Povezane vesti

Vučić: Neću dozvoliti da me zaplaše

Vučić: Neću dozvoliti da me zaplaše

RTS 06.12.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić kaže da je kao predsednik Vlade želeo da pokaže da neće dozvoliti onima koji malo rade da drže pridike Vladi Srbije. Ističe da je veliki podstrek to što Nemačka smatra da je Srbija zaslužila da do kraja godine… »
Skupština završila rad, nastavak u četvrtak

Skupština završila rad, nastavak u četvrtak

Beta 06.12.2016
Skupština Srbije završila je u utorak uveče načelnu raspravu o državnom budžetu za iduću godinu, a raspravu o amandmanima nastaviće u četvrtak u 10 sati. Ministar finansija Dušan Vujović rekao je da će rasprava o amandmanima biti nastavljena u… »
Završena načelna rasprava o Predlogu budžeta

Završena načelna rasprava o Predlogu budžeta

RTV 06.12.2016
BEOGRAD - Skupština Srbije završila je večeras načelnu raspravu o Predlogu budžeta za 2017. godinu, a raspravu o amandmanima počeće u četvrtak, 8. decembra. Na Predlog budžeta za 2017. godinu podneto je skoro 300 amandmana, a na izmene Zakona o… »
Razgovori o izborima tek slede, odluka do februara

Razgovori o izborima tek slede, odluka do februara

Dnevnik 06.12.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić najavio je da će odluku o raspisivanju parlamentarnih izbora doneti krajem januara ili početkom februara. Na molbu da kaže šta misli o. raspisivanju parlamentarnih izbora zajedno s predsedničkim, on je novinarima u… »
Polemika o budžetu u Skupštini Srbije

Polemika o budžetu u Skupštini Srbije

RTS 06.12.2016
U Skupštini Srbije je nastavljena sednica na kojoj poslanici raspravljali o Predlogu budžeta za 2017. godinu. Oštra polemika premijera Aleksandra Vučića i šefa poslaničke grupe Dveri Boška Obradovića. Vučić najavio mogućnost da se pored… »
Šumadijski akcenat i uloga Đinđića

Šumadijski akcenat i uloga Đinđića

Večernje novosti 06.12.2016
Tokom rasprave o budžetu u Skupštini su se ukrštala koplja oko raznih tema. U "klinču" Obradović i Vučić. Šešelj protiv finansiranja fondacije pokojnog premijera. KO govori kojim akcentom, ko je siledžija, da li je i čije pare u inostranstvu… »
Nemci za otvaranje još tri poglavlja

Nemci za otvaranje još tri poglavlja

Večernje novosti 06.12.2016
Berlin saglasan da naša zemlja nastavi pregovore sa Briselom, Hrvatska još uslovljava. Zagreb traži vraćanje kulturnog blaga uz zamerke na udžbenike za hrvatsku manjinu. BERLIN će podržati otvaranja tri pregovaračka poglavlja Srbije sa Evropskom… »
U Skupštini o dnevnicama policajaca i vojnika

U Skupštini o dnevnicama policajaca i vojnika

Večernje novosti 06.12.2016
Poslanica Demokratske stranke (DS) Aleksandra Jerkov ocenila je danas na sednici Skupštine Srbije, u načeljnoj raspravi o predlogu državnog budžeta za 2017, da su dnevnice za vojnike i policajce nedovoljne. Poslanica Demokratske stranke (DS)… »
(Kurir TV) vanredno obraćanje vučiča u Skupštini Ni jednog sekunda nećemo ugroziti stabilnost države

(Kurir TV) vanredno obraćanje vučiča u Skupštini Ni jednog sekunda nećemo ugroziti stabilnost države

Kurir 06.12.2016
BEOGRAD - Premijer Aleksandar Vučić obratio se novinarima danas popodne, tačno u 15.00 časova, u Skupšštini Srbije. Povodom pretnji porodici Aleksandra Vučića i tvita Majkla Devenporta, premijer je rekao da ga ne zanimaju njegovi stavovi o… »
Uživo fajt u skupštini Pinokio, kolači i Švaba tralala! Vučić, Radulović i Obradović!

Uživo fajt u skupštini Pinokio, kolači i Švaba tralala! Vučić, Radulović i Obradović!

