Novi rukometni podvig: Srpkinje u poslednjim sekundama do boda protiv domaćina, treće ekipe Evrope!

Sportal blic 09.12.2016  |  Jelena Medić

Čudesno igraju srpske rukometašice na Evropskom prvenstvu u Švedskoj! "Imale" su trijumf protiv domaće selekcije, vodile i sa šest golova protiv "bronzanih" sa prošlog šampionata, a na kraju su stigle vođstvo rivala i golom Kristine Liščević na četiri sekunde pre kraja izborile remi - 30:30 (15:18). Posle trijumfa nad Slovenijom, a onda i Španijom, drugoplasiranom na minulom prvenstvu, te ovog remija sa Šveđankama, izabranice selektorke Dragice Đurić će u drugu fazu preneti tri boda.

Nakon fantastične partije Marije Čolić u podvigu protiv Špankinja, kada je imala čak 18 odbrana, Đurićeva je ovoga puta u startnu postavu stavila Jovanu Risović, čijih je devet sjajnih intervencija, uključujući i dva sedmerca, trglo ekipu posle povrede Jelene Živković Lavko u prvom minutu. Razigrane Srpkinje sa svih strana su probijale bedem velikog favorita, povevši i sa 11:17 u 25. minutu, posle čega je usledio pad u igri. Ili, zapravo,