Povezane vesti

"Mrtav glasač" od 144 godine je Sretan iz Vitine

"Mrtav glasač" od 144 godine je Sretan iz Vitine

Radio 021 01.05.2016
Sretan Branković iz Beograda izjavio je da je on taj glasač za koga opozicija tvrdi da je glasao u svojoj 144 godini, odnosno da je jedan od navodno mrtvih na spisku glasača. Sretan, koji zapravo ima 44 godine i živi u selu Grča u opštini Vitina, je… »
Sretan dokazuje da ima 44, a ne 144 godine

Sretan dokazuje da ima 44, a ne 144 godine

RTS 01.05.2016
U Beograd je stigao Sretan Branković iz sela Grča kod Vitine kako bi dokazao da nema 144 godine, već 44. Iz opozicije su prethodno naveli da je u Vitini glasao čovek koji je rođen 1872. godine i koji ima 144 godine. Ispostavilo se da je u pitanju… »
"Ja sam Sretan Branković, fantomski birač" (foto)

"Ja sam Sretan Branković, fantomski birač" (foto)

Mondo 01.05.2016
Sretan Branković izjavio je danas u Beogradu da je on taj glasač za koga opozicija tvrdi da je glasao u svojoj 144. godini. On je novinarima pokazao lična dokumenta i rekao da ne zna kako je došlo do greške u podacima u njegovom matičnom broju… »
DSS: Sreten Branković nije imao pravo da glasa

DSS: Sreten Branković nije imao pravo da glasa

RTS 01.05.2016
Pokušajem opovrgavanja jednog od bezbroj primera izborne krađe iznošenjem lažnih dokaza i lažnih svedoka, Srpska napredna stranka sve dublje upada u blato laži, saopštila je Demokratska stranka Srbije. DSS navodi da Sretan Branković, kojeg je… »
Otkrivena misterija o "mrtvom glasaču": Birač od 144 godine postoji i zove se Sretan!

Otkrivena misterija o "mrtvom glasaču": Birač od 144 godine postoji i zove se Sretan!

Telegraf 01.05.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić je objasnio da je u pitanju zaplet koji je prouzrokovala greška u matičnom broju. Opozicija je nakon vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji, kao nepravilnost navela slučaj 144-godišnjaka, koji je navodno “… »
"Ja sam fantomski birač od 144 godine": Sretan dokazao da ima 44, a ne sto godina više! (foto)

"Ja sam fantomski birač od 144 godine": Sretan dokazao da ima 44, a ne sto godina više! (foto)

Telegraf 01.05.2016
On pretpostavlja da su u JMBG zamenili brojeve i umesto devetke ubacili osmicu, što je dovelo do greške. Famozni “fantomski glasač” sa vanrednih parlamentarnih izbora, Sretan Branković iz mesta Grča u kosovskoj Vitini, pojavio se danas u Beogradu… »

Vesti dana »