji i važne odluke koje smo mi preduzimali na Kosovu uvek su uticali na demokratizaciju Srbije, izjavio je danas premijer Kosova Hašim Tači
"I 1999. godine, kada smo udaljili vojsku, policiju i administraciju Srbije iz Kosova, počeo je pad (Slobodana) Miloševića. Sada sa nezavišnošću Kosova pao je (Vojislav) Koštunica. Jednostavno, pala je prošlost, mentalitet... »

Kesić: Vlada Srbije nije jedina koja će pasti zbog Kosova

Press nedelja, 9. mart 2008.
 
Politički analitičar u vašingtonskoj firmi "Global Consultants" Obrad Kesić ocenio je da Vlada Srbije nije jedina vlada u Evropi koja će pasti zbog pitanja Kosova i Metohije
Kako god se završe izbori u Srbiji, može se očekivati da će Kosovo ostati ključno pitanje u odnosu sa Evropom, kao vrsta blokade za približavanje Srbije Evropskoj uniji, ili pitanje unutrašnje stabilnosti, rekao je Kesić radiju... »

Rojters: Kosovo i EU jedina pitanja kampanje

Blic nedelja, 9. mart 2008.
 
Ukoliko dođe do raspisivanja vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji, kampanja za te izbore će pokazati duboke linije podele u srpskom društvu, tražeći od birača da odluče da li je važnija odbrana prava na Kosovo ili pristupanje Evropskoj uniji, ocenila je sinoć britanska agencija Rojters povodom... »

Vladu oborio 17. februar, narod na potezu 11. maja

Glas javnosti nedelja, 9. mart 2008.
 
KOLUNDŽIJA: Odluka Koštunice je u skladu sa demokratskim principima i vrednostima i DS smatra da je to i najbolje rešenje. NIKOLIĆ: Neću preduzimati mere da sprečim vladu da raspusti parlament. DINKIĆ: Koštuničin potez je častan, demokratski i jedino racionalan
BEOGRAD - Vlada Srbije konačno je pala, a ozvaničenje bi trebalo da bude sutra, na njenoj, najverovatnije, poslednjoj sednici u ovom sastavu. Premijer Vojislav Koštunica, na (ne)očekivanoj vanrednoj konferenciji za medije... »

Ovo je kraj vlade

Glas javnosti nedelja, 9. mart 2008.
 
U vladi nije postojala jedinstvena volja da jasno i glasno kažemo da Srbija može nastaviti put u EU samo sa Kosovom i Metohijom. Naši koalicioni partneri nisu bili spremni da jasno i čvrsto nastavimo sa politikom koja se zasnivala na dva krajnje jednostavna neodustajna načela: Kosovo je Srbija,... »

PUKLA TIKVA, IZBORI 11. MAJA!

Kurir nedelja, 9. mart 2008.
 
Vlada Srbije više nema jedinstvenu politiku i ne može da funkcioniše. Ovo je kraj Vlade i vraćam mandat narodu, poručio je premijer Koštunica.Predsedniku će 10. marta biti upućen predlog da raspusti parlament i raspiše vanredne izbore
BEOGRAD - Premijer Vojislav Koštunica obelodanio je juče da je Vlada Srbije pala i da parlamentarni izbori treba da se održe 11. maja, istovremeno sa lokalnim i pokrajinskim. - Vlada Srbije više nema jedinstvenu politiku i ne... »

Koštunica traži izbore 11. maja

Politika nedelja, 9. mart 2008.
 
Vlada u kojoj se ispolje ovakve suštinske razlike normalno ne može da traje, rekao je premijer najavljujući kraj vlade
Vlada Srbije više nema jedinstvenu politiku po pitanju Kosova i Metohije – rekao je juče premijer Vojislav Koštunica, saopštavajući da je odlučio da sazove sednicu vlade, za 10. mart, sa koje bi predsedniku Republike bio upućen... »

KRAJ VLADE

Večernje novosti nedelja, 9. mart 2008.
 
Premijer Vojislav Koštunica VOJISLAV KOŠTUNICA: MANDAT NARODU VLADA Srbije više nema jedinstvenu politiku. Nema je oko jednog bitnog, suštinskog pitanja, koje se tiče budućnosti zemlje - odbrane Kosova i Metohije u sastavu Srbije. Vlada koja nema jedinstvenu politiku ne može da funkcioniše. Ovo je... »

Tadić: Vlada jedinstvena oko Kosova, ali ne oko Evrope

Politika nedelja, 9. mart 2008.
 
