Vlada danas nije raspravljala o raskidu ugovora o koncesiji
Vlada danas nije raspravljala o raskidu ugovora o koncesiji
Biznis novine četvrtak, 28. avgust 2008.
Vlada Srbije na današnjoj sednici nije raspravljala o raskidu ugovora o koncesiji Horgoš-Požega sa konzorcijumom Alpina-Porr.
Potpredsednik Vlade Jovan Krkobabić rekao je na konferenciji za novinare da na sednici nije bilo reči o koncesiji. Nacionalni savet za infrastrukturu saglasio se juče da se nastave pregovori o sporazumnom raskidu ugovora o... »
Vlada povećala budžet za obilaznicu oko Beograda
EMportal četvrtak, 28. avgust 2008.
Vlada Srbije povećala je ovogodišnji budžet za obilaznicu oko Beograda za 400 miliona dinara, na 3,1 milijardu dinara. Nacionalni savet za raskid koncesije.
Kako se navodi u saopštenju sa sednice Vlade, za obilaznicu je bilo namenjeno 2,7 milijardi dinara iz Nacionalnog investicionog plana, ali je doneta Odluka o preraspodeli budžetskih sredstava za NIP za 2008. godinu. Prema... »
Nacionalni plan za Koridor 10
Pink četvrtak, 28. avgust 2008.
Stigla zvanična ponuda konzorcijuma Alpina-Por
Nacionalni savet za infrastrukturu, kojim je predsedavao predsednik Srbije Boris Tadić, saglasio se da se, pri rebalansu budžeta, obezbede sredstva za radove, koji su u toku na autoputnom pravcu Koridor 10 i obilaznici oko Beograda. Na sednici, kojoj je prisustvovao i... »
Nacionalni Savet za nastavak pregovora o raskidu koncesije
Studio B četvrtak, 28. avgust 2008.
Nacionalni savet za infrastrukturu saglasio se kasno sinoć da se nastave pregovori o sporazumnom raskidu ugovora o koncesiji Horgoš-Požega sa konzorciujumom Alpina-Porr, pošto je konzorcijum podneo Vladi Srbije zvaničnu ponudu za takav raskid.
Kako je saopštila press služba predsednika Srbije drugoj sednici Nacionalnog saveta, kojoj je predsedavao predsednik Srbije Boris Tadić, prisustvovali su premijer Mirko Cvetković kao i članovi Saveta. Savet je rešio da u nastavku... »
Savet: Sporazumni raskid koncesije
B92 četvrtak, 28. avgust 2008.
Beograd -- Nacionalni savet za infrastrukturu opredelio se za nastavak pregovora o sporazumnom raskidu ugovora o koncesiji.
Savet se saglasio da se pregovori o sporazumnom raskidu ugovora o koncesiji Horgoš-Požega sa konzorcijumom Alpina-Por pošto je konzorcijum podneo Vladi Srbije zvaničnu ponudu za takav raskid, kao i da se u nastavku pregovora nađe... »
Vlada danas o novcu za obilaznicu i službenim stanovima
Blic četvrtak, 28. avgust 2008.
Vlada Srbije na današnjoj sednici trebalo bi da razmotri predlog o dodatnim troškovima za izmirenje obaveza prema izvođačima radova na obilaznici oko Beograda, kao i izveštaj o statusu službenih stanova u poslednjih osam godina. Predlog za izmirenje obaveza izvođačima radova na obilaznici oko... »
Država stala iza "Koridora 10"
B92 četvrtak, 28. avgust 2008.
Beograd -- Ministar za infrastrukturu Srbije Milutin Mrkonjić izjavio je da je država stala iza projekta "Koridor 10".
On kaže da Srbija ima uslove za međunarodne kredite i dodaje da će taj koridor biti završen kako je i planirano. Mrkonjić je ponovio da je važno da deo "Koridora 10" kroz našu zemlju bude završen pre otvaranja "Koridora 4" kroz... »
Zasedao Nacionalni savet za infrastrukturu
RTS četvrtak, 28. avgust 2008.
Nacionalni savet za infrastrukturu, čijoj je drugoj sednici predsedavao predsednik Srbije Boris Tadić, saglasio se da se pri rebalansu budžeta Republike Srbije obezbede sredstva za radove koji su u toku na autoputnom pravcu Koridor 10 i obilaznici oko Beograda. Odlučeno je da do kraja septembra... »
Najpovoljniju cenu samo tender piše
Dnevnik četvrtak, 28. avgust 2008.
Vesti koje stižu iz Vlade Srbije o tome kako je gotovo sasvim izvesno da će se ugovor o koncesiji za izgradnju, održavanje i korišćenje autoputa Horgoš‡Požega posle sporazumnog raskida zameniti novim, o izgradnji nove trake od Horgoša do Novog Sada, unose sve više neverice među stručnu javnost.... »
Komentari na drugim sajtovima
Oglasi
Vesti dana
©2009 Netmark







Komentari