Kurir 06.12.2016
Skupština Srbije nastavila je danas u 10 časova sednicu a poslanici su početak rada iskoristili za postavljanje pitanja i traženje obaveštenja od predstavnika vlasti. Na Predlog budžeta za 2017. godinu podneto je skoro 300 amandmana, a na izmene… »
Vučić: Ne zanima me Devenport, veliko hvala Nemačkoj! Ne moram da trpim baš sve, možda i bude izbora!

Vučić: Ne zanima me Devenport, veliko hvala Nemačkoj! Ne moram da trpim baš sve, možda i bude izbora!

Pravda 06.12.2016
U pauzi zasedanja Skupštine Srbije povodom novog budžeta, premijer Aleksandar Vučić održao je sadržajnu konferenciju za novinare. Premijer Srbije Aleksandar Vučić kaže da je kao predsednik Vlade želeo da pokaže da neće dozvoliti onima koji… »
Obradović, Vučiću za koga radiš: MMF, EU ili NATO, pojela maca jezik?!

Obradović, Vučiću za koga radiš: MMF, EU ili NATO, pojela maca jezik?!

Pravda 06.12.2016
Poslanici Skupštine Srbije, posle postavljanja pitanja predstavnicima vlasti, počeli su raspravu o predlogu budžeta za narednu godinu. Sednici prisustvuje premijer Srbije Aleksandar Vučić, koji je s liderom pokreta Dveri Boškom Obradovićem imao… »
Vučić: Do kraja godine tri poglavlja, zahvalan Nemačkoj

Vučić: Do kraja godine tri poglavlja, zahvalan Nemačkoj

RTV 06.12.2016
BEOGRAD - Nemačka će podržati otvaranje tri poglavlja za Srbiju u procesu priključenja Evropskoj uniji, izjavio je danas premijer Aleksandar Vučić. "Danas samo dobio potrvdu da će Nemačka kao najvažnija, najsnažnija i najznačajnija zemlja EU… »
Vučić: Zeleno svetlo Nemačke za tri poglavlja

Vučić: Zeleno svetlo Nemačke za tri poglavlja

Danas 06.12.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je dobio potvrdu da će Nemačka dati zeleno svetlo za otvaranje tri poglavlje - 5, 25 i 26. On je, obraćajući se novinarima u Skupštini Srbije, rekao da se nada da će poglavlja biti otvorena sledeće… »
Poslanička pitanja o Martinoviću, smrti gardista i hotelu EMS-a

Poslanička pitanja o Martinoviću, smrti gardista i hotelu EMS-a

Politika 06.12.2016
Lider SRS-a Vojislav Šešelj zatražio je od Maje Gojković, predsednice parlamenta, da mu dostavi pisani odgovor, zašto, u skladu sa svojim ovlašćenjima, nije reagovala kada je saznala za „težak incident na sednici Administrativnog odbora, kada… »
(Kurir TV) skupština Srbije Radulović pred novinarima: Država sama nije nigde uštedela ni uvela red

(Kurir TV) skupština Srbije Radulović pred novinarima: Država sama nije nigde uštedela ni uvela red

Kurir 06.12.2016
BEOGRAD - Premijer Aleksandar Vučić obratio se novinarima danas popodne, tačno u 15.00 časova, u Skupšštini Srbije. Premijer izjavu daje u holu, na mestu predviđenom za obraćanje poslanika novinarima. Po obraćanju premijera Vučića novinarima su… »
Premijer o izborima i smanjenju plate Ombudsmanu

Premijer o izborima i smanjenju plate Ombudsmanu

Mondo 06.12.2016
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić rekao je da o parlamentarnim izborima neće odlučivati sam i da će odluku o izborima SNS i partneri doneti do kraja januara naredne godine. Protiv smanjenja plata Ombudsmanu i Povereniku. Foto: Guliver/Getty… »
Građani će plaćati struju za RTB Bor i dugove za Srbijagas

Građani će plaćati struju za RTB Bor i dugove za Srbijagas

Danas 06.12.2016
U 2017. godini subvencije za investitore dostići će 12,3 milijarde dinara; Među dobitnicima su Fijat, Er Srbija i još 31 firma, ali pojedinačni iznosi ostaju tajna * Poreski obveznici će umesto Srbijagasa izmiriti dug NIS-u od čak 61,5 miliona… »
Vučić u Skupštini: Radulović je moja najveća politička greška, imam transfer blama kad ga gledam

Vučić u Skupštini: Radulović je moja najveća politička greška, imam transfer blama kad ga gledam