Uvažavam stav predsednika vlade i raspisaću izbore kad dobijem odluku o raspuštanju Skupštine, rekao je predsednik Srbije
Predsednik Srbije Boris Tadić izjavio je sinoć da će kada bude dobio odluku Vlade Srbije o raspuštanju parlamenta raspisati izbore. On je rekao da uvažava stav premijera da više nije u mogućnosti da vodi Vladu Republike Srbije,... »

Premijerov gambit

Politika nedelja, 9. mart 2008.
 
Od šest mogućih načina rušenja vlade, Koštunica je izabrao najbrži i najmanje očekivani
Vojislav Koštunica je juče povukao potez koji se, u svim spekulacijama o načinima izlaska vladajuće koalicije iz krize u koju je opet zapala, najmanje očekivao. U ponedeljak će tražiti od svojih ministara da formulišu predlog... »

Vlada pala, vanredni parlamentarni izbori 11. maja

Dnevnik nedelja, 9. mart 2008.
 
Vlada Srbije ne funkcioniše i u ponedeljak će uputiti obrazložen predlog predsedniku Srbije da raspiše vanredne izbore za 11. maj, izjavio je juče premijer Vojislav Koštunica. Na konferenciji za novinare u vladi, Koštunica je rekao da vlada nema jedinstvenu politiku oko suštinskog pitanja - Kosova... »

