Bajka još traje: Čudesni Island u četvrtfinalu, Englezi napustili i EURO!

Sportal blic 27.06.2016  |  B. Vinulović / N. Todorović

Najlepša fudbalska bajka na EURO2016 i dalje traje! Island je sa 2:1 (2:1) pobedio Englesku u osmini finala, pa je "gordi albion" i na turniru krenuo stopama sugrađana, koji su na nedavno održanom referendumu napustili Evropsku uniju, u okviru Velike Britanije. Rival Islanda biće domaćin turnira, selekcija Francuske, dok je od britanskih selekcija Vels preostali učesnik naredne faze takmičenja.

Foto: Reuters Na mnogim utakmicama, zašto ne reći i na većini, nismo dobili za 90 minuta ono što smo dobili u prvih pola sata poslednje borbe za četvrtfinale. Uzbuđenja, šanse, preokret i konačno - golove! I istinsko iznenađenje - čudo u režiji čarobnih Islanđana, koji imaju srce veće od Engleske. Ni koban početak ih nije pokolebao da koračaju svojim putem i naprave preokret. Neoprezan je bio golman "ribara" Haldorson i već u četvrtom minutu