Povezane vesti

Nikolić i Ivanov o saradnji, trgovini i Kosovu

Nikolić i Ivanov o saradnji, trgovini i Kosovu

Glas Amerike 28.10.2016
U pratnji dvadesetak privrednika, predsednik Makedonije Đorđe Ivanov doputovao je u Srbiju sa predlogom za osnivanje Makedonsko-srpskog poslovnog kluba. Srpski predsednik Tomislav Nikolić zamolio je Ivanova da Makedonija podrži Srbiju glasanjem protiv… »
Srbija će biti oslonac Makedoniji

Srbija će biti oslonac Makedoniji

Politika 28.10.2016
Tomislav Nikolić i Đorđe Ivanov istakli značaj dobrosusedskih srpsko-makedonskih odnosa i zajedničkih budućih infrastrukturnih projekata dve zemlje. Nema stabilne Srbije bez stabilne Makedonije i Srbija će sa svoje strane uvek biti snažan oslonac… »
Nikolić: Priština je za prekid dijaloga, mi nismo

Nikolić: Priština je za prekid dijaloga, mi nismo

Dnevnik 28.10.2016
– Članstvo u EU zajednička je težnja Srbije i Makedonije – poručio je predsednik Tomislav Nikolić, i istakao da dve zemlje samo udruženim naporima, kroz stalne. konsultacije i razmenu iskustava, mogu ubrzati taj proces. Nikolić je, u obraćanju… »
Nikolić: Neprihvatljivi uslovi Prištine

Nikolić: Neprihvatljivi uslovi Prištine

Danas 28.10.2016
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da su uslovi koje je Priština postavila za nastavak pregovora možda želja da se dijalog prekine, a sigurno je da niko u Srbiji ko iskreno govori o integritetu i suverenitetu države ne može da kaže… »
Nikolić: Zamolio sam Makedoniju da ne podrži prijem Kosova u UNESKO

Nikolić: Zamolio sam Makedoniju da ne podrži prijem Kosova u UNESKO

Beta 28.10.2016
Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da je makedonskog predsednika Djordja Ivanova zamolio da principijelno podrži Srbiju i glasa protiv prijema Kosova u UNESKO. "Zamolio sam da Makedonija brani naše istorijsko nasledje kao što brani… »
Ivanov: Srbija i Makedonija izgradile iskrene i prijateljske veze

Ivanov: Srbija i Makedonija izgradile iskrene i prijateljske veze

Beta 28.10.2016
Predsednik Makedonije Djordje Ivanov izjavio je danas u Beogradu da su Makedonija i Srbija od uspostavljanja diplomatskih odnosa uspele da izgrade iskrene i prijateljske odnose i da je njihov zajednički interes da unaprede saradnju. Posle razgovora s… »
Potvrđeni iskreni i prijateljski odnosi Srbije i Makedonije: Nikolić se sastao sa Ivanovim

Potvrđeni iskreni i prijateljski odnosi Srbije i Makedonije: Nikolić se sastao sa Ivanovim

Kurir 28.10.2016
Predsednik Makedonije Djorđe Ivanov izjavio je danas da Srbija i Makedonija imaju iskrene prijateljske odnose, zajedničku težnju ka ulasku u Evropsku uniju i da nemaju otvorenih pitanja. Ivanov je na zajedničkoj konferenciji za novinare sa… »
Predsednik Makedonije od danas u poseti Srbiji

Predsednik Makedonije od danas u poseti Srbiji

Blic 28.10.2016
Predsednik Makedonije Đorđe Ivanov doputovaće danas u trodnevnu poseti Srbiji, povodom 70 godina od doseljavanja Makedonaca u Vojvodinu, saopštila je Služba za informisanje predsednika Srbije. Predsednik Srbije Tomislav Nikolić sastaće se sa šefom… »
Gust raspored sastanaka: Makedonski predsednik Ivanov danas stiže u posetu Srbiji

Gust raspored sastanaka: Makedonski predsednik Ivanov danas stiže u posetu Srbiji

Kurir 28.10.2016
Predsednik Makedonije Đorđe Ivanov počinje danas trodnevnu posetu Srbiji u okviru koje će sa predsednikom i premijerom Srbije Tomislavom Nikolićem i Aleksandrom Vučićem razgovarati o jačanju bilateralne i regionalne saradnje. U saopštenju… »

Vesti dana »