Komentari

09.03.2008 10:28
Ilija
Hvala puno Voji sto je ucinio ovaj podvig jer se videlo odma na pocetku gde se ide? u Eu makar i bez glava? Kada je trebalo da se brani Srbija bio u goste i na kafu kod komsije? A sada on laze svoj narod da VOJA je protiv EU to nije tacno? Eto i nas Omiljeni-NIKOLIC je za EU ali u sastavu Kosovo sa Srbijom! A ne osakacena i prodata jer su do sada dosta prodali kao da je to njihova dedovina?! Hvala Bogu sto je pala vlada? jer Pravda uvek pobedjuje a nepravda Bog kazni i ne ide na dobro!? Ko nece da zivi u Srbiju neka ide kod onih tamo pa makar i bez Glava? Sramota velika za Srbiju nasa ocevina!!!
09.03.2008 10:44
Ilija
tadicu srami se jednom zauvek dosta je bilo lazi do sada. Prekini da lazes narod da ce biti bolji zivot da osvojimo EU? To se videlo na pocetku da hoces u EU bez kosova? a Kostunica hocemo u EU sa Kosovom takodje i Nikolic i Ilic i ostali za to! Jer sloga kucu gradi a nesloga rusi? A ti si taj doticni koji si protiv svoje Otadjbine? Sada da bira narod a ti da ides da cuvas ovce evropskoj uniji beeee-beeee!!!
09.03.2008 11:14
Dusko
Bilo bi casno i da Predsednik Drzave povuce konsenkvence i da ostavku. Mislim imali negde u svetu neki predsednik koji gubi 15%t eritorije, pola miliona ljudi u izbeglistvu, jedan dio u getu i dalje ostne na vlasti. U svim normalnim drzavama se za to pokrece rat ili daje ostavka. Ovo sa prognanim mislim naravno bez srba iz Kraine i srba iz Bosne. Vreme je da odes Predsednice nemoj da cekas narod da dodje po tebe.
09.03.2008 11:34
gradjanin pokorni
Insistiranjem na zaustavljanju evropskog puta zbog priznavanja Kosova od strane jednog broja članica EU, Koštunica će najvise izgubiti na predstojećim izborima. Glasači DSS-a će se podeliti na Radikalski deo (30% uglavnom novijeg članstva) i demokratski (70% starijeg članstva), tako da je veliko pitanje da li nije svojom principijelnošću ugrozio ulazak stranke u skupštinu odnosno prelazak cenzusa. Do svega ovoga je došlo zbog nedovoljnog kontakta sa bazom stranke na terenu, čije bi mišljenje najbliže bilo stavovima gospodina "Palme", ukratko, ekonomski i u svakom dugom pogledu jaka Srbija pre svega, a potom stranački principi, Kosovo i ostalo.
Sve u svemu u politici možeš žrtvovati sve osim sebe, pa makar u pitanju bili i lični principi. Za Vojislava Koštunicu ova partija je izgubljena zbog njegovih ličnih principa.
09.03.2008 11:38
ika
Ti Tadicu tebi vise ne dolikuje da nam budes presednik? Jer si nam prodao celu nasu dedovinu? Niko na ovom svetu nebi to uradio! Ti si nas lagao da osvojimo Eu a Kosovo se ne pominje!? Al ta tvoja iluzija docice jednom kraj! Kostunica imao pravo cak sta vise i Nikolic i ostali su za Eu ali u sastavu sa Kosovom tojest u celosti a ne tako da nas lazes? Jer u lazi su kratke noge? A Bozja pravda uvek pobedjuje! Kada je trebalo ti si bio na kafu? To zna ceo narad i svima dosta tebe? Jer to ne dolikuje Srbiji? Sramota i Stidise?
09.03.2008 12:38
S.Jovanović
Pad vlade je nadam se pad "histeričnog patriotizma" i povratak razuma.
09.03.2008 15:13
Radovanbr1
Pa Tadic nije kriv sto se Jugoslavija raspala a za tim i Kosovo nam rekao adio. Kosovo smo izgubili jos 1991-ve a zato mozemo zahvaliti Milosevicu i ultrasima. Kostunica je umereni Ultras.
09.03.2008 15:35
Dusko
Srbijo, opameti se! U EU te ceka samo ropstvo. Bicemo robovi u svojoj sobstvenoj zemlji kao i Rumuni koji sada rade za Nokiu za 3 eura po satu. Moracemo da radimo da bi smo nahranili zapadnu evropu i kao i uvek oni ce da vode politiku i bogate se na nasim plecima a mi da crncimo i cekamo da nam bace komad. Tako nesto je hteo i Hitler u stvari ovde i nema razlike samo je to daNAS DEMOKRATSKI ZA RAZLIKU OD CETRDESETIH. Nato! Sta je Nato danas? Jednostavno jedna zlocinacka organizacija koja je stalno u ratu. Jesu li negde omogucili mir u svetu do sada? Nisu ali zato cvati sverc oruzja, droge prostitucija na najvisem nivo a drustvo na ivici propasti. Ako bi smo pristupili toj organizaciji moracemo takodje u rat, slacemo nase vojnike u Irak, Avganistan i mozda u Koreju ili Iran ili jos gore u Rusiju. Demokratija! Zapitajte se samo jeli to demokratija koju imamo danas u Evropi gde ljudi kojima smo dali galasove da nam omuguce bolji zivot danas ubiru porez da bi financirali ratove i sklanjali sa puta one koji nemisle isto. Jeli demokratija 20% preza na dodanu vrednost itd. Pa narodu na zapadu je isto dosta ovog Nata i jedne EU, narod i ovde je svakim danom siromasniji i niko ga vise nepita nizasta.
09.03.2008 16:47
zoki
@Dusko
Srbija se već opametila Duško. Ljudi su shvatili da im je bolje da robuju u EU za 500EUR nego da robuju srpskim propalim političarima za 150EUR. Računica je prilično jasna.
09.03.2008 16:51
pravda
