Dačić o Nikoliću: Ko je lud da ide za gubitnikom?

Dačić o Nikoliću: Ko je lud da ide za gubitnikom?

Telegraf petak, 17. februar 2017.
U politici vas ništa ne sme iznenaditi. Mene ovo nije iznenadilo jer sam dugo u politici. Ovde nema odustajanja. Oni koji poznaju Vučića sigurno s njim ne bi tako razgovarali
Predsednik SPS-a i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da nakon objave kandidature Tomislava Nikolića za predsednika Srbije sada ima veći strah “šta će Vučić da uradi nego Nikolić”. Nikolić protivnik celoj SNS:... »

Više me je strah šta će Vučić sada da uradi nego Nikolić

Vesti online petak, 17. februar 2017.
Predsednik Socijalističke partije Srbije i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je za RTS da posle objave kandidature Tomislava Nikolića za predsednika Srbije sada ima veći strah "šta će Vučić da uradi nego Nikolić".
Dačić kaže da zasad nema potvrde, ali ni demantija kandidature Nikolića. - Postoji namera da se obavi pritisak na Vučića kako se Nikolić ne bi kandidovao. Efekti su suprotni. U okviru koalicije ja sam odmah rekao da kandidat... »

Vučić: Hteli su i izlazim im na crtu

Danas petak, 17. februar 2017.
Nikolić i Vučić su danas oko 15 časova razgovarali telefonom
Glavni odbor Srpske napredne stranke jednoglasno je glasao da Aleksandar Vučić bude kandidat za predsednika na izborima. U Sava centru je, iza zatvorenih vrata održana sednica Glavnog odbora Srpske napredne stranke (GO SNS). Prema najavi, sednicom je predsedavao... »

Sledeće nedelje i o parlamentarnim izborima

Dnevnik petak, 17. februar 2017.
Članica Predsedništva SNS-a i predsednica Narodne skupštine Maja Gojković najavila je da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, osim predsedničkih izbora, biti
održani i parlamentarni ili neki drugi. – Sledeće nedelje će se odlučiti koji će izbori biti raspisani – rekla je Maja Gojković.S obzirom na to da predsedničke izbore raspisuje predsednik Skupštine, a parlamentarne predsednik... »

Atomski udar na Vučića

Političke turbulencije u vrhu srpske vlasti koje je uoči Dana državnosti pokrenuo premijer Aleksandar Vučić najavom da će se kandidovati za predsednika Srbije, kulminirale su u večeri na Sretenje kada su kao bomba odjeknula saznanja ruskog Sputnjika iz kabineta predsednika, pa američke TV N1, da i Tomislav Nikolić namerava da se kandiduje.
Nikolićevo neraspoloženje Vučićevim pokušajem političkog oceubistva tokom dodele ordenja, pretvorilo se u euforiju na večernjoj proslavi posle koje je na Vučićev rafal šef srpske države uzvratio još žešće. Na ovu vest koju u... »

Dačić:Nije SNS Kolo milosrdnih sestara

RTV petak, 17. februar 2017.
RTV: Dačić:Nije SNS Kolo milosrdnih sestara
BEOGRAD - Aleksandar Vučić će pobediti u prvom krugu bez obzira na to da li će Tomislav Nikolić ući u izbornu trku ili neće, uveren je lider SPS Ivica Dačić, koji ističe da SNS nije Kolo milosrdnih sestara da ispunjava bilo čije, pa i Nikolićeve želje.
"Posle ovog sto je urađeno, mislim da nema nazad, ne sme da se odustaje, nema premišljanja", rekao je Dačić za TV Prva i podsetio da Vučić nije samo kandidat naprednjaka, već i cele vladajuće koalicije koja nastupa kao blok.... »

Sednicom Glavnog odbora predsedava Vučević, Vučić stiže na kraj

Blic petak, 17. februar 2017.
Potpredsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević predsedavaće danas popodne sednicom Glavnog odbora stranke, na kojoj bi trebalo da bude doneta odluka o jednoglasnom predlogu Predsedništva stranke da Aleksandar Vučić bude kandidat na izborima za predsednika Srbije.
Lider stranke i premijer Aleksandar Vučić neće prisustvovati raspravi, ali se njegov dolazak očekuje po njenom završetku, rečeno je Tanjugu u SNS. Glavni odbor SNS popodne odlučuje o podršci kandidaturi Vučića Sednica će biti... »

Vučić će prisustvovati sednici go SNS, ali posle rasprave o kandidatu za predsednika Srbije!

