Povezane vesti

Suze male ajše: Mislila sam da sam mrtva!

Suze male ajše: Mislila sam da sam mrtva!

Mondo 23.10.2016
Mislila sam da nikada nećete stići, rekla je desetogodišnja Ajša spasiocima koji su stigli posle tri dana bežanja od ISIS-a po okolini Mosula, skrivajući se bez hrane i vode. Foto: Screenshot Ako je neka devojčica ikad zaslužila da se isplače… »
Novi napad islamista: Džihadisti id udarili na Rutbu zbog skretanja paženj sa Mosula

Novi napad islamista: Džihadisti id udarili na Rutbu zbog skretanja paženj sa Mosula

Blic 23.10.2016
Snage Islamske države pokrenule su napad na grad Rutba u zapadnoj provinciji Anbar kao način da se skrene pažnja vladinih snaga sa Mosula. Gradonačelnik Rutbe Imad al-Dulaimi opisao je napad Islamske države na njegov grad kao vatren. Nekoliko… »
(Video) Novi izveštaj sa prve linije fronta: Ovako napreduju Iračani i Kurdi u napadu na Mosul

(Video) Novi izveštaj sa prve linije fronta: Ovako napreduju Iračani i Kurdi u napadu na Mosul

Kurir 23.10.2016
Iračke vojne snage napreduju prema Mosulu uprkos pucnjavi snajperista i eksplozijama autobombi, nastojeći da odbiju napade džihadista Islamske države u Kirkuku i u drugim mestima. Gotovo nedelju dana nakon pokretanja ofenzive na drugi po veličini… »
Bitka za hrišćanska naselja: Iračke snage napreduju ka Mosulu!

Bitka za hrišćanska naselja: Iračke snage napreduju ka Mosulu!

Pravda 23.10.2016
Iračka vojska napreduje u okolini Mosula. Tokom jučerašnjeg dana ušli su u hrišćanski grad Karakoš koji se, baš kao i Mosul, još od 2014. nalazi pod kontrolom terorista ID-a. Napredak se dogodio u trenutku kada su se u Bagdadu sastali američki… »
Kurdi počeli novi juriš na Mosul, oslobođen hrišćanski grad

Kurdi počeli novi juriš na Mosul, oslobođen hrišćanski grad

RTS 23.10.2016
Iračke snage preuzele kontrolu nad hrišćanskim gradom Hamdanija u blizini Mosula. Na dva fronta rano jutros počela nova ofanziva kurdskih snaga za oslobađanje Mosula od džihadista. Više od 4.000 civila napustilo taj grad. Komandant iračkih… »
Potresan snimak iz krvavog Mosula: Spasena devojčica (10) nakon tri dana bez vode i hrane

Potresan snimak iz krvavog Mosula: Spasena devojčica (10) nakon tri dana bez vode i hrane

Blic 23.10.2016
Iz krvavih okršaja u okolini Mosula danas je stigla i jedna lepa vest - desetogodišnja devojčica Ajša spasena je nakon što je tri dana provela bez vode i hrane. Devojčica je pronađena u selu Kafer, tridesetak kilometara od Mosula. Kamera je… »
Irački Kurdi u zoru počeli novi juriš na Mosul

Irački Kurdi u zoru počeli novi juriš na Mosul

Blic 23.10.2016
Kurdske snage u Iraku su jutros u zoru počele novi juriš na Mosul u okviru operacije velikih razmera koju su iračke snage zajedno sa njima preduzele kako bi drugi najveći irački grad preuzele iz ruku džihadista Islamske države, javlja AP. Kurdske… »
Nove borbe u Mosulu, Karter stigao u Erlib

Nove borbe u Mosulu, Karter stigao u Erlib

Novi magazin 23.10.2016
Kurdske snage pokrenule su novu ofanzivu na irački grad Mosul, u sklopu velikog plana za oslobađanje tog grada od ekstremista Islamske države. Ofanziva je pokrenuta rano jutros na dva fronta na severoistoku Mosula, nedaleko od grada Bašika, saopštile… »
Iračke snage stigle na pet kilometara od Mosula

Iračke snage stigle na pet kilometara od Mosula

Al Jazeera 23.10.2016
Ministar unutarnjih poslova vlade kurdske regije u Iraku rekao da postoje znakovi pobune protiv ISIL-a u Mosulu. Iračke snage napredovale su u ofenzivi na Mosul i stigle su u subotu na pet kilometara od tog grada na sjeveru Iraka koji kao svoje… »
Iračke snage stigle na pet kilometara od Mosula

Iračke snage stigle na pet kilometara od Mosula

Blic 22.10.2016
Iračke snage napredovale su u ofanzivi na Mosul i stigle su danas na pet kilometara od tog grada na severu Iraka koji, kao svoje poslednje veliko uporište u toj zemlji, pod kontrolom drži Islamska država. - Postoje znakovi pobune protiv Islamske… »

Vesti dana »