Povezane vesti

Italija odbacila ustavne promene, Matteo Renzi odlazi sa mesta premijera

Italija odbacila ustavne promene, Matteo Renzi odlazi sa mesta premijera

Gde investirati 05.12.2016
Italijanski premijer Matteo Renzi rekao je da preuzima potpunu odgovornost zbog poraza na referendumu i nakon toga je podneo ostavku. “Nameravam da podnesem ostavku. Preuzimam punu odgovornost za poraz”, rekao je Renzi na konferenciji za novinare u… »
Italija u nemirnim vodama

Italija u nemirnim vodama

Večernje novosti 05.12.2016
Tenzije na apeninskom poluostrvu posle propasti referenduma. Rim čeka period političke nestabilnosti, što ima uticaj na EU. ANALITIČARI lome koplja oko toga šta čeka Italiju posle propasti referenduma o temeljnim ustavnim promenama i ostavke… »
Renci zamoljen da ostane - još malo

Renci zamoljen da ostane - još malo

Mondo 05.12.2016
Premijer Italije Mateo Renci podneo je ostavku predsedniku Serđu Matareli posle poraza na referendumu na kojem su se Italijani izjasnili protiv izmena Ustava. Pozvan da ostane, dok se ne donese, još malo. Foto: AP Photo/Gregorio Borgia Italijanski… »
Merkelova: Žao mi je zbog Rencija

Merkelova: Žao mi je zbog Rencija

Pravda 05.12.2016
Nemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je danas da je tužna zbog poraza italijanskog premijera Matea Rencija na referendumu, na kom su građani odbacili njegove ustavne reforme, ali je istakla da je Evropa na pravom putu. - Tužna sam što ishod… »
Italijanski premijer podneo ostavku posle poraza na referendumu

Italijanski premijer podneo ostavku posle poraza na referendumu

Nova ekonomija 05.12.2016
Italijanski premijer Mateo Renci priznao je poraz na referendumu, rekao je da preuzima potpunu odgovornost i nakon toga je podneo ostavku. "Nameravam da podnesem ostavku. Preuzimam punu odgovornost za poraz", rekao je Renci na konferenciji za novinare u… »
Renci doživeo debakl na referendumu, najavio ostavku

Renci doživeo debakl na referendumu, najavio ostavku

Vesti online 05.12.2016
Građani Italije su na referendumu, prema prvim nezvaničnim rezlutatima, odbacili ustavne reforme čiji je cilj bio jačanje centralne vlasti i radikalna promena parlamenta kroz ograničenje moći Senata. Premijer Mateo Renci najavio da će podneti… »
Italija: Tri scenarija nakon Renzijeve ostavke

Italija: Tri scenarija nakon Renzijeve ostavke

SEEbiz 05.12.2016
RIM - Talijanski premijer Matteo Renzi očekivano je u ponedjeljak objavio da će podnijeti ostavku nakon što je premoćno poražen na referendumu o ustavnim promjenama - Italija sada ulazi u razdoblje političke nesigurnosti, a sljedećih dana i tjedana… »
Renzi predaje ostavku nakon poraza na referendumu

Renzi predaje ostavku nakon poraza na referendumu

Al Jazeera 05.12.2016
Italijanski premijer podnosi ostavku nakon poraza na referendumu o ustavnim promjenama koje je predložio. Italijanski premijer Mateo Renzi najavio je da će u ponedjeljak popodne predati ostavku predsjedniku Italije Sergiu Mattarelli nakon poraza na… »
Premijer Italije najavio ostavku posle poraza referenduma

Premijer Italije najavio ostavku posle poraza referenduma

Novi magazin 05.12.2016
Premijer Italije Mateo Renci najavio je rano jutros da će podneti ostavku koju će tokom dana predati predsedniku Serđu Matareli posle poraza na referendumu na kojem su se Italijani izjasnili protiv izmena Ustava. "Moja funkcija šefa vlade ovde se… »
"Preuzimam krivicu": Italijani rekli "ne" reformama, Renci podneo ostavku

"Preuzimam krivicu": Italijani rekli "ne" reformama, Renci podneo ostavku

Blic 05.12.2016
Italijanski premijer Mateo Renci, tokom obraćanja naciji u palati Kiđi, sedištu italijanske vlade, podneo je ostavku nakon objavljenih rezultata referenduma, javlja "Bi-Bi-Si". - Izgubio sam ja, ne vi. Nisam mogao da vas dovedem do pobede. Preuzimam… »
Renci odlazi posle ubedljivog poraza

Renci odlazi posle ubedljivog poraza

Dojče vele 05.12.2016
Italijani su ubedljivom većinom odbacili predlog ustavne reforme koji je izneo premijer Mateo Renci. On je posle poraza potvrdio da će još tokom ponedeljka saopštiti predsedniku da podnosi ostavku i da time pada vlada. Protivnici reforme su ostvarili… »
Italijanski premijer podnosi ostavku

Italijanski premijer podnosi ostavku

Danas 05.12.2016
Izlazne ankete kažu da su Italijani odbili predložene ustavne reforme na referendumu, zbog čega je premijer Mateo Renci najavio da će podneti ostavku. "Nameravam da podnesem ostavku. Preuzimam punu odgovornost za poraz", rekao je Renci na konferenciji… »

Vesti dana »