Blic 06.12.2016
Skupština Srbije danas je nastavila rad na čijem dnevnom redu je i predloženi budžet za 2017. godinu, a sednica protiče raspravama rasprava premijera Srbije Aleksandra Vučića i poslanika opozicije. Vučić se u 15 sati zahvalio poslanicima na… »
Vučić obradoviću o parama Mišković mi nikad nije dao ni dinara, ja obraz ne prodajem ni za milijardu

Vučić obradoviću o parama Mišković mi nikad nije dao ni dinara, ja obraz ne prodajem ni za milijardu

Kurir 06.12.2016
BEOGRAD - Miroslav Mišković me nije nikad finansirao! Mišković je jednom prilikom na televiziji sam rekao da mi je nudio pomoć u slučaju bolesti člana porodice, ali da sam ga ja odbio... Mišković mi nikada nije dao ni dinara, ja obraz ne prodajem… »
Vučić najavio mogućnost parlamentarnih izbora: Ko kod da pobedi, važno je da izaberemo dijalog

Vučić najavio mogućnost parlamentarnih izbora: Ko kod da pobedi, važno je da izaberemo dijalog

Blic 06.12.2016
"Imaćete mogućnost razgovora o bilo čemu i za predstojeće predsedničke izbore i videćmo, možda i parlamentarne", rekao je danas premijer Srbije Aleksandar Vučić. On je u Skupštini Srbije, gde je na dnevnom redu rasprava o budžetu za 2017… »
Rasprava Vučića i obradovića o NATO: Direktno sam im rekao da nismo zainteresovani za ulazak

Rasprava Vučića i obradovića o NATO: Direktno sam im rekao da nismo zainteresovani za ulazak

Kurir 06.12.2016
BEOGRAD - Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je predstavnicima NATO prilikom poslednje posete rekao da Srbija nije zainteresovana za članstvo u toj alijansi. "Otišao sam u NATO i direktno svima u lice rekao da Srbija nije… »
Vučić vs obradović u Skupštini: Sevale varnice zbog reči bežite i čačanskog naglaska!

Vučić vs obradović u Skupštini: Sevale varnice zbog reči bežite i čačanskog naglaska!

Kurir 06.12.2016
BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da imitirajući šefa poslaničke grupe Dveri Boška Obradovića kako izgovara reč "bežite" nije imao nameru da uvredi ljude iz Čačka zbog njihovog govora. On je tokom rasprave u… »
Vučić: Nemačka će podržati otvaranje tri poglavlja

Vučić: Nemačka će podržati otvaranje tri poglavlja

RTS 06.12.2016
Premijer Aleksandar Vučić rekao je u Skupštini da će Nemačka podržati otvaranje tri poglavlja do kraja godine – poglavlje 5 o javnim nabavkama, 25 o nauci i istraživanju i 26 koje se odnosi na obrazovanje i kulturu. Predsednik Vlade Srbije… »
Nemačka će podržati otvaranje sva tri poglavlja

Nemačka će podržati otvaranje sva tri poglavlja

Mondo 06.12.2016
Nemačka će do kraja godine podržati otvaranje tri poglavlja u procesu pristupanja Srbije Evropskoj uniji, poglavlja pet, 25 i 26, izjavio je predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić. Foto: Tanjug, Dragan Kujundžić "Ako vas podrži ubedljivo… »
Uvrede, prozivke, flasteri: I danas buran dan u srpskom parlamentu

Uvrede, prozivke, flasteri: I danas buran dan u srpskom parlamentu

Kurir 06.12.2016
BEOGRAD - Niz replika i reakcija danas je u parlamentu izazvao lider SRS Vojislava Šešelja koji je u raspravi o budžetu kritikovao što je budžetom planiran novac za Fondaciju Zorana Đinđića, za kog je rekao da je "bio šef prvog mafijaškog… »
Šešelj: Ne smeta meni Egzit, ali ne treba im davati toliko para, ne treba ni Fondaciji "Zoran Đinđić"

Šešelj: Ne smeta meni Egzit, ali ne treba im davati toliko para, ne treba ni Fondaciji "Zoran Đinđić"

Blic 06.12.2016
Nisam protiv Egzita, ali ne treba im davati toliko para iz bužeta - rekao je danas Vojislav Šešelj u Skupštini Srbije tokom rasprave o budžetu za 2017. godinu. On je pitao ministre da li je Vlada Srbije dobila završni račun za Egzit. - Nisam protiv… »
Vučić: Ne uvodim Srbiju u NATO, pobediću vas uvek

Vučić: Ne uvodim Srbiju u NATO, pobediću vas uvek

Politika 06.12.2016
Vi sebe predstavljate kao zaštitnika Srbije od NATO, a ja sam otišao i tamo u sedištu u Briselu rekao da Srbija nije zainteresovana za članstvo, a vi možete da izmišljate”, rekao je premijer odgovarajući na optužbe da Srbiju uvodi u taj vojni… »
Vučić u skupštini: Nemačka će podržati otvaranje poglavlja 5, 25 i 26 do kraja godine

Vučić u skupštini: Nemačka će podržati otvaranje poglavlja 5, 25 i 26 do kraja godine

Kurir 06.12.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas da će Nemačka podržati otvaranje poglavlja 5, 25 i 26. On je, u obraćanju poslanicima na današnjoj sednici Skupštine Srbije, istakao da je to važan korak na putu Srbije ka EU. "Kada vas podrži… »
Šešelj o egzitu: Oni unose ogromne količine droge

Šešelj o egzitu: Oni unose ogromne količine droge

Pravda 06.12.2016
Nisam protiv Egzita, ali ne treba im davati toliko para iz bužeta - rekao je danas Vojislav Šešelj u Skupštini Srbije tokom rasprave o budžetu za 2017. godinu. On je pitao ministre da li je Vlada Srbije dobila završni račun za Egzit. - Nisam protiv… »
Vučić: BDP veći za 1,3 milijarde evra, zaduživanje za 400 miliona

Vučić: BDP veći za 1,3 milijarde evra, zaduživanje za 400 miliona

Novi magazin 06.12.2016
Premijer Srbije Aleksandar Vučić danas je izjavio da će 2017. godine biti smanjeno učešće javnog duga u bruto-domaćem proizvodu (BDP) jer se očekuje da će BDP biti veći za oko 1,3 milijarde evra, a novo zaduživanja iznosiće najviše 400… »
Premijer obećao opoziciji punu zaštitu tokom izbora

Premijer obećao opoziciji punu zaštitu tokom izbora

Beta 06.12.2016
Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić obećao je danas opoziciji da će imati punu zaštitu na predsedničkim izborima koji treba da budu održani na proleće sledeće godine, a i na, kako je naveo, mogućim parlamentarnim izborima. "Obećavam za… »
Premijer u Skupštini: Brutalne laži opozicije

Premijer u Skupštini: Brutalne laži opozicije

Mondo 06.12.2016
U Skupštini Srbije nastavljena načelna rasprava o budžetu za 2017. godinu, u kojoj učestvuje i premijer Aleksandar Vučić. Već na početku žestoka rasprava. Foto: Tan jug, Dragan Kujundžić Aleksandar Vučić u parlamentu je odgovarajući na… »
Oštre polemike u Skupštini

Oštre polemike u Skupštini

Danas 06.12.2016
U Skupštini Srbije nastavljena je sednica na kojoj poslanici raspravljaju o Predlogu budžeta za 2017. godinu. Zabeležena je oštra polemika premijera Aleksandra Vučića i šefa poslaničke grupe Dveri Boška Obradovića. Šef poslaničke grupe Dveri… »
Martinović: Da li Jeremić ima informaciju o gardistima?

Martinović: Da li Jeremić ima informaciju o gardistima?

Blic 06.12.2016
Šef poslaničke grupe SNS Aleksandar Martinović upitao je danas bivšeg šefa diplomatije Vuka Jeremića da li ima i kakve informacije o smrti dvojice ubijenih gardista 5. oktobra 2004. godine u kasarni Karaš. - Kakve informacije o smrti dvojice… »
Na predloženi budžet skoro 300 amandmana

Na predloženi budžet skoro 300 amandmana

Press 06.12.2016
Na Predlog budžeta za 2017. godinu podneto je skoro 300 amandmana, a na izmene Zakona o budžetskom sistemu nešto više od 30 amandmana. Foto:b92.net Predsednica skupštinskog Odbora za finansije Aleksandra Tomić rekla je Tanjugu da će odbor… »
Danas nastavak rasprave o budžetu u Skupštini Srbije

Danas nastavak rasprave o budžetu u Skupštini Srbije

Blic 06.12.2016
U Skupštini Srbije danas će biti nastavljena načelna rasprava o budžetu za 2017. godinu, u kojoj će učestvovati i premijer Aleksandar Vučić. Predsednik Vlade je juče, prvog dana rasprave, poslanicima u parlamentu rekao da je napravljeno čvrsto i… »

Vesti dana »