Kurir petak, 17. februar 2017.
BEOGRAD - Lider Srpske napredne stranke i premijer Srbije Aleksandar Vučić neće prisustvovati raspravi na sednici Glavnog odbora ove stranke, ali se njegov dolazak očekuje po njenom završetku, rečeno je u SNS.
Naime, potpredsednik SNS Miloš Vučević predsedavaće danas popodne sednicom Glavnog odbora stranke, na kojoj bi trebalo da bude doneta odluka o, inače jednoglasnom, predlogu Predsedništva stranke da Vučić bude kandidat na izborima... »

Dačić: Nije SNS Kolo milosrdnih sestara, da ispunjava želje

Politika petak, 17. februar 2017.
BEOGRAD – Aleksandar Vučić će pobediti u prvom krugu bez obzira na to da li će Tomislav Nikolić ući u izbornu trku ili neće, uveren je lider SPS Ivica Dačić, koji ističe da SNS nije Kolo milosrdnih sestara da ispunjava bilo čije, pa i Nikolićeve želje. „Posle ovog sto je urađeno, mislim da nema... »

Gojkovićeva: Žao mi je, mislila sam da poznajem Nikolića

B92 petak, 17. februar 2017.
B92: Gojkovićeva: Žao mi je, mislila sam da poznajem Nikolića
Beograd -- Funkcionerka SNS i predsednica Narodne skupštine Maja Gojković navela je da je aktuelni premijer Aleksandar Vučić pokazao apsolutnu racionalnost.
Kako je rekla za TV Prva, SNS je na sednici Predsedništva stranke imala jednog kandidata i predložila ga. “To je predlog o kome nije bilo diskusije i neke polemike. Vučić je pokazao racionalnost time što mu nije važna toliko... »

Dačić: Nije SNS Kolo milosrdnih sestara, da ispunjava želje

Aleksandar Vučić će pobediti u prvom krugu bez obzira na to da li će Tomislav Nikolić ući u izbornu trku ili neće, uveren je lider SPS Ivica Dačić, koji ističe da SNS nije Kolo milosrdnih sestara da ispunjava bilo čije, pa i Nikolićeve želje.
- Posle ovog sto je urađeno, mislim da nema nazad, ne sme da se odustaje, nema premisljanja - rekao je Dačić za TV Prva i podsetio da Vučić nije samo kandidat naprednjaka, već i cele vladajuće koalicije koja nastupa kao blok.... »

Todorović: Iznenađen sam odlukom Nikolića

RTS petak, 17. februar 2017.
RTS: Todorović: Iznenađen sam odlukom Nikolića
Član Predsedništva SNS-a Milun Todorović rekao je da je iznenađen informacijom da je aktuelni predsednik Srbije Tomislav Nikolić odlučio da se ponovo kandiduje na tu funkciju.
"Predsedništvo SNS je predložilo da Aleksandar Vučić bude kandidat za predsednika Srbije. Tokom jučerašnjeg dana svih 185 odbora iz cele Srbije, jednoglasno je podržalo inicijativu Predsedništva stranke", istakao je Todorović.... »

Maja Gojković: Sledeće nedelje odluka koji su sve izbori pred nama

BEOGRAD - Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković izjavila je danas da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, pored predsedničkih, biti održani još neki izbori.
Gojković je istakla da je sigurna da će Glavni odbor SNS danas potvrditi predlog Predsedništva da Aleksandar Vučić bude kandidat te partije na predsedničkim izborima, a da će se posle toga sagledati da li je potrebno da se... »

Maja Gojković: Sledeće sedmice - odluka koji su sve izbori pred nama

Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković izjavila je danas da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, pored predsedničkih, biti održani još neki izbori.
Gojković je istakla da je sigurna da će Glavni odbor SNS danas potvrditi predlog Predsedništva da Aleksandar Vučić bude kandidat te partije na predsedničkim izborima, a da će se posle toga sagledati da li je potrebno da se... »

Gojković: Sledeće nedelje odluka o izborima

RTS: Gojković: Sledeće nedelje odluka o izborima
Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković izjavila je da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, pored predsedničkih, biti održani još neki izbori.
Gojkovićeva je istakla da je sigurna da će Glavni odbor SNS-a danas potvrditi predlog Predsedništva da Aleksandar Vučić bude kandidat te partije na predsedničkim izborima, a da će se posle toga sagledati da li je potrebno da se... »

Gojkovićeva donosi odluku: Sledeće nedelje ćemo znati da li nas čekaju i parlamentarni izbori

Pravda petak, 17. februar 2017.
Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković izjavila je danas da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, pored predsedničkih, biti održani još neki izbori.

Koji su sve izbori pred nama? Odluka - sledeće nedelje

Telegraf petak, 17. februar 2017.
Sledeće sedmice biće odlučeno da li će, pored predsedničkih, biti održani još neki izbori
Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković izjavila je danas da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, pored predsedničkih, biti održani još neki izbori. Gojković je istakla da je sigurna da će Glavni odbor SNS danas... »

Gojković: Sledeće sedmice odluka koji su sve izbori pred nama

Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković izjavila je danas da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, pored predsedničkih,
biti održani još neki izbori. Gojković je istakla da je sigurna da će Glavni odbor SNS danas potvrditi predlog Predsedništva da Aleksandar Vučić bude kandidat te partije na predsedničkim izborima, a da će se posle toga sagledati... »

Gojković: Odluka o izborima sledeće sedmice

RTV petak, 17. februar 2017.
RTV: Gojković: Odluka o izborima sledeće sedmice
BEOGRAD - Predsednica Skupštine Srbije Maja Gojković izjavila je danas da će sledeće sedmice biti odlučeno da li će, pored predsedničkih, biti održani još neki izbori.

Mihajlovićeva uoči sednice Glavnog odbora: Danas je dobar dan za SNS, biramo pobedničkog kandidata

BEOGRAD - “Danas je dobar dan za SNS, jer će stranka danas na sednici Glavnog odbora izabrati Aleksandra Vučića za predsedničkog kandidata i uverena sam da danas Srbija dobija pobedničkog kandidata”, poručila je potpredsednica Vlade Srbije i član Predsedništva SNS Zorana Mihajlović.
“Sigurna sam da će SNS na današnjoj sednici imenovati svog kandidata za predsedničke izbore - lidera SNS i premijera Aleksandra Vučića. I to je tačka na sve priče o kandidaturama”, rekla je Mihajlovićeva na konferenciji za... »

U SNS vole Nikolića, ali glasaće za Vučića?

Iz Kabineta predsednika Srbije još uvek nema zvanične potvrde niti demantija medijskih navoda da će se Tomislav Nikolić ponovo kandidovati za predsedničku trku. U međuvremenu, Vučićevi ministri pozvali su Nikolića da se javno izjasni o tome da li se kandiduje za šefa države ili ne, poručujući da bi njegova kandidatura bila izdaja i Srbije i Srpske napredne stranke (SNS) i Aleksandra Vučića.
- Mnoge opcije su u igri - i da se Nikolić zaista kandiduje iz osvete Vučiću, ali i da se ne kandiduje nego da poveća svoj ulog ne bi li izdejstvovao neke sinekure za sebe - kaže za RSE sociolog Jovo Bakić. Ako se bude... »

Radomir Nikolić: Znam šta je stranačka disciplina

Član Predsedništva SNS Radomir Nikolić rekao je za "Večernje novosti" da je glasao da kandidat za predsednika Srbije bude Aleksandar Vučić. Sin aktuelnog predsednika Srbije i osnivača SNS Tomislava Nikolića je naveo da je taj stav izneo na sednici vrha stranke održanoj u utorak. "Dobro znam zašto... »

Dačić: Strah me je da se Vučić ne predomisli

Mondo petak, 17. februar 2017.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da posle najave kandidature Tomislava Nikolića za predsednika Srbije, ima veći strah "šta će Aleksandar Vučić da uradi" nego Nikolić.
Foto: YouTube Ona je dodao da ne očekuje da će zbog eventualne Nikolićeve kandidature doći do podela u SNS-u. "Nema zvanične potvrde, ali ni demantija o kandidaturi Nikolića, očigledno je vest namerno plasirana. Očigledno je da... »

R. Nikolić za Vučića: Znam šta je stranačka disciplina

B92: R. Nikolić za Vučića: Znam šta je stranačka disciplina
Član Predsedništva SNS Radomir Nikolić rekao je za " Večernje novosti" da je glasao da kandidat za predsednika Srbije bude Aleksandar Vučić.
Sin aktuelnog predsednika Srbije i osnivača SNS Tomislava Nikolića je naveo da je taj stav izneo na sednici vrha stranke održanoj u utorak. "Dobro znam zašto sam tako glasao, kao što dobro znam i šta je stranačka disciplina, a... »

Todorović: Iznenađen sam odlukom Nikolića, Vučić je pravi kandidat

Glas Zapadne Srbije petak, 17. februar 2017.
Čačak - Član Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS) Milun Todorović, izjavio je danas da je iznenađen informacijom da je aktuelni predsednik Srbije Tomislav Nikolić, odlučio da se ponovo kandiduje na tu funkciju. "Predsedništvo SNS je predložilo da Aleksandar Vučić bude kandidat za predsednika... »

Radomir Nikolić za Vučića: Znam šta je stranačka disciplina

Radio 021 petak, 17. februar 2017.
Funkcioner Srpske napredne stranke (SNS) i sin predsednika Srbije Tomislava Nikolića, Radomir Nikolić potvrdio je da je glasao da kandidat te partije za predsednika Srbije bude Aleksandar Vučić.
On je naveo da je taj stav izneo na sednici vrha stranke održanoj u utorak. - Dobro znam zašto sam tako glasao, kao što dobro znam i šta je stranačka disciplina, a svoje mišljenje o toj temi sam izneo na prethodnom sastanku... »

Radomir Nikolić glasao za Vučića: Znam šta je disciplina

N1 Info petak, 17. februar 2017.
Radomir Nikolić, funkcioner Srpske napredne stranke (SNS), gradonačelnik Kragujevca i sin predsednika Srbije Tomislava Nikolića, potvrdio je za Večernje novosti da je na sednici predsedništva stranke glasao da Aleksandar Vučić bude kandidat za predsednika Srbije.
"Dobro znam zašto sam tako glasao, kao što dobro znam i ššta je stranačka disciplina, a svoje mišljenje o toj temi sam izneo na prethodnom sastanku Predsedništva", rekao je Nikolić za Novosti. Sin aktuelnog predsednika Srbije je... »

Dačić: Više imam strah šta će da uradi Vučić nego Nikolić

B92: Dačić: Više imam strah šta će da uradi Vučić nego Nikolić
Nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora, kaže za RTS lider SPS, potprdsednik vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić.
Povodom navodne kandidature Tomislava Nikolića za predsednika kaže da nema podela u SNS-u i da niko nije lud da ide za gubitnikom. Svi idu za pobednikom, poručuje Dačić. Potpredsednik Vlade Srbije i lider SPS-a Ivica Dačić kaže... »

Radomir Nikolić: Znam šta je stranačka disciplina

RTS: Radomir Nikolić: Znam šta je stranačka disciplina
Funkcioner SNS-a Radomir Nikolić potvrdio je da je glasao da kandidat te partije za predsednika Srbije bude Aleksandar Vučić.
"Dobro znam zašto sam tako glasao, kao što dobro znam i šta je stranačka disciplina, a svoje mišljenje o toj temi sam izneo na prethodnom sastanku Predsedništva", naveo je Nikolić za Večerenje novosti. Sin aktuelnog predsednika... »

Mihajlović: Vučić će biti pobednik već u prvom krugu

Novi magazin petak, 17. februar 2017.
Ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije i funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS) Zorana Mihajlović izjavila je danas da očekuje da jedini kandidat SNS na predsedničkim izborima Aleksandar Vučić bude pobednik već u prvom krugu glasanja.
"Jedini predsednički kandidat SNS je Aleksandar Vučić koji će biti pobednik u prvom krugu", kazala je Mihajlović novinarima u Vladi Srbije. Ona je kazala da očekuje da Vučić prisustvuje danas sednici Glavnog odbora SNS na kojoj... »

Odbori SNS sa juga Srbije podržali Vučića

Južne vesti petak, 17. februar 2017.
Iako je Predsedništvo Srpske napredne stranke jednoglasno odlučilo da njihov kanidat za predsednika Srbije bude Aleksandar Vučić, iznenada je, zasada nezvanično, svoju kandidaturu najavio i Tomislav Nikolić, jedan od osnivača SNS. Ipak, odbori SNS na jugu Srbije jednoglasno su odlučili da podrže... »

Analiza predsedničkih izbora: Vučić pobeđuje u drugom krugu

Aktuelni šef države može da računa na desetak odsto glasova i izvesnije je da lideru SNS protivkandidat bude Jeremić, kažu analitičari
Odlukom da se uključi u predsedničku trku aktuelni šef države Tomislav Nikolić neće izazvati nikakav potres na političkoj sceni, pošto neće promeniti izvesni ishod: da je premijer i lider SNS Aleksandar Vučić pobednik - ako ne u... »

Radomir Nikolić o podršci Vučiću: Znam šta je stranačka disciplina

Funkcioner Srpske napredne stranke (SNS) i sin predsednika Srbije Tomislava Nikolića, Radomir Nikolić potvrdio je da je glasao da kandidat te partije za predsednika Srbije bude Aleksandar Vučić.
- Dobro znam zašto sam tako glasao, kao što dobro znam i ššta je stranačka disciplina, a svoje mišljenje o toj temi sam izneo na prethodnom sastanku Predsedništva - naveo je Nikolić za Večerenje novosti. Glavni odbor SNS popodne... »

Vučić ne pristaje na ucene

Politika petak, 17. februar 2017.
Predsedništvo SNS-a odbilo je predlog predsednika Srbije. – Zorana Mihajlović za naš list kaže da nikakvi pritisci ne mogu uticati na premijera
Politički zemljotres koji je aktuelni predsednik Srbije izazvao nezvaničnom najavom da će se ipak kandidovati na izborima dobiće epilog najkasnije večeras posle sednice Glavnog odbora Srpske napredne stranke. Nikolić za svoju... »

Dačić: Više imam strah šta će da uradi Vučić nego Nikolić

Press petak, 17. februar 2017.
Nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora, kaže za RTS lider SPS, vicepremijer i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić.
Foto:B92.net Povodom navodne kandidature Tomislava Nikolića za predsednika kaže da nema podela u SNS-u i da niko nije lud da ide za gubitnikom. Svi idu za pobednikom, poručuje Dačić. Potpredsednik Vlade Srbije i lider SPS-a Ivica... »

Nikolić za "Novosti": Čekam dogovor, nikada ne gazim svoju reč

Večernje novosti petak, 17. februar 2017.
I dalje čekam dogovor sa Vučićem. Pre toga neću doneti nikakvu odluku i svojim izjavama neću nikoga da stavljam pred svršen čin, rekao je za "Novosti" predsednik Srbije Tomislav Nikolić
I DALjE čekam dogovor sa Aleksandrom Vučićem. Pre toga neću doneti nikakvu odluku i svojim izjavama neću nikoga da stavljam pred svršen čin. Tako sam obećao i nikada ne gazim svoju reč, mada je jasno da se SNS ponaša kao da nema... »

Dačić: Više me je strah šta će Vučić da uradi nego Nikolić

Lider socijalista Ivica Dačić izjavio je danas, da nakon najave kandidature Tomislava Nikolića za predsednika Srbije, sada ima veći strah
"šta će Aleksandar Vučić da uradi" nego Nikolić. Ona je dodao da ne očekuje da će zbog eventualne Nikolićeve kandidature doći do podela u SNS-u i dodao da nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora. "Nema zvanične potvrde, ali... »

Dačić: Pitanje parlamentarnih izbora nije otvoreno; SNS neće ići za gubitnikom

Večernje novosti petak, 17. februar 2017.
Predsednik SPS Ivica Dačić izjavio je danas da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji nije otvoreno. Dačić je dodao da ga je više strah od toga šta će da uradi Vučić nego Nikolić
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji nije otvoreno, a o nezvaničnim navodima da će se predsednik Srbije Tomislav Nikolić kandidovati i na... »

Dačić: Pitanje vanrednih parlamentarnih izbora nije otvoreno

SEEbiz petak, 17. februar 2017.
BEOGRAD - Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji nije otvoreno, a o nezvaničnim navodima da će se predsednik Srbije Tomislav Nikolić kandidovati i na predstojećim predsedničkim izborima rekao je da "nema zvanične potvrde, ali da nema ni demantija".
"Očigledno je da je ta vest namerno plasirana i da je očigledno da takva namera postoji, ili barem namera da se obavi neki pritisak na Aleksandra Vučića... Mislim da su efekti potpuno suprotni, ako je Nikolić nešto hteo", kazao... »

Dačić: Pitanje vanrednih izbora nije otvoreno

Radio 021 petak, 17. februar 2017.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji nije otvoreno, a o navodima da će se predsednik Srbije Tomislav Nikolić kandidovati i na predstojećim predsedničkim izborima rekao je da "nema zvanične potvrde, ali da nema ni demantija".
"Očigledno je da je ta vest namerno plasirana i da je očigledno da takva namera postoji ili barem namera da se obavi neki pritisak na Aleksandra Vučića... Mislim da su efekti potpuno suprotni, ako je Nikolić nešto hteo", kazao je... »

Dačić: Nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora

Novi magazin petak, 17. februar 2017.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji nije otvoreno, a o nezvaničnim navodima da će se predsednik Srbije Tomislav Nikolić kandidovati i na predstojećim predsedničkim izborima rekao je da "nema zvanične potvrde ali da nema ni demantija".
"Očigledno je da je ta vest namerno plasirana i da je očigledno da takva namera postoji, ili barem namera da se obavi neki pritisak na Aleksandra Vučića... Mislim da su efekti potpuno suprotni, ako je Nikolić nešto hteo", kazao... »

Dačić: Nema podele u SNS-u, niko nije lud da ide za gubitnikom

RTS: Dačić: Nema podele u SNS-u, niko nije lud da ide za gubitnikom
Nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora, kaže za RTS lider socijalista Ivica Dačić. Povodom navodne kandidature Tomislava Nikolića za predsednika, tvrdi da nema podela u SNS-u i da niko nije lud da ide za gubitnikom. Svi idu za pobednikom, poručuje Dačić.
Potpredsednik Vlade Srbije i lider SPS-a Ivica Dačić kaže da je, iako nema zvanične potvrde o kandidaturi Nikolića, ta informacija očigledno namerno plasirana. "Nema zvanične potvrde, ali nema ni demantija. Očigledno da je... »

Dačić: Više me je strah šta će Vučić sada da uradi nego Nikolić

Predsednik SPS-a i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je za RTS da nakon objave kandidature Tomislava Nikolića za predsednika Srbije sada ima veći strah "šta će Vučić da uradi nego Nikolić".
Dačić kaže da zasad nema potvrde, ali ni demantija kandidature Nikolića. Istakao je da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora nije otvoreno. - Postoji namera da se obavi pritisak na Vučića kako se Nikolić ne bi kandidovao.... »

Kolumna "Blica": Nikolićeva cena

Nije se aktuelni predsednik Srbije Tomislav Nikolić kandidovao za drugi mandat, a kad će i da li će - to je još neizvesno. Izvesno je samo da je Nikolić prvi najavio želju i nameru da bude kandidat Srpske napredne stranke, čime je poručio Aleksandru Vučiću da neće tako brzo put rodne Bajčetine i da traži svoj deo vlasti. Vučić očito svom bivšem šefu ne želi da prepusti ni delić vlasti i obznanio je (u intervjuu sa samim sobom na Javnom servisu) kandidaturu za predsednika države.
Nikolić je i jučerašnjom izjavom da još čeka dogovor sa Aleksandrom Vučićem potvrdio da za njega naprednjačka politička trgovina nije završena. "Pre toga neću doneti nikakvu odluku i svojim izjavama neću nikoga da stavljam pred... »

Dačić: Pitanje vanrednih parlamentarnih izbora nije otvoreno

N1 Info petak, 17. februar 2017.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji nije otvoreno, a o nezvaničnim navodima da će se predsednik Srbije Tomislav Nikolić kandidovati i na predstojećim predsedničkim izborima rekao je da "nema zvanične potvrde, ali da nema ni demantija".

Dačić: Vučić je razočaran, strah me je šta će da uradi!

Pravda petak, 17. februar 2017.
Predsednik SPS-a i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić rekao je da nakon objave kandidature Tomislava Nikolića za predsednika Srbije sada ima veći strah “šta će Vučić da uradi nego Nikolić”.
Dačić kaže da zasad nema potvrde, ali ni demantija kandidature Nikolića. – Postoji namera da se obavi pritisak na Vučića kako se Nikolić ne bi kandidovao. Efekti su suprotni. U okviru koalicije ja sam odmah rekao da kandidat... »

Glas Zapadne Srbije petak, 17. februar 2017.
Nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora, kaže lider socijalista Ivica Dačić. Povodom navodne kandidature Tomislava Nikolića za predsednika kaže da nema podela u SNS-u i da niko nije lud da ide za gubitnikom. Svi idu za pobednikom, poručuje Dačić. Potpredsednik Vlade Srbije i lider SPS-a Ivica... »

Dačić: Nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora

Beta petak, 17. februar 2017.
Predsednik Socijalističke partije Srbije Ivica Dačić izjavio je danas da pitanje vanrednih parlamentarnih izbora u Srbiji nije otvoreno, a o nezvaničnim navodima da će se predsednik Srbije Tomislav Nikolić kandidovati i na predstojećim predsedničkim izborima rekao je da "nema zvanične potvrde ali... »

Nije otvoreno pitanje parlamentarnih izbora, kaže za RTS lider socijalista Ivica Dačić. Povodom navodne kandidature Tomislava Nikolića za predsednika kaže da nema podela u SNS-u i da niko nije lud da ide za gubitnikom. Svi idu za pobednikom, poručuje Dačić. Potpredsednik Vlade Srbije i lider SPS-a... »

Dačić odlučno podržava Vučića: Tomo, doviđenja, vidimo se u nekom drugom filmu!

Ministar spoljnih poslova Srbije i predsednik SPS Ivica Dačić ponovio je danas da Aleksandar Vučić nipošto ne sme odustati od kandidature na predsedničkim izborima, jer kako je naveo, od toga zavisi budućnost cele Srbije.
Dačić je istakao da je potez Tomislava Nikolića, koji je takođe najavio kandidaturu za šefa države, samo proizveo kontraefekat, jer je učvrstio jedinstvo SNS i vladajuće koalicije, kao i želju da njihov rezultat bude još bolji.... »

Komentari na drugim sajtovima

Dačić: Nije mi cilj da budem premijer

Danas  pre 4 sata  još 1 povezana

Peugeot 5008 1.6 THP/165 EAT6 GT-Line

Vrele gume  pre 4 sata  još 1 povezana

Pucnjava u balonu za fudbal: Mladić ranjen u Beogradu

Večernje novosti  pre 6 sati  još 1 povezana
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2017 Netmark d.o.o.