Nije badava Evropi Đura Jakšić pevao: "Evropo, tiranko! " Tiranka je odavno sa SAD-om potpisala pakt o uništenju države Srbije, a Tadić i kompanija i dalje ližu, kao verna pseta, krvave skute naših dželata. Razumem da su evri i dolari jedini jezik kojim oni govore, ali ne mogu da razumem one koji iz nekakvih šizofrenih ubeđenja glasaju za njih. Da li neko iole normalan može da veruje nekom ko mu je upravo ubio člana porodice. Dakle, nama je EU otela deo teritorije, a mi verujemo da ćemo u EU živeti bolje. Navodno, kad postanemo članica EU i obogatimo se prodajući im maline i pečurke, jer smo pre toga uništili kompletnu industriju, nauku i tehnologiju, moćićemo da sprečimo ulazak države Kosovo u EU. Zaboravio je gosp. Tadić da nam kaže tačan datum ulaska u EU, da li je to sutra ili za hiljadu godina, a mi se od Kosova odričemo sada i odmah i daj Bože da se na tome završi, jer tzv. Međunarodna zajednica Srbiju sa KiM i Vojvodinom doživljava kao Veliku Srbiju. Ne znam za druge, ali ja se zaista osećam frustrirano dok mi terorista Tači sarkastično poručuje da me oslobodio mračne prošlosti i demo(n)kratizovao državu. Očigledno je za Tačija i njegove NATO razbojnike i ubice Tadić dovoljno dobar demokrata. Srbijo, osvesti se!
09.03.2008 17:30
petar
Treba mi narod. Oruzje imam.
09.03.2008 17:54
Dusko
Ej zoki, zoki. Ja sam u evropi proveo samo 7 godina i dosta mi je. Vracam se kuci. Mozemo da se menjamo, ovde ces dobiti 2000 ako te to cini srecnim Samo te pitam sta ces sutra reci deci. Zasto si im prodao njihovo nasledstvo.
09.03.2008 18:22
S.Jovanović
Ponoviće se već po ko zna koji put "sudbonosni" izbori. Svaki put je biti ili ne biti... dokle god je tako, u Srbiji "sreće" biti neće!
09.03.2008 18:54
S.Jovanović
Najviše "volim" te velikosrbe na daljinski upravljač iz inostranstva, sa bezbedne razdaljine kako zahtevaju od nas ovde da svi izginemo ili pocrkamo od siromaštva, za račun mitova i njihove usijane glave ili možda lečenja ličnih kompleksa.
Sve takve molim da hitno i patriotski uplaćuju kao šiptari što su zadnjih 50 god.:
- 1000 evra mesečno u "ratni fond" Srbije
- prodaju svoje lepe zapadne automobile, kupe polovne lade ili jugiće
- poklone izbeglicama svoje kuće, zarađene tim "prljavim" stranim parama
- u slučaju rata da sa rezignacijom i gađenjem daju otkaze svojim zapadnim poslodavcima, vrate se u Srbiju, pa sa svojom decom pušku u ruke i prvi na front, na branik otadžbine!
09.03.2008 19:54
Milos
TADICU da nisam poslusao moju babu, ili bi se ubio ili bi ubio nekog. Kad te moja baba 88 goina videla kako skaces i kestis na agitacili odmah mi je kazala sine neznam ko je taj ali kad vidim kako kresti i laze sve kao moja pokojna jetrva Mileva. Hvala babi sto te nism glasao.
09.03.2008 19:57
petar p.
nisam pametan ali sam SRBIN. redosled desavanja do izbora 11. maja je sledeci: vec od ponedeljka, pocinju raznorazni pozivi i obecanja, bombone, cokolade, slobode, demokratije, prekretnice, raskrsnice, boljitak, razvoj, slobode, sudbine... i da ne zamaram i sebe i VAS BRACO I SESTRE SRBI, od solane, bilta, barosa, rena... o blagostanju u evropi, neki su se vec primili, na sve to, neki ce tek, a neki nikada. na mitingu nas je bilo, na izborima se nadam jos vise, jer KO-SO-VO JE SR-CE SR-BI-JE
09.03.2008 20:42
marina kosovo
evo PETRE ja cu s tobom a ima jos naroda koji bi da krenu i brane nasu srbiju i kosovo. Ma sta je tadicu ajde sto je nas na kosovu prodao i lagao nego sad hoce i srbiju od evrope nema nista svi oni koi su u eu zajebali su se pitajte nemce i rumune kako im je za koliko novca rade i kako zive e moja braco i sestre nemojte da izdate nasu zemlju ajmo svi slozno da branimo srbiju i kosovo a politicari se bore za sebe a ne za nas verujte mi mi na kosovu to najbolje znamo koliko su nas lagali i obecavali i sta smo dobili na kraju gomilu siptara od kojih se ne mozemo odbraniti ajoj sto ja nisam na vlasti i sto ne mogu tadicu licno da kazem koliko ga mrzim i kako je samo 3 dana pre izbora doso da laze narod na kosovu a joj joj ja se nadam ipak da ce narod reci svoje i odbraniti nasu zemlju od lazi i prevara a pre svega lopova koji vladaju nasom zemljom! kosovo je srbijaaa!!!
09.03.2008 20:48
pastrik
S Jovanovicu, neki od tih velikosrba su i SRPSKI DOBROVLJCI nezaboravi, i razumeces zasto su morali da odu iz SRBIJE i jos jedno: uopste nemoj da sumnjas u nas povratak molim te, VERUJ MI. tvoje komentare apsolutno razumem, pozdravljam
09.03.2008 20:52
obraz
Marina, kosovka devojko znaj da nisi sama
09.03.2008 20:59
marina kosovo
ja se nadam da nisam sama i verujem u srbsku bracu i obecavam da ako narod krene krecem i ja u dobrovoljce to jest cekam vas na kosovu hvala svima koji su uz nas! kad su mogle siptarke u uck mogu i ja u jna!!!! volim kosovo i srbiju i dacu zivot ako treba al ne zelim siptare i amerikance da vladaju u njoj! kosovo je srbija!!!!
10.03.2008 09:21
Dule
Pitam se pitam.. ko li bi bio predsednik Srbije i koje bi stranke sedele u parlamentu, da Albanci sa Kosmeta imaju biračko pravo na izborima :) Nadam se da će da pobede Radikali i da nam "vrate" Kosovo i da Alabanci dobiju gradjansko-glasačko pravo i da skinu Radikale jednom zauvek sa srpske scene. Srbija je Kosovo!
Pošaljite vaš komentar »

Oglasi

Najnovije vesti

Otimačina
Kurir
pre 1 sat
Mrka popustio Hrvatima
Kurir
pre 1 sat
Umro Dino Dvornik
Kurir
pre 1 sat
Cvetaju!!!
Kurir
pre 1 sat
Podmetanje?
Kurir
pre 1 sat
Svesno desno
Kurir
pre 1 sat
Provaljeni
Kurir
pre 1 sat
Obračun!
Kurir
pre 1 sat
Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi